Jump to content
Dogomania

**ALBINEK już ma swoich ludzi** Szczęścia piękny **Niegodne życie, bez pomocy, bez nadziei na własny kąt.


mar.gajko

Recommended Posts

Jak się patrzy na takie zwierzę w schronisku, to zastanawiam się czy świat się całkiem już pogubił.

Stary pies, wygląda jak rasowy, musiał być kiedyś piękny. Musiał mieć jakiś dom, swoich ludzi.

Co mogło się stać, że na starość wylądował w schronisku?

Czy podłość ludzka? Czy wypadek losowy? Co się zdarzyło w życiu tego psa?

Pies jest starszy, ma rany i otarcia na skórze.

Wydaje mi się, że i kręgosłup i łapy nie są w porządku.

 

Dog opuści schronisko, najprawdopodobniej, w poniedziałek. Pojedzie do Hotelu u Murki, konieczne są badania weterynaryjne, obejrzenie tych ran i otarć, badania krwi, odrobaczenie, odpchlenie. Być może RTG kręgosłupa i łap.

Dog prosi o pomoc. Deklaracje na hotel. Bazarki. Jego droga do nowego domu może okazać się długa. Nikt nie chce starych, chorych psów. Zwłaszcza ras tzw. agresywnych. Czy uda mu się znaleźć dom? I kiedy to nastąpi? Nie wiem.

Ale czy powinien umrzeć w schronisku? Sam, stary i chory?

bbe8e577ecff.jpg

6a7b6387a5a3.jpg

86648f0de875.jpg

c66e76825860.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Tu się bedziemy rozliczać.

Wpłaty:

+450 zł helli

+150 zł Fundacja ZEA

+450 zł helli
+ 104,1 bazarek mar.gajko

(552 zł u Murki - nie wliczane w rozliczenie)

 

Razem: +1154,1 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie (26.07-24.08)

-70 zł transport z Zamościa do lecznicy w Janowie Lub.

-5 zł odbiór z lecznicy (1/2 kosztów)

-280 zł koszty wet. (odrobaczenie, Vectra 3D, badanie krwi, test na 4 choroby)

-68,60 zł antybiotyk

-27,50 zł Esseliv Forte

-27,50 zł Esseliv Forte

-20 zł odrobaczenie II

-27,50 zł Esseliv Forte

-25 zł kaganiec

-140 zł badanie krwi + test na 4 choroby

-10 zł przejazd do lecznicy

-450 zł hotelowanie (25.08-23.09)

-23 zł Esseliv Forte

 

Razem: -1624,10 zł

***********************************************************************

- 124,30 bazar mar.gajko

Stan konta na 02.12.16 u mnie wynosi - 345,70 zł

- 150,70 bazar mar.gajko

Stan konta na u mnie wynosi - 190 zł

 

Link to comment
Share on other sites

Pewnie nie znajdzie domu tak szybko jak młodziutka Kaśka, ale z drugiej strony są miłośnicy tej rasy...Może akurat..

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, AgaG napisał:

Pewnie nie znajdzie domu tak szybko jak młodziutka Kaśka, ale z drugiej strony są miłośnicy tej rasy...Może akurat..

 

No, Kasia znalazła dom po 4 miesiącach czekania, co jak na dużego "groźnie" wyglądającego psa, to jest bardzo szybko. Ale Kasia młoda i zdrowa, i co najważniejsze z cudownym charakterem. Łagodna.

A jaki jest Dog nie wiemy, ani pod względem zdrowia, ani charakteru.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, AgaG napisał:

Świetnie, że dostanie szansę, Biedny dziadek :( Wiadomo, ile w schronie siedzi już?

Jestem u zamojskiego psiaka.

Pies w boksach ogólnych jest od 2 tyg., wcześniej 2 tyg, kwarantanny no i kastracja.

Link to comment
Share on other sites

Na stronie schronu ukazała się informacja

Biały, to kilkuletni pies. Nie jest szczekliwy, przebywa w boksie z innymi samcami, potrafi chodzić na smyczy. Ze względu na specyfikę rasy, najlepiej gdyby trafił w doświadczone ręce. Biały, to pewny siebie pies, nieufny w strosunku do obcych. Żle znosi pobyt w schronisku. Jest wykastrowany!!!

Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, Tyś napisał:

Melduję się na wątku.

 

10 godzin temu, Jo37 napisał:

Witam się na wątku. Do chłopaka szczęście  zaczyna się uśmiechać.

Szkoda, że amstafka nie miała tyle szczęścia i nie wiemy dokąd trafiła. 

Witam dziewczyny.

Też Astki mi szkoda, ją chciałam pierwszą, bo tak myślałam, że zniknie, choć o Dogu też myślałam jako następnym.

Szkoda, że nie można się dowiedzieć gdzie poszła.

Link to comment
Share on other sites

Białas póki co nikogo nie zjadł, wprost przeciwnie: sam wskoczył do samochodu, jechał bez problemu, na smyczy nie ciągnie, jest spokojny i wygląda na to, że to domowy, ułożony pies. Jest cały pogryziony, ale to świeże sprawy, nie ma żadnych starych blizn. Jest bardzo wychudzony, ale waży 34 kg, więc jak się odkarmi to będzie kawał psa:)

Teraz jest u naszego weta, jutro go odbierzemy, porobię fotki.

W książeczce jest wpisane imię Alwin... może go nazwać Albin (bo biały)? :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Murka napisał:

Białas póki co nikogo nie zjadł, wprost przeciwnie: sam wskoczył do samochodu, jechał bez problemu, na smyczy nie ciągnie, jest spokojny i wygląda na to, że to domowy, ułożony pies. Jest cały pogryziony, ale to świeże sprawy, nie ma żadnych starych blizn. Jest bardzo wychudzony, ale waży 34 kg, więc jak się odkarmi to będzie kawał psa:)

Teraz jest u naszego weta, jutro go odbierzemy, porobię fotki.

W książeczce jest wpisane imię Alwin... może go nazwać Albin (bo biały)? :)

Dobrze, że już ma spokój od innych psów, a one od niego. Rozumiem, że w schronie w Zamościu jest jest mało pojedynczych boksów? Z reguły psy tzw, ras agresywnych umieszcza się w schronach o jakim takim poziomie osobno,  z powodów bezpieczeństwa. Oj nieciekawie mogłoby być, gdyby tam został.. :(

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, AgaG napisał:

Dobrze, że już ma spokój od innych psów, a one od niego. Rozumiem, że w schronie w Zamościu jest jest mało pojedynczych boksów? Z reguły psy tzw, ras agresywnych umieszcza się w schronach o jakim takim poziomie osobno,  z powodów bezpieczeństwa. Oj nieciekawie mogłoby być, gdyby tam został.. :(

 U nas nie ma pojedynczych boksów, w szczególnych przypadkach pies jest zamykany wewnątrz budynku.

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Tola napisał:

 U nas nie ma pojedynczych boksów, w szczególnych przypadkach pies jest zamykany wewnątrz budynku.

To fatalnie świadczy o schronisku. fatalnie. Schroniska, których kierownictwo myśli i coś robi, idą w kierunku maksymalnego zwiększenia liczby boksów pojedynczych. Zwlaszcza, że psy tzw. ras agresywnych coraz częściej są porzucane. Przypuszczam, że mnóstwo zagryzień musi być w tym schronie,, jest na pewno w takiej sytuacji. :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...