Jump to content
Dogomania

ines-s1

Recommended Posts

Forumowicze,

Razem z mężem zastanawiamy sie nad zakupem Maltanki. Jesteśmy na takim etapie, że w wielkim uproszczeniu - do szczęścia brakuje nam tylko Jej. Dorastałam w towarzystwie psów i obowiązek (przyjemny) zajmowania się nimi zawsze spadał na mnie. Wiem "z czym to się je" i kocham wszystkie psiaki. Problem w tym, że oboje pracujemy ja wychodzę do pracy w okolicach godz. 06:00 a mąż 8:30. W domu jesteśmy na godzinę 17:00. Przez ten cały czas sunia byłaby sama w domu. I to mnie martwi.

Wczoraj oglądaliśmy filmiki w sieci z szczeniaczkami i zadałam pytanie w stylu: "rany, co będzie robiło to maleństwo przez cały czas gdy będziemy w pracy, czy da sobie samo radę .... ?" Wiem, ze szczeniaczki potrzebują dodatkowej uwagi niż dorosłe bardziej samodzielne psiaki. Potrzebują ułożenia, dużo, dużo czułości ... i ja to wszystko chciałabym móc przekazać naszej suni ale martwię się czy te 5 dni w tygodniu kiedy pracujemy nas nie dyskwalifikuje ... ?

Jeżeli zdecydowalibyśmy się to już podjęłam decyzję, że wezmę więcej niż normalnie dni wolnych w okresie świątecznym (w totalu 18 dni) by pobyć z szczeniaczkiem w domu i przyzwyczaić do mnie i niestety jednocześnie do pozostawiania samej ....

Będę wdzięczna za wszelkie Wasze komentarze, porady .... tylko proszę o konstruktywne odpowiedzi, bez hejtu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeśli weźmiesz sobie te 18 dni wolne, o których piszesz to śmiało :)

Prawda jest taka, że większość ludzi pracuje i zostawia psy same w domu w tym czasie. Gdyby naprawdę żaden pies nie mógł wytrzymać sam to właścicielami psów byliby tylko emeryci i bezrobotni...

Jeśli zapewnicie suczce spacery, zabawy to gdy będzie sama po prostu pójdzie spać ;) Możesz też zostawiać jej zabawki.

Jak weźmiesz sobie wolne dni to stopniowo przyzwyczajaj małą do zostawania samemu, żeby nie było sytuacji, że jesteś z nią cały czas w domu, aż tu nagle znikasz na pół dnia :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...