Jump to content
Dogomania

SIKANIE W DOMU - POWIEKSZAJACA SIE RODZINA


BartlomiejBialy

Recommended Posts

Zawily problem 

Psy ktore posiadam pochodza z roznych miejsc . Wszystkei 3 to mieszance , 1 pochodzi od staruszki ktora nie mogla sobie poradzic bo pies jeest hyper , 2 nastepne sa ze przytuliska . 

Od ponad 3 lat podruzuja ze mna - poprzednie 2,5 roku spedzily w Pekinie , teraz mieszkamy w Bangkoku . 

Problem z sikaniem pojawial sie czasami kiedy nastepowala przeprowadzka co bylo dosc naturalne dla mnie ( zakladalem ze chodzi o nowe terytorium ) .

Obecny problem jest nieco wiekszy - powiekszyl sie o zmiane partnera ( mojego ) oraz o nowego partnera psa . 

Nastapila tez przeprowadzka do jego domu jako iz jego dom jest wiekszy i wydaje sie byc bardziej odpowiedni dla psow . 

I teraz o katastrofie - duzy pies mojego partnera zachowuje sie super ( pies jest szkolony ) , moje psy zas uwazaja ze do sikania nadaje sie powierzchnia calego domu . 

Hyper pies stara sie dominowac mojego partnera , nastepne 2 pieski sikaja gdzie popadnie i to nawet w miejscach gdzie nie sika hyper pies . 

Zwiekszylem ilosc spacerow , zastanawiam sie czy nie jest to wplyw hyper psa , ktorego trzeba wiecznie uspojac i przez co stresuja sie inne psy ? Zastanawiam sie nad podaniemu mu jakis lekow uspokajajacych , bo trzymanie go w klatce odpada - wyje jak opetany ( ten pies nalezy do tych co " gadaja " - ciagle wydaje z siebie dzwieki a w momencie zamkniecia gdziekolwiek moge spokojnie czekac na interwencje sasiadow i policji bo wyje tak zalosnie jakby go ktos katowal ) . 

Nie wiem co z tym poczac - sprzatam caly czas - rano wieczorem w poludnie , nie jestem zwolennikiem karcenia psa , generalnie nie uwazam ze mozna udezyc psa i to moglo by pomoc wiec takie metody typu nos w siki i klaps czy cos odpada . ....

Szukam meetody na spokojne bez sikaniowe polaczenie rodzin , zastanawiam sie ktory krok powinien byc pierwszy i czy moje przypuszczenie o ze hyper pies jest winowajca calego stresu jest sluszne ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...