Jump to content
Dogomania

Kudłaty Dyzio z Legnicy


Recommended Posts

Dyzio- kudłaty, mały piesek.

Wczoraj przybłąkał się pod mój dom. Może to być ofiara wakacyjnych wyjazdów albo być może komuś się zagubił i błąkał po okolicy. Piesek jest ewidentnie domowy. Jego zaniedbanie określiłabym na kilkudniowe. Miał na zadzie mnóstwo dredów, które mu powycinałam, wyczesałam. Ogólnie czysty. Zlękniony, niepewny otoczenia. Bardzo przyjazny. Lubi koty. Nie mogę go przygarnąć ze względu na posiadane dwa psy i trudności finansowe. 
Dyzio jest w wieku ok.1.5 roku, wielkości jamnika ok.30 cm. Waży 8 kg (23.07.16) Grzecznie chodzi na smyczy. Jest niewykastrowany.
Nie ma czipa.

Dyzio Leg.jpg

dyzio2.jpg

dyzio3.jpg

ROZLICZENIE : wpłat

  • 19.07.2016 POKER = 30,00
  • 19.07.2016 mdk8 = 20,00
  • 23.07.16 Bogusik = 30,00
  • 23.07.16 Anula = 30,00

wyżywienie 14.07-31.07.16= 50,00 ( 80,00 zł/mc)

--------- stan na 31.07.16 = 110,00 - 50,00= 60,00 zł

  • 01.08.16 Anula-Bogusik= 60,00

Dehinel na robaki  04.08.16 = 5,00

Sabulon na pchły i klesz. 06.08.16 = 12,00  (za słaby. Kwit scan w poście)

ulotki = gratis

paliwo (rozwiezienie ulotek) = 10,00

wyżywienie 01.08.- 23.08.16 = 60,00 zł

----------stan na 23.08.16 = 60,00 + 60,00 - 5,00-12,00 - 10,00 -60,00 = 33,00 zł

Cestal tasiemcowe 25.08.16 = 10,00 zł

wyżywienie 24.08.16 - 31.08.16 = 20,00 zł

----------stan na 31.08.16 = 33,00 zł - 10,00 - 20,00 = 3,00 zł

  • 01.09.16 Anula Bogusik = 60,00 zł
  • 01.09.16 MDK 8 = 20,00 zł

wyżywienie 01.09.16 - 09.09.16 = 23,00 zł

----------stan na 09.09.16 = 3,00 + 60,00 + 20,00 - 23,00 = 60,00 zł

Bravecto.Tab na pchły działa przez 3 mce  19.09.16  = 33,00 zł   (100zł : 3 psy =33,00zł. Jedna tab. na psa do 40kg podzieliłam proporcjonalnie na 3 części)

wyżywienie 09.09.16- 30.09.16 = 57,00 zł

----------stan na 30.09.16 = 60 - 33 - 57 =  - 30,00 zł

  • 01.10.16 Anula = 30,00 zł

=========================================================================================

  • 26.09.16 Bogusik/Anula- Bazarek na KASTRACJĘ = 237,00 zł

 

==========================================================================================

ODROBACZANIE zestawienie

4.8.16 Dehinel robaki   =  5,00 zł

6.8.16 Sabulon pchły    = 16,00 zł

25.8.16 Cestal  robaki  = 10,00 zł

19.9.16 Bravecto pchły = 33,00 zł (na 3 mce)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć Poker :)

Dziewczyny, byłam dzisiaj u weta z Dyziem, nie ma czipa, nawet po ruskiej stronie, czyli sprawdzony po lewej i po prawej. Szkoda.

Nie dałam rady zrobić mu dzisiaj więcej zdjęć. Rozwieszę ogłoszenia w dzielnicy gdzie się zabłąkał, czyli na legnickim Tarninowie i na osiedlach wokół. Pomyślałam, że wezmę go na spacer po tych rejonach.

Z obserwacji:

Dyzio to jednak wędrowniczek, a nawet uciekinier gnający przed siebie. Teraz jest na wsi, posesja jest jednak słabo zabezpieczona przed takim cwaniakiem. Gdy usłyszał szczekanie psów od sąsiadów ruszył przed siebie i czmychnął mi w pola. Dopadłam go. Dlatego też uważam, że mógł puścić się za psami i pobłądził.

Pola, ogrody są dla niego terenem niezrozumiałym, natomiast gdy byliśmy w mieście u weta, na parkingu poczuł się swojsko. Miasto i beton, samochody nie są mu obce. Pewnie się czuje w takim terenie, Bez smyczy prysnął by mi.

Wydaje mi się, że tęskni za swoimi.

Dzisiaj nocują z nim Dosia i Orlen. Niezły tu sajgon teraz. Nie wiem jak minie noc :) i jak wytrzyma to właściciel. Dosia jest zamknięta w oddzielnym pomieszczeniu -bidulka.

Dyzio uwielbia bawić się z psami, koty toleruje jeżeli w ogóle je zauważy. Niestety brudzi w domu, ale to może na początku.

Jest zrobione ogłoszenie na OXL Legnica i okolice. Zgłosiła się jedna pani, że byłaby chętna na niego, jednak prosiła aby sprawdzić ten czip. Kobieta dzwoniła z Lubina albo okolic. Słabo ją słyszałam. Umówiłam się, że po sprawdzeniu oddzwonię do niej. Jednak chcę wykonać ten mój plan i pospacerować z nim po okolicy.

Podałam info na FB w profilu Zgubione-znalezione Legnica. Sprawdzę czy adimin już zamieścił.

Napisałam do wolontariuszki z legnickiej ochronki z prośbą o pomoc w poszukaniu mu domu. Nie mam jeszcze od niej odpowiedzi.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jak po nocy??? Szkoda gadać. Koncertowały z wiejskimi szczekaczami. Gospodarz tego nie wytrzymał :) Wczoraj cały dzień byłam poza miastem na uroczystości. Dyzia musiałam wraz z moimi psiakami przewieźć do mnie do domu, pod opieką syna. Muszę powiedzieć, że ożył przy nich, a zwłaszcza przy Dosi :) W dwóch miejscach obsiusiał mi kosz :( Wyszłam dzisiaj na ogród z nimi, puszczając go swobodnie bez smyczy. Ganiał, tj. z Dosią, bo Orlen jest zazdrosny i go strofuje. Wrócił razem do dom, bez nawoływania. Przy otwartym oknie reaguje chęcią wyjścia, gdy usłyszy szczekanie obcych psów.

Chyba będę potrzebowała jednak pomocy. Orlen rozpoczął brać leki nasercowe i  to zaczyna być dodatkowym obciążeniem dla mnie. Pomyślałam o bazarku. Na razie to wszystko w planach. Zaraz idę z Dyziem na indywidualny spacer. Może rozpozna okolicę i porozglądam się za jakimiś ogłoszeniami na słupach (?)

Aha, Dzisiejsza noc u mnie była zupełnie spokojna. Wszystkie razem, niepozamykane.Koty, psy. Cisza. Być może, ja byłam tak zmęczona po poprzedniej, że nic nie słyszałam ;)

Link to comment
Share on other sites

O jej! ale mi głupio. Wzięłam sobie problem na głowę i jeszcze Was obciążam. :(

On je to co pozostałe dwa, czyli mięso gotowane z tylnej ćwiartki kurczaka zmieszane z ryżem. Bardzo mu to smakuje, a zwłaszcza ryż. Dosia lubi sobie powybierać mięsko z miski i zostawia na dnie ryż, Dyzio ochoczo za nią wykańcza porcję. Kupuję w Lidlu dziennie paczkę,tj. dwie ćwiartki i do tego dwa woreczki ryżu. Czasami dokładam podroby kurze (serca, wątróbki, żołądki). Zawsze do tego ryż albo kasza jaglana.

 

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy po to , by sobie pomagać. Obciążona robotą jesteś TY, kasę dać jest najłatwiej.
 Dajesz im świetne żarełko,ale może gotuj im ryż sypki, nie w tych cholernych torebkach. Torebki pod  wpływem temperatury wydzielają toksyny.

To po ile zrzucamy się ?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, docha1 napisał:

O jej! ale mi głupio. Wzięłam sobie problem na głowę i jeszcze Was obciążam. :(

zwierzoluby muszą trzymać się razem i sobie pomagać. Bo jak nie my to kto ?

15 minut temu, Poker napisał:

To po ile zrzucamy się ?

na dzisiaj mogę dać 20,- a za tydzień po pensji dołożę jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

To jest dieta Orleńska. Ze względu na jego dolegliwości żołądkowe. Powinna być pierś, no ale.... poza tym już im się kiedyś znudziła. Nóżka jest tłuściejsza. O torebkach nie pomyślałam, jest to wygodne porcjowanie. Wczoraj przekalkulowałam sobie, że przy takim żywieniu to wychodzi ok. 80 zł / miesiąc na głowę. 3,99 zł pakiet ćwiartek, w tym dwie. Czyli jedna kosztuje 2 zł plus paczka ryżu 2,15 zł, w tym cztery woreczki -jeden na dzień. I tak mi jakoś wyszło. 

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie myślałam o kroplach na kleszcze i pchły. Dzisiaj wyciągnęłam mu 4 maleńkie siedziały rządkiem na powiece. Natomiast wczoraj zastanawiałam się nad jego zaszczepieniem i sama nie wiem, bo może on jednak był odrobaczony już i zaszczepiony. Trudno mi go rozgryźć. Niby zadbany, a jednak nie do końca.

Spacerował ze mną wczoraj po jednej z okolicznych dzielnic. Nawet błysnęła przez chwilę nadzieja, bo dostał przyspieszenia na domkach i naraz usiadł na chodniku i koniec nadziei. Na klatki blokowe nie reaguje.Na dzieci bawiące się też nie. Domki z ogrodami przeszliśmy tam gdzie prowadził, ale to było tylko obwąchiwanie. Na słupach brak ogłoszeń zguby. Ten rejon nie jest jego.

Link to comment
Share on other sites

Ja też wpłacę 30,00zł tylko czekam na Bogusik ile zaoferuje i pieniążki polecą z jednego konta.Podaj Dorotko dane do przelewu.Nie krępuj się,pomogłaś psiakowi, wzięłaś go pod swój dach to już jest bardzo dużo.

Tak sobie myślę,że trzeba poczekać dwa tygodnie i szukać Dyziowi nowego domku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...