Jump to content
Dogomania

Prowadzenie hodowli.. jak to jest?


agataaaa

Recommended Posts

Dzień dobry!

Chciałabym zapytać jak to jest prowadzić hodowlę? Oczywiście zarejestrowaną w Związku Kynologicznym..

Muszę poczytać regulamin, ale zadam kilka pytać, może ktoś będzie miała ochotę odpowiedzieć..

Czy trzeba zaczynać od suki hodowlanej? Czy można zacząć od psa?

Ile Wam wychodzi rocznie opłat do ZK?

JEstem miłośniczką psów, niedługo będę właścicielką cudnego psa/suki, chciałabym zacząć coś nowego w życiu.. Zacząc jeżdzić z nim/nią na wystawy... W najbiższym czasie nie zależy mi na rozmnażaniu, toteż pytam czy może być pies, a jeśli suka, to musi mieć od razu szczenięta? Czy można poczekać np. kilka lat? Od razu też uprzedzam ostrzeżenia, że "nie da się na tym zarobić", nie chcę na razie na tym zarabiać. I naprawdę jestem miłośniczką psów. Na początek chciałabym jeżdzić na wystawy, szkolić psa na dogoterapeutę (jestem pedagogiem) itp..

Zacznę od jednego psa, za rok lub dwa będzi drugi.. Mam warunki.

Do tej pory (mam 28 lat) przez całe życie miałam psy, jedak trochę amatorsko.. znały podstawowe komendy, były rozpieszczane i robiły co chciały ;)

Czy myślicie, że dobrym pomysłem będzie pójść do psiego przedszkola, a póżniej na kurs PT? Przynajmniej z pierwszym psem. 

Polecacie jakieś miejsce w Warszawie na powyższe szkolenia jak i na przygotowanie psa do dogoterapii?

Aga

Link to comment
Share on other sites

żeby mieć hodowlę musisz mieć suczkę, a nie psa. potem rejestrujesz przydomek i masz już hodowlę. a kiedy będziesz miała szczeniaki to Twoja sprawa. a jaką chcesz rasę? składkę roczną masz około 100zł.

jak najbardziej możesz iść na szkolenie, zdać egzamin i pokazywać to jako atut swojej suki.

a wiesz coś o psiej ciąży, o komplikacjach? wiesz jak zajmować się szczeniakami, jak je socjalizować od małego? jesteś przygotowana, żeby w razie czego wziąć już dorosłego psa do siebie, w przypadku kiedy właściciel nie będzie dawał rady się nim zajmować? znajdziesz domy dla szczeniąt, w których nie będą mieszkały w kojcach, na łańcuchach, same na podwórku, bez spacerów i kontaktów z człowiekiem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...