Jump to content
Dogomania

Karma niskotłuszczowa bez kurczaka


Ankaaaax

Recommended Posts

Cześć,
bardzo proszę o pomoc w wyborze karmy dla mojego 8-letniego shih tzu.
Lekarz stwierdził u niego keratopatię lipidową i zalecił zmianę karmy na taką, o mniejszej zawartości tłuszczu. To ma spowodować spadek poziomu cholesterolu.
Niestety wybór nie jest prosty ponieważ Figo nie toleruje karm na bazie kurczaka (drapie się i rano wymiotuje żółcią). Dodatkowo ma problemy z nerkami... Do tej pory jadł karmę Pronature Holistic z indykiem i żurawiną (to jedyna karma jaką znalazłam rekomendowana dla nerkowców bez kurczaka). Ale ma ona 14% tłuszczu i lekarz stwierdził, że jest to zbyt dużo. Dodam, że pomimo kastracji Figo nie ma problemów z wagą, ale keratopatia lipidowa wymusza zmianę karmy na taką o zawartości tłuszczu poniżej 10%.
Pomóżcie proszę - nie mam pomysłu jaką karmę kupić.
Pozdrawiam serdecznie,
Ania

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Axelka napisał:

Wolfsblut cold river - idealna być się wydaje - białko 18%, tłuszcz 9%. 

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :-)

Sprawdziłam, że karma, którą polecasz zawiera ryby (pstrąg i łosoś), Weterynarz powiedział, że niestety nie są one wskazane dla psów z problemami nerkowymi (wspominał coś o ilości fosforu). Zapomniałam o tym wspomnieć w pierwszym poście - przepraszam.

Czyli kurczak i ryby odpadają...

Link to comment
Share on other sites

Porozmawiaj z wetem na temat tego, co on sugeruje, bo przy uszkodzonych nerkach karma musi być niskobiałkowa, a karmy z obniżoną ilością tłuszczu białka mają sporo (bo wartość kaloryczna nie bierze się z powietrza), więc trzeba to jakoś wyważyć.

10% tłuszczu ma Brit Care z królikiem (Weight Loss). Ma dodatek tłuszczu z kurczaka, ale tłuszcz nie uczula. Uczula białko, natomiast jeśli alergia jest bardzo silna to minimalna ilość białka zawarta w tłuszczu (nie da się go oczyścić w 100%) może spowodować objawy, zdarza się to jednak raczej rzadko.

 

Przejrzyj też ofertę karm Exclusion - królik & ziemniak, konina & ziemniak, jeleń & ziemniak, kaczka & ziemniak. To wyższa półka cenowa, ale bez tłuszczu drobiowego. 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, wronka napisał:

Porozmawiaj z wetem na temat tego, co on sugeruje, bo przy uszkodzonych nerkach karma musi być niskobiałkowa, a karmy z obniżoną ilością tłuszczu białka mają sporo (bo wartość kaloryczna nie bierze się z powietrza), więc trzeba to jakoś wyważyć.

10% tłuszczu ma Brit Care z królikiem (Weight Loss). Ma dodatek tłuszczu z kurczaka, ale tłuszcz nie uczula. Uczula białko, natomiast jeśli alergia jest bardzo silna to minimalna ilość białka zawarta w tłuszczu (nie da się go oczyścić w 100%) może spowodować objawy, zdarza się to jednak raczej rzadko.

No właśnie też mam odczucie, że te wskazania są trochę sprzeczne...

Tylko właśnie problem polega na tym, że wet, który leczył problemy z nerkami sugeruje karmę niskobiałkową z małą zawartością fosforu, a okulista zaleca pokarm wysokobiałkowy z obniżoną zawartością tłuszczu. I bądź tu człowieku mądry...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...