Jump to content
Dogomania

Psy uciekają na droge.


wiktorz

Recommended Posts

Witam.  Mam pewien problem. Zawsze gdy jestem u babci na wsi i jadę rowerem to z pewnej posesji zawsze wybiegnie jakiś pies albo co gorsza dwa.  Psy te ganiają ludzi i gryzą po piętach a ich właściciele potrafią siedzieć na ławce przy drodze i nie reagują.  Co z tym zrobić? Moge to gdzieś zgłosić? 

Link to comment
Share on other sites

KODEKS WYKROCZEŃ

X Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia:

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Dzwonić na policję, nawet kilka razy, jeśli pojedyncza wizyta nic nie da, ale raczej powinna :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To jest plaga wsi i małych miasteczek, ja mieszkam właśnie w takiej małej miejscowości, gdy idę na spacer ze swoim psem, to co chwila jakiś luzem latający piesek do nas podbiega, zazwyczaj są to małe kundelki, ale trafił się też pies w typie Goldena, naprawdę się trochę przestraszyłam, na szczęście był przyjazny i mój pies też dobrze zareagował. Nie zawsze jednak te psy są łagodne i po kilku takich przygodach z upartym zaczepiaczem zrezygnowałam ze spacerów w tereny, gdzie mieszkają (a raczej, gdzie włóczą się te mniej przyjazne osobniki). Nie ma komu zwrócić uwagi, bo właściciel siedzi sobie w domu, policji też nie ma co wzywać, bo nikt się nie przyznaje, że to jego pies. To samo jak się jeździ na rowerze, zawsze gdzieś się trafi taki delikwent, który pięty chce podgryźć, ja to luz, ale z synem już bym się bała. Generalnie tu gdzie mieszkam może ze dwie osoby widzę na spacerach z psami, większość siedzi cały dzień za ogrodzeniem albo lata luzem. Miejscowość liczy 5 tysięcy mieszkańców....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...