Jump to content
Dogomania

Husky vs. Reszta Świata


Passja

Recommended Posts

Luna jest slodziakiem ponad wszystko, ale jest ciężka :D Bierzemy ja z narzeczonym do domu w przyszłym tygodniu, na razie jest u teściów, a ja trochę się obawiam. Nigdy nie miałam do czynienia z huskym i jest to pierwszy husky jakiego znam - totalnie nieposkromiony wulkan energii, pies z takim ADHD ze nawet mój Border collie jej nie dorównywał :D z tym, ze Rita to byla inna bajka i inny charakter, który bez problemu ulozylam i była psem na medal.

Luna ma dwa lata, nie spuszzam ja na spacerze ze smyczy bo jak zobaczy cos za czym można gonić - biegnie. Skacze, w skrajnych emocjach aż łapie za ubrania przez co je niszczy , kica (jak zając, dosłownie) . Nie znam jej, dotychczas spacerowalam z nią tylko z narzeconym i tylko kilka razy , ale widze, ze będę miała problem z "poskromieniem" jej. Psy które mam są zupełnie inne , muszę zostawić je w domu rodzinnym (ale tylko 2km dalej :D) i na wychowanie dostaje tego słodkiego potwprka. Będzie z nami w mieszkaniu i zapewnie jej dwa długie spacery dziennie, z czego jeden z moimi psami , dodatkowo będzie miała 50m taras do własnej dyspozycji jak będziemy w pracy ale jak widzę te mała szarancze to się obawiam.

Dlatego prosilabym doświadczonych psiarzy, właścicieli husky itd o swoje opinie, pomoc w zrozumieniu tego co siedzi w głowie huskym i jakieś porady odnośnie poskromienia charakteru takiego psa. Niestety na szkolenie chwilowo mnie nie stać, bo właśnie skonczylismy remont, co było uszczerbkiem na naszych portfelach, wiec będę zmagać się z Liskiem sama.

Link to comment
Share on other sites

Niestety na więcej mnie nie stać. Przed praca godzinę biegam wiec będę zabierać ze sobą psa a wieczorem godzina-dwie z moimi dwoma psimi wariatami będzie musiała jej starczac. 

Dziękuje za link do tematu.

Edit: widze, ze taka sama opinia o huskych jak o BC "szczęśliwy BC, to wybiegany BC" czy cos w tym stylu ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Passja napisał:

Niestety na więcej mnie nie stać. Przed praca godzinę biegam wiec będę zabierać ze sobą psa a wieczorem godzina-dwie z moimi dwoma psimi wariatami będzie musiała jej starczac.

a jak nie będzie? nie poskromisz psa normalnymi metodami jeśli ten pies będzie niewybiegany. z resztą to nie w porządku w stosunku do samego psa. godzina biegania rano - super, a ten wieczorny spacer to taki noga za nogą czy solidny marsz? jak masz bordera i to z nim wychodzisz wieczorem to możesz mieć ciężko pogodzić odpowiednie zajęcie się jednym i drugim. a gdzie w tym wszystkim narzeczony? bo z tego co piszesz to jego pies.

a na rowerze nie jeździcie? i co z weekendami?

i o każdym psie można powiedzieć, ze wybiegany jest szczęśliwy;) tylko dla każdego psa to znaczy co innego.

Link to comment
Share on other sites

Spacer z moimi psami to dużo ruchu, dużo biegania i dużo skakania, bawimy się zarówno wspólnie jak i one same między sobą. Narzeczony jeździ z Luną na rowerze, kompletnie nie mogę przyswoić nazwy tego psiego sportu, a poza tym towarzyszy mi w spacerach jak może. Bordera już nie mam od 3 miesięcy, jest za Tęczowym Mostem, ale mam po niej dwa temperamentne psiska; ) A pies teraz staje się nasz wspólny, mimo wszystko mi najmocniej zależy na tym, żeby zapewnić jej (i sobie) spokój i odpowiednie wybieganie.

Nie rozumiem pytania co z weekendami :P

 

dalej prosze o pomoc w zrozumeiniu huskych i ich

Link to comment
Share on other sites

najlepiej napisz na fejsie w grupie psie spacery warszawa (jesli twoja lokalizacja to wawa) i spotkaj sie/pogadaj z wlascicielami husky, zeby ustalic ile rzeczywiscie poswiecaja im czasu. Bo zwykle sie troche wyolbrzymia na forach ilosc czasu poswiecana na wybieganie psow polnocy :P

Link to comment
Share on other sites

Ten taras do dyspozycji pod Waszą nieobecność może być kiepskim pomysłem. Husky są mistrzami ucieczek, potrafią przeskakiwać najwyższe ogrodzenia, wspinać się, używać innych przedmiotów do przedostania się na zewnątrz, robić podkopy, rozplątywać siatkę. No i wiele z nich sieje demolkę. Poczytaj o tym, na szybko wygooglowałam: http://www.husky.info.pl/cechyhusky.html

Link to comment
Share on other sites

Klaki91, dobry pomysl, dzieki :D

No właśnie tak się zastanawiam, ze chyba juz wole ja zamknąć na te 8-9h w domu niż wypuszczać na taras :p w każdym razie nigdy wczesniej nie zdecydowalabym się na huskyego, mam nadzieje ze z czasem Luna zmieni moje podejście :) 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Passja napisał:

Nie rozumiem pytania co z weekendami :P

 

czy macie więcej czasu dla psa. jak macie taras w bloku to nie zostawiaj jej tam. raz, ze może uciec, a dwa że jak zacznie się tam załatwiać to będą problemy z sąsiadami. noi jeszcze mogą wyniknąć problemy, jakie miała moja koleżanka - czyli sąsiadka szukająca znęcania się tam, gdzie go nie ma. jej pies nienawidził odkurzacza, więc na czas sprzątania wypuszczali go na balkon. jemu to pasowało, krzywda mu się nie działa, ale sąsiadka uznała, ze to złe wystawić husky'ego na balkon w mróz i złożyła wizytę koleżance mówiąc, że jeszcze raz zobaczy psa na balkonie to zadzwoni do TOZu.

ja się zastanawiałam nad huskym, ale ostatecznie właściciele i hodowcy przekonali mnie, ze to pies nie dla mnie;)

Link to comment
Share on other sites

Ja dla psów mam zawsze dużo czasu, wiec to dla mnie nie problem :D jeszcze do niedawna miałam 3, teraz mam 2 i doszła Luna, zresztą spacer/wycieczka z psami to dla mnie sama frajda. generalnie sąsiedzi uwielbiają Lunę bo juz ja znają, ale i tak pies na tarasie to nigdy nie wiadomo co się stanie a musiałaby mieć otwarte drzwi balkonowe wiec dodatkowo wyzerka dla ludzi. 

Mi husky się podobały, ale wiedziałam, ze to nie pies dla mnie, nie spodziewalam się, ze kiedyś będę miała takiego pptworka dlatego się obawiam, ze sobie z nią nie poradze. Zawsze mnie zadziwia kiedy patrzy 20minut w ścianę a później niby spokojna nagle dostaje szału zabawy, skacze, piszczy, szczeka, nie wiem co jej tam w głowie siedzi. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...