Jump to content
Dogomania

Kłopoty z wydalaniem u psa?


Tiwyy

Recommended Posts

Od tygodnia mój emerytowany pies(jamnik) ma kłopoty z wydalaniem. Widać że chce się wypróżnić ale nie może. Widać, że sprawia mu to ból i trudność gdyż bardzo się napina i jęczy gdy próbuje się wypróżnić. Nie dostaje suchej karmy od ponad 3 miesięcy, gdyż wymiotował. Jak dostawał małą ilość mokrej karmy było wszystko ok do dnia dzisiejszego. Jednak raz na dzień są sytuacje w której wydala z siebie rzadką kupę. Dosłownie prawie wodę. Nie panuje nad jej robieniem a ona spływa jak woda. A pies chodzi i zostawia za sobą brudne plamy. 
Weterynarz powiedział że to zapalenie jelita i przepisał proszki na 5 dni. Jednak stan sie nie poprawia a to już 5 dzień od wizyty. 
Może znajdzie się tu ekspert lub osoba która miała podobną sytuację.
I OCZYWIŚCIE PÓJDĘ DO WETERYNARZA. :)

Link to comment
Share on other sites

Postawił diagnozę opierając się na objawach. Nie nie było USG. Zalecił od poniedziałku do piątku podawać antybiotyk, ale nic nie pomogło. Najszybciej weterynarza mogę odwiedzić w poniedziałek. Zmieniłam mu dietę mając nadzieje że choroba może być przyczyną karmy. Od wczoraj je domowe, gotowane jedzenie(ryż,kurczak,marchewka). Ale coraz bardziej się obawiam że może mieć guza. 

Link to comment
Share on other sites

Mam w rodzinie psa z nieswoistym zapaleniem jelita grubego (tzw. IBD). Na początku pies dostał augmentin, co spowodowało pogorszenie stanu zdrowia. Po zmianie weta okazało się, że trzeba zrobić badanie krwi pod kątem poziomu kwasu foliowego i wit. B12. Nie jestem specjalistą, ale chyba stosunek tych parametrów daje obraz choroby i nie trzeba robić kolonoskopii. Usg nie wykazało stanu zapalnego. Karma została oczywiście zmieniona na weterynaryjną i włączono leki na stałe plus steryd. Poprawa jest ogromna. Pies funkcjonuje dobrze, ale kontrolne badania krwi są niezbędne, bo leki niestety też szkodzą.

Nie bój się, że to guz. Trzeba przebadać emeryta :) i ustalić, co się dzieje. Może podpytaj weta o badania krwi i tzw. IBD. Oczywiście to nie musi być ta choroba, ale niech się chociaż zastanowi:)

Link to comment
Share on other sites

Czy pies jest kastrowany?

Jeśli nie to może warto też wziąć pod uwagę uchyłek jelita. W takim przypadku problemy z wypróżnianiem (napinanie się, duży wysiłek, wygięty grzbiet) nie są spowodowane stanem zapalnym, a patologicznym odkształceniem jelita grubego). Jeśli to ta choroba to antybiotyk w niczym nie pomoże, podaje się preparat wspomagający wypróżnianie (zazwyczaj laktuloza nawadniająca masy kałowe), w przypadku zaawansowanej choroby może być niezbędna operacja. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Dnia 30.07.2016 o 12:55, Zarka napisał:

Mam w rodzinie psa z nieswoistym zapaleniem jelita grubego (tzw. IBD). Na początku pies dostał augmentin, co spowodowało pogorszenie stanu zdrowia. Po zmianie weta okazało się, że trzeba zrobić badanie krwi pod kątem poziomu kwasu foliowego i wit. B12. Nie jestem specjalistą, ale chyba stosunek tych parametrów daje obraz choroby i nie trzeba robić kolonoskopii. Usg nie wykazało stanu zapalnego. Karma została oczywiście zmieniona na weterynaryjną i włączono leki na stałe plus steryd. Poprawa jest ogromna. Pies funkcjonuje dobrze, ale kontrolne badania krwi są niezbędne, bo leki niestety też szkodzą.

Nie bój się, że to guz. Trzeba przebadać emeryta :) i ustalić, co się dzieje. Może podpytaj weta o badania krwi i tzw. IBD. Oczywiście to nie musi być ta choroba, ale niech się chociaż zastanowi:)

Jakie dostaję leki przy ibd oprócz enkortonu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...