Jump to content
Dogomania

Problem z zakładaniem smyczy i obroży!!!


karolinam

Recommended Posts

witam,

jestem posiadaczką 3miesięcznego pieska.Od czasu,gdy zaczęły się spacerki,pojawił się problem.Zakładając obrożę jak i smycz Cookie szaleje-gryzie po rękach,wywraca się na plecy,ucieka.To samo jest podczas ich ściągania.Na spacerach jest spokojny.Co mogę zrobić by problem zniknął a może każdy szczeniak przez to przechodzi(to mój 1.pies)?

Link to comment
Share on other sites

pies musi się przyzwyczaić do obroży i smyczy. jeśli wcześniej nikt mu nie zakładał nawet wstążeczki na szyi to wiadomo, ze będzie "walczył". możesz kupić obrożę na zatrzask i zakładać ją już z zaczepioną obrożą, wtedy będziesz miała szybciej. możesz pokroić trochę kiełbaski na cienkie plasterki, usiąść, wziąć obrożę, zawołać psa i na spokojnie, karmiąc go, najpierw zbliżyć obrożę do jego szyi i spokojnie zapiąć. bez szarpania się, bez gryzienia, bez uciekania.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy mój pies był mały i uczony zakładania smyczy i obroży, również nie był zbyt chętny, ale potem pozwoliłam mu trochę "pobawić się smyczą" pobiegać po domu samemu z przypiętą smyczą do obroży czy po prostu kładłam smycz, zeby się z nią zapoznał i po tym czasie zaczął sobie ją chyba lepiej kojarzyć. :)

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, karolinam napisał:

Co mogę zrobić by problem zniknął

Sprawić psu szelki. Szyja jest newralgicznym miejscem dla psa (w geście podporządkowania pies odchyla w bok głowę, odsłaniając przeciwnikowi szyję), stąd atawistyczna obrona szczeniaka przed jej dotykaniem. Taki przewrażliwiony szczyl zwykle szelki akceptuje łatwiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...