Jump to content
Dogomania

Hodowla psów, a Fundusze Europejskie


wandko

Recommended Posts

[FONT=Arial]Bardzo dużo mówi się ostatnio o dotacjach europejskich. Reklamy w TV, artykuły w prasie, konferencje prasowe polityków zarzucających rządowi zbyt wolne wykorzystywanie funduszy unijnych… [/FONT]

[FONT=Arial]Zadałem więc sobie pytanie: [B]Czy można dostać dotację unijną „na hodowlę psów”?[/B] Przejrzałem programy operacyjne funduszy, zagłębiłem się w materiały pomocnicze i opracowania, przeanalizowałem najróżniejsze możliwe typy beneficjentów oraz dziedziny, w których możliwa jest realizacja poszczególnych projektów i na podstawie uzyskanych wyników oświadczam zdecydowanie, że [B]oczywiście można![/B] I jest to nawet pewnego rodzaju "oczywista oczywistość". [/FONT]

[FONT=Arial]Sprawa jest stosunkowo prosta z uzyskaniem takiej dotacji. I to nie z jednego źródła (programu), a nawet z kilku różnych. Gorzej jest z jasnym i prostym opisaniem tego na forum. [/FONT]

[FONT=Arial]Największa trudność przy zgłębianiu tych programów pomocowych leży w tym, że nie znajdują się one w jednym miejscu (prowadzą je równolegle i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także urzędy marszałkowskie poszczególnych województw), przy czym same te programy dzielą się jeszcze „poziomo” i „pionowo”, co wprowadza dodatkowy galimatias. Ale nie zanudzając nikogo zawiłościami biurokratycznymi informuję, że najprościej i najszybciej przy hodowli psów możemy otrzymać bezzwrotną dotację na promocję naszej hodowli w Europie. [/FONT]

[FONT=Arial]W ramach tej promocji możemy mieć sfinansowane koszty (na przykład):[/FONT]
[FONT=Arial]- stworzenia stron internetowych hodowli (przede wszystkim w różnych językach – koszty tłumaczenia, utrzymania tych stron na serwerze itp)[/FONT]
[FONT=Arial]- koszty wyjazdów z psami na zagraniczne wystawy psów (przejazdy, koszty wystaw, hotele – nawet do 3 osób na jednego psa) [/FONT]
[FONT=Arial]- koszty promocji hodowli za granicą (ogłoszenia w katalogach wystawienniczych, koszty druku folderów, promocja w mediach targowych)[/FONT]
[FONT=Arial]- i wiele, wiele innych. [/FONT]

[FONT=Arial]Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy uczestnicy tego forum mogą być tym zainteresowani, więc po resztę informacji zapraszam na swoją stronę [URL="http://www.mastifland.pl/"]www.mastifland.pl[/URL] Tam, w lewym nawigatorze znajduje się zakładka „Dokumenty do pobrania”, a w niej „Hodowla psów, a Fundusze Europejskie”. [/FONT]

[FONT=Arial]Ponieważ temat jest „dynamiczny” i będzie rozwijał się w miarę postępu przygotowań do składania takich wniosków, sugeruję zapisanie się do otrzymywania newslettera (w każdej chwili można się będzie wypisać), będziecie wtedy na bieżąco informowani o poszczególnych krokach koniecznych do wykonania. [/FONT]
[FONT=Arial]Uprzedzając ewentualne pytania, z góry odpowiadam, że ja osobiście o takie dotacje występuję i zamierzam je otrzymać [/FONT][FONT=Arial]. [/FONT]

[FONT=Arial]Czasu jest mało (niestety, ale na pomysł sprawdzenia tych dotacji wpadłem niedawno), termin składania wniosków [FONT=Arial]upływa 31 marca, pod warunkiem, że PARP nie zakończy wcześniej naboru wniosków z tytułu wyczerpania alokacji środków. [/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Firma mojego meza zajmuje sie dotacjami unijnymi, przeslalam mu wlasnie to co napisales i taka odpowiedz otrzymalam:

[FONT=Arial][SIZE=2]"Niestety ten facet nie do konca wie o czym mówi.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Możesz mu oszczędzić trudu. Bo tylko sobie narobi kosztów a innym nadziei.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Niech sobie przeczyta ze zrozumieniem:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]„Opracowanie dotyczące rodzajów działalności gospodarczej wykluczonych z
możliwości ubiegania się o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego
Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, wynikających z zakazu udzielania pomocy
publicznej w określonych sektorach działalności gospodarczej w ramach
zidentyfikowanego rodzaju pomocy publicznej”[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]a konkretnie - [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]tabela 13, strona 38[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]to opracowanie dotyczy wszystkich działań POIG 2007-2013 a więc i także działania 6.1 "Paszport do eksportu"[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]znaleźć je można tutaj[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][URL="mhtml:{C17A7AAF-58F1-42B7-B1B9-ADB823B692CD}mid://00005265/!x-usc:http://www.parp.gov.pl/files/74/108/208/279/3781.pdf"]http://www.parp.gov.pl/files/74/108/208/279/3781.pdf[/URL] "[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]wiec raczej nic z tego - niestety.[/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że ja nie zajmowałem się dotychczas Funduszami i nie jestem w tym ekspertem.

Bardzo by mi (a i pewnie innym) było przykro, gdyby Twój mąż miał rację. Zresztą taki był między innymi mój cel - zamieścić moje przemyślenia publicznie, z nadzieją, że zostaną znalezione jakieś błędy w moim rozumowaniu, a jak nie - to należy zabrać się do załatwiania tych pieniędzy, bo z pewnością może to poprawić sytuację wielu naszych hodowli.

Póki co się nie upieram i uznaję jego wiedzę, sprawdzę to wszystko i gdyby coś było nie tak, natychmiast o tym napiszę, żeby nie robić nikomu nadziei.

Przeczytałem to, co polecił mi Twój mąż i fragment, który mówi o tym jakie działy się na dotacje "łapią", na który on się powołuje brzmi dokładnie tak (przeklejam to z tego opracowania z oryginalną interpunkcją):

[SIZE=3][I][B]Chów i hodowla pozostałych zwierz[/B]ą[B]t:[/B][/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]- [/FONT]chów i hodowla pozostałych zwierząt, włącznie z częściowo oswojonymi:[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol][B]·[/B] [/FONT]strusi i emu,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol][B]·[/B] [/FONT]pozostałych ptaków, z wyłączeniem drobiu,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][B][FONT=Symbol]· [/FONT][/B]królików i pozostałych zwierząt futerkowych,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]- [/FONT]chów i hodowlęzwierząt domowych, z wyłączeniem ryb:[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]· [/FONT]kotów i psów,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]· [/FONT]ptaków, takich jak papużki itp.,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]· [/FONT]chomików itp.,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]- [/FONT]chów i hodowlęróżnorodnych zwierząt,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]- [/FONT]produkcja sierści zwierzęcej cienkiej lub grubej niezgrzeblonej.[/I][/SIZE]

Czy z tego tekstu wynika, że z dotacji wyłączone są ryby, a koty i psy nie (bo umieszczone są po dwukropku, więc całkowicie nielogicznie) , czy też są wyłączone i ryby, i koty i psy , bo ten akapit powinien wyglądać tak:

[SIZE=3][I]- chów i hodowlęzwierząt domowych, z wyłączeniem:
[SIZE=3]. ryb[/SIZE][/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][SIZE=3][FONT=Symbol]· [/FONT]kotów i psów,[/SIZE][/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]· [/FONT]ptaków, takich jak papużki itp.,[/I][/SIZE]

a ktoś za późno postawił dwukropek - nie wiem. Obiecuję to przeanalizować do jutra i albo się wycofać ze swojego pomysłu, albo upierać.

Wolałbym się upierać :razz: ale nie należę do ludzi, którzy zamierzają pracować na darmo, a gdyby te wnioski miały być odrzucone od razu, taka ta moja praca musiałaby być.

Tak więc jutro ostatecznie określę swoje stanowisko. Marzy mi się, żeby on nie miał racji :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wandko']Przeczytałem to, co polecił mi Twój mąż i fragment, który mówi o tym jakie działy się na dotacje "łapią", na który on się powołuje brzmi dokładnie tak (przeklejam to z tego opracowania z oryginalną interpunkcją):

[SIZE=3][I][B]Chów i hodowla pozostałych zwierz[/B]ą[B]t:[/B][/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]- [/FONT]chów i hodowla pozostałych zwierząt, włącznie z częściowo oswojonymi:[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol][B]·[/B] [/FONT]strusi i emu,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol][B]·[/B] [/FONT]pozostałych ptaków, z wyłączeniem drobiu,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][B][FONT=Symbol]· [/FONT][/B]królików i pozostałych zwierząt futerkowych,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]- [/FONT]chów i hodowlęzwierząt domowych, z wyłączeniem ryb:[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]· [/FONT]kotów i psów,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]· [/FONT]ptaków, takich jak papużki itp.,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]· [/FONT]chomików itp.,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]- [/FONT]chów i hodowlęróżnorodnych zwierząt,[/I][/SIZE]
[SIZE=3][I][FONT=Symbol]- [/FONT]produkcja sierści zwierzęcej cienkiej lub grubej niezgrzeblonej.[/I][/SIZE]
[/quote]

Nie przeczytales dokladnie CALOSCI od poczatku. To jest lista wylączeń czyli wlasnie tych ktore sie NIE ŁAPIĄ. I Jasno jest napisane ze psy i koty sie nie lapia. Lapia sie tylko ryby.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Trochę to trwało, bo próbowałem dostać interpretację z PARP. Uchylali się jak mogli, po czym okazało się, że wyłączone są rzekomo i ryby i psy i koty.

Tak odpowiedzieli, bo tak jest dla urzędnika najbezpieczniej: nic nie wolno robić.

Niestety, z tego powodu, że tak długo to przeciągnęli - zmuszony jestem z tego podejścia do dotacji zrezygnować, natomiast po prostu lepiej przygotuję się do następnego razu. Po prostu chcę spróbować! Dlaczego hodowla psów ma być gorsza? Poza tym chyba bardzo lubię dostawać ("chyba", bo jeszcze nigdy nie dostałem i nie wiem jak to jest) pieniądze z Unii.

Jak coś wymyślę nowego, to napiszę o tym w tym wątku i bardzo liczę [B]Krystynah[/B] na Twojego męża - bardzo bym chciał żeby rzucił na to krytycznym okiem. Takie spojrzenie pozwala uniknąć wielu błędów.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...