Jump to content
Dogomania

Pies warczy i szczerzy zęby na 7 letnie dziecko


Pr1nce

Recommended Posts

Witam. 3 dni temu adoptowaliśmy pieska ze  schroniska. Jest to mieszaniec wilczura z (najprawdopodobniej) jakimś innym kundlem. Pies z początku był grzeczny. Jest bardzo mądry i straszne szybko uczy się komend. problem pojawił się 2 dni po adopcji ponieważ Rex (tak się nazywa pies) zaczął warczeć na moją 7 letnią córkę. Szczerzy na nią zęby, a nawet nie pozwala jej wejść do pokoju w którym siedzi cała rodzina. Wydaje mi się że córka jest jakiegoś rodzaju konkurentem dla psa. Obawiam  się że może dojść do pogryzienia. Wyjaśnienia zachowania psa szukam już dość sporo czasu i nie znalazłem nigdzie podobnego problemu. Czy jest ktoś w stanie pomóc???

Link to comment
Share on other sites

W jakim wieku jest pies? Pies przeżywa stres, znalazł się w nowym domu i stara się przystosować. Poszukuje swojego miejsca w rodzinie i wzorem ze schronu stara się zająć jak najwyższą pozycję. W takiej sytuacji osoba, która jest "głową" domu - powinna zareagować ostrym NIE i odesłaniem psa do legowiska. Reakcja NIE powinna być natychmiastowa jak tylko zacznie warczeć. Poza tym starajcie zachowywać się spokojnie i nie zwracajcie na niego uwagi, chyba że jest czas na pieszczoty. Dajcie mu czas na uporanie się ze stresem i przyzwyczajenie się do Was. Powodzenia i napisz jak Wam idzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...