Jump to content
Dogomania

Jak nie wzmacniać szczekania na hałasy za drzwiami


natkurka

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim :)

 

Mam następujący problem i nie wiem, jak postępować, bo oczywiście w internetach zdania są podzielone :) dlatego proszę o pomoc osoby doświadczone :)

 

Mam szczeniaka maltańczyka (3,5 mies), który szczeka, gdy ktoś przechodzi kolo naszych drzwi na klatce. Oczywiście wiem ze pies to pies i szczeka, ale chciałabym wiedzieć, jak się zachować, żeby tego zachowania nie wzmacniać. Czy mam nie reagować? Czy wręcz przeciwnie, podchodzić do drzwi i mówić że jest ok? Nie zna jeszcze za dobrze komendy cisza, tzn jesteśmy w trakcie nauki, ale bardziej chodzi mi o to, czy da się go jakoś znieczulic na lazenie ludzi po klatce czy po prostu pies tak ma i kropka? Boję się że robię coś źle bo szczeka coraz dłużej, tzn wcześniej tylko szczeknal raz czy dwa a teraz już szczeka np kilka-kilkanaście sekund.

Proszę o odpowiedzi, mój pierwszy wątek został olany, ale może akurat teraz się uda ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Zobojętnij ludzi chodzących po klatce schodowej przy otwartych drzwiach - możesz wtedy albo ćwiczyć nagradzane posłuszeństwo, albo odsyłać psa na miejsce i tam nagradzać, albo posyłać po zabawkę - Twój wybór. Pies ma skojarzyć odgłos kroków  jako tło lub sygnał do innej czynności niż szczekanie. Potem to samo przy uchylonych i zamkniętych drzwiach - sytuacja musi być przez Ciebie przygotowana, nie przypadkowa, żebyś mogła nagrodzić ciszę i reagowanie na jakiekolwiek polecenia, kiedy ktoś chodzi po klatce. Czyli musisz zatrudnić do chodzenia po klatce kilku znajomych.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...