Jump to content
Dogomania

Labrador Retriver w bloku na 4 piętrze.


labfan

Recommended Posts

Na wstępie przywitam się ze wszystkimi, mam 21 lat, nazywam się Michał. W październiku chcę zakupić Labradora ( wcześniej miałem ON-ka, który niestety odszedł.) lecz mam pewien dylemat.

Pracuję w systemie 12godzinnym np: Poniedziałek dzień od 06.00 do 18.00 wtorek noc od 18.00 do 6.00 i potem środa, czwartek wolny, wychodzi dzien pracy dzien wolnego.

O co mi chodzi mianowicie: mieszkam z rodzicami, oni traktują psa neutralnie, dla nich obojetne, czy będzie, czy go nie będzie, nie będą za bardzo chcieli z nim wyjść na spacer tylko podstawowe rzeczy takie jak karma i woda to mu podadzą. Czy pies od szczeniaka za bardzo nie ucierpi podczas mojej nieobecności w pracy ? Chodzi mi o taki typowy brak czułości, np tata czasami go poglaska, pobawi się z nim, ale nie będzie chciał wychodzić za bardzo. a wiadomo szczeniak potrzebuje ciągłej miłości. Jak sądzicie ?

Link to comment
Share on other sites

Sądzę, że to nie najlepszy pomysł, przecież taki szczeniaczek to często sika, trzeba często wychodzić  aby uczył się dobrych nawyków, potrzebuje czułości, zabawy bo inaczej to będzie płakał i nabawi się jakiś lęków. Jak to sobie wyobrażasz - zamkniesz go w swoim pokoju na 12 godzin, a on będzie brudził, niszczył rzeczy z braku zajęcia i tęsknoty i płakał, a nawet jak będzie biegał po całym mieszkaniu to kto po nim posprząta? Przemyśl to jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Słaby pomysł, jeśli nie masz nikogo, kto podczas twojej nieobecności zajmie się psiakiem. Wiadomo, szczeniak nie musi, a wręcz nie powinien być ciągle obdarzany uwagą człowieka, ale zostawianie go samemu sobie na tyle godzin jest bardzo słabym pomysłem. Psy to towarzyskie zwierzaki - to raz, a dwa - ktoś musi z pieskiem wychodzić, żeby się załatwił na dworze.

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa labradory i potwierdzam-  12 godzin bez zainteresowania ze strony człowieka dla psów tej rasy to ...dramat. Ta rasa stworzona jest do funkcjonowania przy człowieku, . szczeniak będzie wariował w samotności,  będzie niszczył z nudów. Nadmiar energi będzie go rozpierał.

Pracując w takim systemie i nie mogąc liczyć na wsparcie członków rodziny odradzam ci tą rasę i w ogóle jakiegokolwiek szczeniaczka. Jak już chcesz psa to raczej odchowanego dorosłego psa w typie samotnika, który te 12 godzin odczeka bez uszczerbku na psychice- po prostu je prześpi.

Link to comment
Share on other sites

O 10.08.2016 o 20:38, labfan napisał:

Jak sądzicie ?

Sądzimy (jak widać), iż powinieneś dać sobie na wstrzymanie ze szczeniakiem - nie tylko labka, ale w ogóle - z przyczyn, które Ci tu już wyłożono prostymi słowy. A jak Cię przyparło tak, że bez psa żyć nie możesz, to weź starszego labka w potrzebie - najlepiej ze schronu, bo z dwojga złego, lepiej niech taka bida czeka na Ciebie 12 godzin w domu na kanapie, niż na Godota w schroniskowej klatce. Znajdziesz je nie tylko tu, na Dogo, ale do wyboru do koloru - na forum labradorów:

 http://labradory.info/index.php?c=40

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...