Jump to content
Dogomania

Szelki czy obroża dla labradora?


daria_pyszewska

Recommended Posts

Witajcie.

Za 3-4 tygodnie pojawi się u mnie w domu mieszaniec labradora. Matka jest już mieszańcem labradora z kundelkiem , a ojciec kundelkiem. 

Kupiłam już chyba całą wyprawkę,zastanawiam się natomiast na wyborze obroży lub szelek, spotkałam się z opiniami,że szelki są złe. Inni natomiast piszą,że wcale nie. Podobno wszystko też zależy od typu psa.

Kompletnie się nie znam,nie wiem co wybrać.

Czy moglibyście doradzić co wybrać,na co zwracać uwagę przy zakupie?

4.png

Link to comment
Share on other sites

Obróżka zdecydowanie. Szelki są dobre, ale dla psów umiejących chodzić przy nodze. Jak już maluch podrośnie i zaczniesz go uczyć chodzić przy nodze będziesz mogła sobie pomyśleć o szelkach, ale radzę zakładać je dopiero kiedy nauka ładnego chodzenia będzie dobrze opanowana.

Link to comment
Share on other sites

najprościej jest to podzielić na: szelki do ciągnięcia/sportów (czyli np. jak idziecie pobiegać, na rower to szelki), a obroża do spacerów. ale to tak naprawdę zależy tylko od Ciebie i od tego, co Tobie i Twojemu psu pasuje. ja owczara wyprowadzam i w szelkach i w obroży i na flexi i na zwykłej smyczy. flexi biorę na spacery miejskie, gdzie pies więcej czasu spędzi na smyczy niż luzem, a jak idę na głównie bezsmyczowy spacer to biorę zwykłą smycz, bo potem wygodniej mi ją schować. i pies wie, na której smyczy idzie i ile tej smyczy ma do dyspozycji.

a szerokość obroży głównie zależy od wielkości psa i tego, co się Tobie na psie podoba. najważniejsze, żebyś od małego uczyła psa chodzenia na smyczy, bez ciągnięcia.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma większego sensu dywagowanie nad szelkami kiedy masz takiego maluszka.Przyzwyczajaj do obroży.

Moja sucz jako szczeniak miała cieniutką skórzana obróżkę bo akurat taką dostałam w sklepie u weta.

Jeśli nie planujesz biegać z psem,jeździć na rolkach,rowerze czy nartach to nie ma sensu kupowania szelek dla psa.

Mój pies chodzi w szelkach tylko w górach.

Smycz automatyczna przyda się na pewno jak pies będzie miał ze cztery miesiące i nie będziesz jeszcze pewna jego zachowań na tyle by puszczać go w różnych miejscach bez smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...