Jump to content
Dogomania

Żywienie


dawid87

Recommended Posts

Powiedzcie mi czym karmicie swoje akity ? Z moja mam straszny problem. Prawdopodobnie nie toleruje drobiu. Ma ostre biegunki. Próbowałem mu gotować sam, ale kupować wołowinę to trochę za drogi interes. Z karmami suchym to jest średnio.  Jeden dzień się zajada, a następnego dnia kręci nosem. Szukam mu najlepszych karm, ale boję się co chwile kupować na próbę 2 kg bo i tak będzie grymasil.  Ostatnio kupiłem mu WOLFBLUT, jedna z droższysz karm i lepszych. Jeden dzień się zajadal, dobrze się załatwiał, ale od 2giego dnia grymasi, a dziś to nawet nie spojrzał. Próbowałem mu wymoczyc i nic. Polałem nawet bulionem, to tylko zlizal tam gdzie mokre. Nie mam już pomysłu :/

Link to comment
Share on other sites

My przeszlismy przez kilka karm suchych: Acanę, Orijen, BritCare.

Ostatecznie karmimy psa karmą Husse.

Nikkou też grymasi, zykle było tak, że karma była super i zajadana ze smakiem przez pierwsze dwa dni,a  potem to już z łaski jadł :)

W moim przypadku działa delikatne dosmaczanie od czasu do czasu - kilka kropel oleju, jajko, odrobina sera, trochę warzyw (przebojem są gotowane warzywa z rosołu) itp. Dostaje tych "dosmaczaczy" minimalne ilości, ale wcina grzecznie i jeszcze wylizuje miskę :)

A może dajesz mu po prostu zbyt duże porcje, a on przy tych upałach po prostu nie chce tyle jeść? 

Link to comment
Share on other sites

Nie, teraz nie było upałów,  i daje mu tyle co na opakowaniu napisane. 

Piesek mój ma 5 miesięcy. Najpierw dostawał Royal, ale worek 15 kg oddałem do fundacji bo źle to przyswajał. Wiec zaczęłem mu dawać surowe mięso,  głównie kurczaki, no i wtedy miał ostre biegunki. Dostał od weterynarza Royal WETERYNARYJNY, ale nie bylo poprawy. Wiec zaczęłem mu gotować.  Na wołowinie było już lepiej, no ale to trochę za duży koszt. Robiłem mu badania krwi. Morfologia, wszystkie witaminy i trzustka OK. 

Link to comment
Share on other sites

Nie, teraz nie było upałów,  i daje mu tyle co na opakowaniu napisane. 

A czy karmę moczysz w wodzie tak jak niektórzy? 

Piesek mój ma 5 miesięcy. Najpierw dostawał Royal, ale worek 15 kg oddałem do fundacji bo źle to przyswajał. Wiec zaczęłem mu dawać surowe mięso,  głównie kurczaki, no i wtedy miał ostre biegunki. Dostał od weterynarza Royal WETERYNARYJNY, ale nie bylo poprawy. Wiec zaczęłem mu gotować.  Na wołowinie było już lepiej, no ale to trochę za duży koszt. Robiłem mu badania krwi. Morfologia, wszystkie witaminy i trzustka OK. 

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie przejście z jednej karmy na surowe mięso było zbyt szybkie i psa układ pokarmowy zareagował biegunką na takie nagłe zmiany w żywieniu.

Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z hodowcą.

Ja bym tak zrobiła, a w międzyczasie, póki przeboje żołądkowe się nie uspokoją, przeszłabym na gotowany ryż i kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

temat już troche ma, ale może to komuś pomoże więc się wypowiem jako posiadacz 7 miesięcznego szczeniaka Akita Inu, który też trochę wydziwia z jedzeniem.

Swojego wziąłem jako 8 tygodniowego szczeniaka. Stwierdziłem, że zamiast gotowania i przyrządzania posiłków będzie jadł suche. Dostawał to co najlepsze czyli Orijen. Orijena jadł w miarę ok do czasu aż osiągnął 3.5 miesiąca. Robiąc przy tym duże smierdzące kupy i puszczając bąki od czasu do czasu ;-) Sam z siebie przestał go jeść i koniec. Worek 13kg poszedł do znajomych. Szybko szukanie na necie i decyzja, że będzie BARF. Na początku bez układania jakiś strasznych jadlospisów, przeszliśmy po prostu z dnia na dzień na surowe. Dostał pierwszą swoją w życiu szyjkę indyczą i nie zapomnę tego widoku do końca życia jak się z nią męczył 2h prawie a uszy aż mu się trzęsły ze szcześcia ;-)

Pies dostał energii, przestał puszczać bąki, załatwia się malutkimi zwartymi nie smierdzącymi kupami. żyć nie umierać. Trwało to do 6 miesiąca ;-) Zaczął wydziwiać. 2 tygodnie walki i znowu je ale nie je już wszystkiego co mu się da. Trzeba mu urozmaicać jedzenie, różnie komponować i pozwalać jeść tam gdzie chce. Raz dostanie wołowinę 0.5kg i zje bez problemu. A raz dostanie i nie zje. Da się mu szyjkę i zje. Dostanie mintaja i zje. Dorsza już nie, chociaż jak się go posypie białym serem to zje ;-) Ogólnie po prostu trzeba wyczuć co mu pasuje. Niestety z Akitami czasem tak jest, że nie dojdziesz o co mu chodzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Dnia 8.07.2016 o 15:41, dawid87 napisał:

Nie, teraz nie było upałów,  i daje mu tyle co na opakowaniu napisane. 

A czy karmę moczysz w wodzie tak jak niektórzy? 

Piesek mój ma 5 miesięcy. Najpierw dostawał Royal, ale worek 15 kg oddałem do fundacji bo źle to przyswajał. Wiec zaczęłem mu dawać surowe mięso,  głównie kurczaki, no i wtedy miał ostre biegunki. Dostał od weterynarza Royal WETERYNARYJNY, ale nie bylo poprawy. Wiec zaczęłem mu gotować.  Na wołowinie było już lepiej, no ale to trochę za duży koszt. Robiłem mu badania krwi. Morfologia, wszystkie witaminy i trzustka OK. 

 

 

akity sa uczulone na kurczaka nie moze jesc kurczaka ani karm ze zbożem. ja moja 4miesiace karmie taste of the wild i wolf of wilderness.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...