Jump to content
Dogomania

Niewidzialna cieczka


Mateusz170

Recommended Posts

Witam mam suczkę 3lub 4letnią, problem w tym a zarazem może szczeście że po niej w mieszkaniu nie widać cieczki, nie mam dywanów czy podłogi z krwi, jak słyszałem od innych. Jednak problemem jest to że przez to ja nie wiem kiedy jej się ta cieczka kończy czy zaczyna, a wieczorem wyprowadza mi sąsiadka gdyż uważam że pies w samotności 8-9godzin to stanowczo za dużo i chciałbym ją poinformować w dobre dni. Czytałem na internecie różne informacje ale nie mogę znaleść na mój temat. Z tego co miałem napisane w książetce to w tamtym roku miała 15września, a teraz już mi się wydaje że ma, jednak jest to pies bardzo energiczny który przeskakuje przez inne psy i lubi czaleć i się nie dać więc nie mogę dobrze ocenić. Dziwi mnie również fakt że około 2 miesiące temu pani jedna mówiła że ona ma cieczkę a z regóły psy mają raz do dwuch. Jeśli robię spam to proszę chociaż jedynie o linki do jakiś dobrych poradników gdyż bardzo zależy mi aby nie miała małych psów, a sterylizacja nie wchodzi w grę gdyż jest to w brew w zgodzie z natórą, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czy suka się częściej liże? Czy inaczej się zachowuje - na przykład jest bardziej osowiała lub pobudzona? Czy zmienił jej się apetyt?

Bywają cieczki, które trudno rozpoznać, ale zazwyczaj w rui suka zachowuje się inaczej.

Poza tym, sterylizacja chroni sukę nie tylko przed ciażą, jest to również sposób na uchronienie jej przed chorobami narządów rodnych, między innymi ropomaciczem. Może o tym poczytaj. Najpewniejszym sposobem sprawdzenia czy suka ma cieczke jest badanie progesteronu.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Elf1977 napisał:

Czy suka się częściej liże? Czy inaczej się zachowuje - na przykład jest bardziej osowiała lub pobudzona? Czy zmienił jej się apetyt?

Bywają cieczki, które trudno rozpoznać, ale zazwyczaj w rui suka zachowuje się inaczej.

Poza tym, sterylizacja chroni sukę nie tylko przed ciażą, jest to również sposób na uchronienie jej przed chorobami narządów rodnych, między innymi ropomaciczem. Może o tym poczytaj. Najpewniejszym sposobem sprawdzenia czy suka ma cieczke jest badanie progesteronu.

Z regóły ona często się liże i myję, ma charakter podobny do psa jak i kota. Dziś jeden pan na podwórku się pytał czy to jest pies czy suka i powiedział że to ma cieczkę, nie wiem po czym wywnioskował. Pomimo cieczki wiem że ona będzie pchać się do innych do zabawy i ciężko mi wtedy nawet zauważyć czy będzie mieć cieczkę, ale są też mocni napaleńcy od których się potem ciężko odczepić, tak że nie chce ryzykować. A pommo że mieszkam w mieście to do lasu nie daleko, tak że  nie ma problemów aby się wybiegała te chociaż 2 godziny dziennie, najwyżej chwila samotności od psów może jej nie zaszkodzi. Czyli mam od teraz liczyć przynajmniej 3 tygodnie brak kontaków z innymi psami? Pytam bo również 17wrzeńia mogę uczestniczyć po raz kolejny w spólnym rajdzie z psami i nie wiem jak się nastawiać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...