Jump to content
Dogomania

Zaginął mieszaniec husky - giełczyn


Recommended Posts

napisałam maila do dwóch osób, tu na Dogomanii, które są chyba wolontariuszami w Radysach,  podałam Twój wątek i zapytałam, czy mogą sprawdzić, czy taki psiak do nich nie trafił. Jak do tej pory nie mam odpowiedzi. Popytaj jeszcze w sąsiednich gminach, czy nie złapali podobnego psa i gdzie go ewentualnie odstawili.

Link to comment
Share on other sites

jedna osoba odpisała, zamieszczam mail poniżej:

Niestety pomóc nie mogę, bo jestem setki kilometrów od Radys. W Radysach bywam raz na 2 miesiące tylko po to, by robić zdjęcia psom i je ogłaszać.

Jedyne co mogę doradzić to:

1. Trzeba zadzwonić do gminy i okolicznych gmin w promieniu nawet 50 km z zapytaniem z kim mają podpisaną umowę na odłów bezpańskich psów. 

2. Dowiedzieć się do którego konkretnie schroniska trafiają psy z tego terenu.

3. Zapytać w gminach czy w okresie od daty zaginięcia psa trafił do schroniska lub przechowalni jakiś pies z ich terenu (czasami psy trafiają do gminnych przechowalni a dopiero potem do schroniska)

4. Wysłać zdjęcie psa do schroniska (przechowalni) do którego mógł trafić pies. 

5. Oplakatować całą okolicę (najlepiej w witrynach sklepów). Dobrze obiecać nagrodę (możejakiś chłop uwiązał na łańcuchu).

Dzwonienie do Radys nic nie da. Tam trafia miesięcznie około 100 psów. Nikt tam nie skojarzy jednego psa. Ale można próbować. Najlepiej dzwonić na numer 506713343. Trzeba jednak wiedzieć z jakiej gminy mógł przyjechać pies i kiedy.

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Szukam cały czas i mam nawet pewien trop. Siostra wystawiła ogłoszenie na spotted Łomża i odezwała się jakaś kobieta że widziała takiego na swojej posesji w Starych Duchnach koło Śniadowa ale nie chce wprowadzać w błąd. Wysłałem jej kilka innych zdjęć i odpisała że to był on na 100%. Pojechałem tam rowerem i rozwiesiłem ogłoszenia w starych i młodych duchnach oraz w Śniadowie. Dwa dni później zadzwonił jakiś facet ze starych duchn i mówił że widział go parę godzin temu w śniadowie (najpierw widzial psa potem ogłoszenie). Kilka dni później rozwiesiłem ogłoszenia jeszcze w grabowie ,brulinie ,jastrząbce starej i młodej ,kołaczkach ,konopkach i sierzputach (w celach oriętacyjnych proponuję sprawdzić na mapie) i od tego czasu nikt się jeszcze nie odzywał. Ale wiem mniej więcej gdzie przebywa. Byłem też w gminie śniadowo i nie odłowili żadnych psów ostatnio (z tamtąd trafiają od ostrołeki). Przejrzałem te linki też go tam nie znalazłem.

Tak na marginesie dzięki za pomoc i sorry że mnie tu tak długo nie było chociaż w tej sprawie wcale bezczynnie nie siedziałem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...