Jump to content
Dogomania

Mały podpalany kundelek MA JUŻ DOM


Recommended Posts

 

Zamieszczam swoje ogłoszenie jeszcze tutaj  i w "Psach do adopcji", ponieważ od dwóch lat szukam domu dla małego podpalanego kundelka, jak  do tej pory bezskutecznie. Psinka siedzi  w schronisku w  Wojtyszkach koło Sieradza woj. łódzkie i raczej nie ma szans na adopcję, ponieważ schronisko nie wystawiło go do adopcji. Ogłoszenie na OLX  nie przyniosło żadnego rezultatu, było kilka zapytań o psa ale jak tylko osoba dzwoniąca usłyszała, że pies jest w schronisku to od razu rezygnowała. Może tutaj znajdzie się jakiś miłośnik małych czarnych podpalanych kundelków.

Historia psiaczka jest podobna jak wielu innych, zaufał niewłaściwej osobie, a ta go zawiodła. Przyprowadziła pod blok, dawała jeść, głaskała ale do domu nie wzięła, psiak był w nią wpatrzony jak w obraz. Niestety innym osobom przeszkadzał, ktoś zadzwonił i zgłosił, że pies jest agresywny(takie słowo klucz), przyjechał patrol i zabrał psa do schroniska. To jest bardzo mały psiaczek, raczej nie chodzi na smyczy, gdy był na wolności to biegał swobodnie.Dysponuję tylko jednym zdjęciem już zrobionym w schronisku, sama nie zdążyłam zrobić. 

Może tutaj znajdzie swojego pana?

Jak do tej pory nikogo nie zainteresowało moje ogłoszenie, dodam tylko, że jakiś czas po tym jak psiak został zabrany do schroniska kontaktowałam się z Wojtyszkami i zapytałam dlaczego pies nie został wystawiony do adopcji. Odpowiedziano mi wówczas, że pies jest agresywny i to jest powód, aż "mi szczęka opadła z wrażenia" jak to usłyszałam, bo to taki spokojny psiaczek, widocznie jego zachowanie to reakcja na schronisko. Wyciągnięcie go  z Wojtyszek graniczy z cudem. Najlepszy byłby dom tymczasowy i przygotowanie do adopcji, ale z Wojtyszkami ciężko się rozmawia albo ja nie umiem, nie wiem czy by wydali psa do DT i czy taki się w ogóle znajdzie?

Link to comment
Share on other sites

Strasznie żal biedaka.. szkoda, że ta osoba, która go karmiła nie wzięła go so siebie. A nie myślałaś o hoteliku? Wiem, że to koszty, ale wiele psów tutaj zostało wyciągniętych ze schronisk i po pobycie w hotelu znalazły dobre domy. Bezpłatne domy tymczasowe to marzenie i szczęście, które niewielu się trafia, a na hotele jakoś się daje uzbierać deklaracje. Psy z hotelu na pewno łatwiej wyadoptować niż ze schroniska..

Link to comment
Share on other sites

Ja od niedawna mam  konto na dogo i jeszcze do końca nie rozróżniam "haseł" DT, hotelik. Za pobyt w domu tymczasowym trzeba zapłacić i za hotelik też - to zrozumiałe. Z tego co zdążyłam zauważyć to i jedna i druga opcja ma duże powodzenie i trudno taki nawet płatny dom czy hotelik znaleźć. Dla tego psiaczka moim zdaniem taka opcja byłaby najlepsza, ponieważ trzeba go "przywrócić do życia", nauczyć chodzić na smyczy, nie wiem w jakiej on jest kondycji i formie. Z tego co wiem to w Wojtyszkach nie ma wolontariuszy - nie ma kogo zapytać. Gdyby ktoś zechciał pomóc i przyjąć go do siebie na DT, czy hotel i socjalizować to chciałabym poznać koszty takiego miesięcznego utrzymania, wtedy mogłabym dać stałą deklaracje, w zależności jaki byłby koszt to wtedy bym zdecydowała ile mogę zadeklarować.Bardzo mi zależy na wyciągnięciu tego psiaczka z Wojtyszek. 

Link to comment
Share on other sites

Koszt domów hotelików zależy od wielkości psa i cennika samego hoteliku. Ja nie znam tu wszystkich hotelików, znam hotel u Murki, Papryki, Sylwii, Kasi Przystał. Może inne dogomaniaczki dopiszą tu jeszcze inne. Ale średnio koszt małego psa to 250 - 350 zł miesięcznie. Trzeba by popytać ich bezpośrednio o ceny i terminy, bo często czeka się w kolejce. Jeśli zależy Ci na wyciągnięciu i pomocy psu samo podanie deklaracji nie wystarczy, trzeba również zebrać pozostałe deklaracje i być "skarbnikiem", który będzie zbierał te deklaracje i rozliczał koszty co miesiąc

 

Link to comment
Share on other sites

Tak wszystko wiem, tylko najpierw trzeba znaleźć ten DT, czy hotelik, może orientujesz się kto taki prowadzi w woj. łódzkim i jest na dogo, albo gdzie znaleźć taki wykaz. Chyba na Dogo był taki wykaz tylko nie wiem  w którym wątku , muszę poszukać.

Ja tego psiaczka cały czas ogłaszam na OLX jeszcze z jednym biedakiem, który trafił do Wojtyszek z okolic mojego miasteczka, ale o tym drugim psiaczku nic nie wiem, przypuszczam,że historia jest podobna ktoś go karmił pod blokiem ale do domu nie wziął, a ktoś inny zadzwonił po schronisko. U nas takich zachowań i  historii to na pęczki.

Taki dwupak podpalanych kundelków.

 

Pieseki - Przymiluchy Brzeziny - image 2

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że spod Łowicza jest hotelik Sylwii, nazywa się chyba "Pod brzozami", ale ma stronę tylko na fb. Spróbuj tam poszukać. To dobry hotelik, więc też pewnie na miejsce trzeba trochę poczekać.. Innego w okolicach Łodzi nie znam, ale może Ziutka na przykład będzie jakiś znała, ona jest z Sochaczewa

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej pocztą pantoflową.
Ja mam zaufanie do Murki, do Grety (Szamański Krąg - na fejsbuku znajdziesz :), swego czasu była na dogo pod nickiem Kuna), do P. Joli z Zakopca, szafirki.
Innych niestety nie znam.

Możesz się odezwać do łódzkiej fundacji z prośba o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

nie mam konta na facebooku. Ktoś mi polecił hotelik The best dog pod Łodzią, dokładnie Ozorków. Czy ktoś  ma jakieś opinie, czy informacje o tym miejscu?

W piątek miałam telefon odnośnie psiaczków ale jak pan usłyszał, że są w schronisku i to tak daleko to zrezygnował, czyli taki hotelik i socjalizacja chyba najlepszym rozwiązaniem. Ale jeszcze tam nie pisałam i nie pytałam o cenę i  warunki.

Właśnie przed chwilą napisałam maila do Sylwii - Hotel dla psów w Lesie Brzozowym pod Łowiczem. Nie wiem czy mail dotarł bo otrzymałam na poczcie dwie sprzeczne informacje, że wiadomość wysłano pomyślnie, a drugą, że nie dostarczono. Poczekam, czy otrzymam odpowiedź.

Napisałam też do do Hoteliku The best dog  w Ozorkowie o podanie ceny i warunków. Czekam na wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

wzięłam adres mailowy ze strony internetowej i przyszła zwrotka, że wiadomość nie dotarła. Wyślę jeszcze raz dziś po południu. Ja sama myślałam żeby tego psiaczka przygarnąć ale jest właśnie kilka  "ale"  już prawie trzy miesiące temu, odszedł  do lepszego psiego świata mój  pies, bardzo chorował, całą opiekę nad nim przejął mój mąż, to był jego pies, bardzo to wszystko przeżył, pies odszedł przy nim. Już po wszystkim powiedział "żadnych psów", może by zmienił zdanie - to jeszcze wymaga czasu i mojej pracy nad tym. Po drugie gdybym wzięła tego psiaka trafiłby do miejsca z którego został zabrany do schroniska, a osoba która go sprowadziła pod blok i którą pies uważał za swoją panią mieszka trzy piętra niżej, a jak przyjechało schronisko to oczywiście nikt się do psa nie przyznał, ale czego można się spodziewać po osobie która własnego psa wydała po ok. 5 latach. Więc mogłaby to być trudna sytuacja i mogłabym w "chwili szczerości" powiedzieć sąsiadce co myślę o jej postępowaniu. Po trzecie mam w domu dwa koty, a ja w ogóle nie wiem jak ten psiak by reagował na kocie towarzystwo. Z tych powodów na początek najlepszy byłby DT aby nauczyć psa chodzić na smyczy i sprawdzić jego reakcje na koty i podjąć decyzję czy szukać domu, czy zabrać do siebie.

Link to comment
Share on other sites

INFORMACJE O STRONIE
  • Adres
    Żelazowa Wola, Budki Żelazowskie
  • Godziny pracy
    pon.-piąt.:
    10:00 - 20:00
    sob.-niedz.:
    10:00 - 16:00
  • Krótki opis
    ZAPRASZAM BEZDOMNE PSIAKI,TU BEZPIECZNIE POCZEKACIE NA WŁASNE DOMKI , PUSZCZA KAMPINOSKA
    TEL.502 708 954
    WYSTAWIAM FAKTURY VAT
  • Opis firmy
    PRZYJMUJEMY ZWIERZĘTA W POTRZEBIE, OGŁASZAMY NA WIELU PORTALACH- SZUKAMY DOMKÓW.
  • Misja
    ZNALEŻĆ NAJLEPSZE DOMKI NA ŚWIECIE.
  • Numer telefonu
    502708954
  • Poczta elektroniczna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...