Jump to content
Dogomania

Dziwne drgawki u szczeniaka


yokianja25

Recommended Posts

Witam serdecznie

Od miesiąca mam szczeniaka rasy york. Piesek bryka na całego rozwija się prawidłowo apetyt dopisuje potrzeby fizjologiczne książkowe:) jednak zauważyłam że od kilku dni jak stanie zdarzają mu się takie drobne drgawki przy których traci równowagę.  Byłam już u weterynarza ale na chwilę obecną Pani doktor nie wie co to może być.  Kazała go obserwować.  Jestem też umówiona na konsultacje u neurologa. Psiakowi widać to nie przeszkadza ale mnie to martwi. Drzenie trwa dwie trzy sekundy. Nagrałam  filmik jednak nie mogę go tutaj z przyczyn technicznych załączyć.  Przy tym drzeniu lekko cofa pieska do tyłu.  Czy ktoś z Państwa miał taki przypadek ? Filmik mogę przesłać na maila. 

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Z góry przepraszam jeśli jestem nie w tym dziale co trzeba, ale jestem tutaj nowa. Od miesiąca mam szczeniaka . ma 3,5 miesiąca jest zaszczepiony odrobaczony pełen wigoru wręcz można powiedzieć że chyba ma adhd bo taki żywy. Apetyt dopisuje, potrzeby fizjologiczne ksiązkowe wszystko było piękne jeszcze 5 dni temu kiedy to zauważyłam u Dyzia dziwne drżenie gdy stoi lub siedzi. Nie jest ono za każdym raze, alejednak się pojawia. Byłam u wterynarza , ale Nasza Pani doktor na razie nie wie co to może być. Kazała obserwować. Jesteśmy też umówieni do neurologa, ale może ktoś z Państwa miał podobny problem i może coś podpiwiedzieć. Drgawki widać dokładnie w 2;45 minucie filmu. Są one krótkotrwałe do 3 sekund. Martwi mnie to bardzo. Strasznie się martwię bo miesiąc temu straciłam dwa psy i jeszcze psychicznie nie doszłam do siebie a już muszę stawiać czoła nowym problemom. Będę wdzięczna za każdą poradę

Link to comment
Share on other sites

Pani Kingo dziękuję za zainteresowanie tematem i przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ale z czasem u mnie bardzo ciężko. Byliśmy u neurologa. Zbadał psiaka i powiedział że mogą to być drgawki związane z jego rozwojem. Zalecił obserwację póki co ,a za jakieś 2 miesiące mam zrobić pierwsze badania na elektrolity, i glukozę oraz poziom żółci czy jakoś tak . Jeśli wyniki wyjdą prawidłowe a te lekkie drgania które występują co jakiś czas będę nadal to wtedy mogę zrobić tomografię. Na razie zalecił spokój ,gdyż jego zdaniem może to być również jakaś wada wrodzona i po prostu już będzie miał taki trik. W każdym bądź razie piesio jest tak żywy że trudno go ogarnąć. Ma chyba psie ADHD :D apetyt dopisuje na całego :)

Pozdrawiamy ciepło 

Ania i Dyzio 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...