Jump to content
Dogomania

Biegunka


kupaklopshe

Recommended Posts

Witam. Wczoraj stałem się posiadaczem owczarka szkockiego. U mnie w domu piesek był około 20 godziny. Tata dał mi kawałek parówki mówiłem żeby nie dawał ale się uparł. Około 2 w nocy załatwił się normalnie około 7 rano było już trochę gorzej bo pół na pół. i teraz około 10 biegunka i około 12 znowu.. Dodam że ma około 9 tygodni. Dostał rano karmę firmy purina. I kilka ciasteczek dla psa. Proszę o pomoc. i wyrozumiałość jest to mój pierwszy collie. Wcześniej miałem husky.

 

received_844485835687651.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Do wieczora niech piesek wyłącznie pije,nie dawaj NIC do jedzenia.Poza tym - nie karm szczeniaka śmieciową karma...Purina to bezwartościowe trociny,a szczeniak musi wyrosnąć na zdrowego psa.Koszt karmy nie przekroczy ewentualnych kosztow leczenia przewopdu pokarmowego.Poszperaj w necie,poszukaj w miarę dobrych karm dla szczeniąt.Przy biegunce pies musi dużo pić.Po przegłodzeniu powoli wracaj do trzech posiłkow dziennie,ciasteczka I inne smakolyki wyeliminowalabym zupełnie - jest za mały!Jeśli gotowane jedzonko nie wchodzi w grę,to karma musi być przynajmniej ze średniej półki.(Bosch,Brit,Josera - jest do wyboru do koloru - byle dla szczeniąt!)

Mozna mu kupić w aptece TANNINAL I podać 1 tbl.na noc.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Do jedzenia nic,tylko tę tabletkę.Powinno sie unormować,wszystko dla psa jest nowe - warunki,woda,jedzenie.Jak za dwa dni nadal będzie biegunka - idz do weta,bo pies sie odwodni,pamietaj,że musi pić.

A powiedz - co stało się z haskaczem?Czemu juz go nie macie?

Link to comment
Share on other sites

Niestety zdechł z starości.. :( 

Narazie od 3 godzin jest dobrze, dużo pije bawię się z nim teraz. Polecił by mi pan dokładnie jakąś karmę?  Dokładną nazwę ale tanią w miarę bo już w tym miesiącu trochę poszło pieniążków. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

Mam na imię Magda:)

Tabletka nie jest aż tak konieczna,ale przy okazji kup ten Tanninal,nie jest drogi,mniej niż 10 złotych.

https://www.josera-sklep.pl/karma-dla-psa/youngstar.html?gclid=CJ6eprrY184CFYfOcgodvbkICA

http://www.bdkarma.pl/brit-15kg-premium-sport-karma-dla-psow-aktywnych,id-348357?gclid=CMLTjOTY184CFaPFcgod3x0G7Q

powpisuj w google - karmy dla szczeniąt srednich ras,na pewno cos wybierzesz.Na początek kup mniejsze opakowanie,zobacz jak mu będzie "wchodziło".Czy tam,skąd go wziąłęs był karmiony Puriną?Nową karmę trzeba wprowadzać powolutku,mieszając stopniowo ze starą.Miskę z jedzeniem podajesz 3 razy dziennie,jak zje - odstwiasz,nie moze być cały dzień miska z żarciem dostępna.Dawkę dobową (podaną na opakowaniu) - dzielisz na trzy I nie przekraczasz,musisz wiedziec ile pies wazy,ale I tak musisz iść z nim do weta - szczepienia,odrobaczenie,książeczka zdrowia.SZczepienie I odrobaczenie to podstawa,zalatw to zanim zacznie się szkoła,póki masz czas.

Link to comment
Share on other sites

Na biegunkę można podać też smectę w saszetkach. Rozpuszcza się jedną w wodzie i strzykawką (bez igły oczywiście) powoli do pyszczka. Kosztuje kilka złotych.

I tak jak Bou napisała nie dawaj żadnych parówek, ciasteczek i innych dodatków. Na to przyjdzie czas. I do weterynarza na szczepienia koniecznie.

Śliczna kuleczka :)

Link to comment
Share on other sites

Powoli,powoli....u weta pewnie nie będzie,a jesli to drogo,najlepiej zamowic przez internet,ja zamawiam w Krakvecie,mają taniej niż w innych sklepach.

Wet będzie proponował Royal Canin...nie daj się nabrać.

Ale ktoraś z tych karm moze być w dobrym sklepie zoologicznym.

Link to comment
Share on other sites

Są zwolennicy diety gotowanwej,ale trzeba znać się na żywieniu,żeby wyważyć skladniki,nie za duzo,nie za malo.Pies oczywiście moze jeść mięso gotowane z ryzem,ale do tego warzywa,witaminy od weta itp.

Są gotowe karmy,tak zbilansowane,zeby zwierzak dostał wszystko,co potrzeba.Wybór należy do opiekuna.

W tym przypadku,wiad.o tym jak był karmiony jest kluczowa,jeśli chodzi o biegunkę,przejście na inne jedzenie to przyczyna 'rewolucji'.Zdecyduj jak chcesz karmic psa - jeśli karma - to ta lepsza I wprowadzana powolutku.Malutkie porcje I patrzymy co się dzieje,nie mieszać z gotowanym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...