Jump to content
Dogomania

Szczeniaki zabrane z szopy czekają na nowe życie


Recommended Posts

Witam wszystkich na moim pierwszym wątku! :) Będzie on poświęcony 5 szczeniakom, urodzonym na początku maja, które obecne przebywają u nas na BDT. Pieski zostały zabrane z interwencji przez Zambrowskie Centru Weterynaryjne. Jeden z nich- Timi został podrzucony. Wszystkie mają zapewnioną bezpłatną opiekę weterynaryjną, ale potrzebujemy pomocy w pokryciu pozostałych kosztów ich utrzymania.  A oto nasze gwiazdy:

IMAG0321_1.jpg

Rudy Timi nie należy do tej samej rodzinki, co zresztą widać ;) Jest starszy o jakieś 2 tygodnie, został podrzucony przez płot... Ciągle wycofany, próbuje walczyć o swoją pozycję w stadzie- z marnym niestety skutkiem. Potrzebuje uwagi i towarzystwa, z całej piątki on najbardziej potrzebuje swojego człowieka:

Timi.jpg

Gapa- najmniejszy z rodzeństwa, mała ciamajda- wielki pieszczoch:

BestMe_20160702160333_1 (1).jpg

Loluś- wszędobylski, wskakuje na kolana i daje buziaki, chyba, że jest zajęty gryzieniem czegoś co spotkał po drodze- ewidentnie najbardziej pojętny z rodzeństwa, załatwia się na podkład bez żadnych wpadek:

IMAG0420_1.jpg

Pysia- sunia do kochania, grzeczna, milusińska i bezproblemowa:

Pysia.jpg

Zuza- wcielony diabeł, szczeka, ucieka i rządzi nawet naszymi psami, nami też by bardzo chciała :) wszystkie problemy rozwiązuje zębami i mało ją to interesuje co ja tam sobie myślę o załatwianiu się po kątach. Jest największa i najładniejsza, ale najbardziej pracochłonna: 

IMAG0423_1.jpg

Maluszki mają swoje wydarzenie na fb, na które również zapraszam! 

https://www.facebook.com/events/1724985207756416/1726831577571779/?notif_t=like&notif_id=1467886257500075

Fundacja ZEA obiecała nam swoją pomoc w zakupie mokrej karmy- serdecznie dziękujemy!

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

Pani Aneta z Facebooka- 30zł

Nadziejka-20zł

Nesiowata-30zł

Pani Magda W. zrobiła pakiet ogłoszeń- serdecznie dziękujemy!

Rozliczenie wpłat:

Pani Aneta z Facebooka- 30zł wpłacone 06.07

Nadziejka- 20zł wpłacone 08.07

Nesiowata-30zł wpłacone 11.07

Pani zainteresowana adopcją Timisia-50zł 

Wydatki:

karma- 127,60zł  faktura z dn. 01.07

transport Pysi do Tczewa- 175zł

transport Gapcia do Gdańska- 175zł

Aktualny stan konta psiaków to -347,60

FAKTURA.png

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, doris66 napisał:

zapisuje się na wątku

Dziękuję za przybycie!

5 godzin temu, Nesiowata napisał:

A ja poproszę nr konta.
 

Poleciało na pw :) W imieniu psiaczków dziękuję.

A ja w wolnej chwili opowiem jeszcze troszkę o maluszkach. Ich mama została wysterylizowana i wróciła do domu, jednak obawiamy się, że i ją trzeba będzie zabrać. Właściciele niekoniecznie przejmują się losem psów, sunia ponoć dusi kury, ale póki co biega luzem po posesji. Wet ma szczegółowy wgląd w jej sytuację i będziemy obserwować jak się to wszystko dalej potoczy. Niestety w naszych stronach (szczególnie na wsiach) ludzie nie mają serca dla zwierząt, więc tego nieszczęścia jest tutaj niemało :(

Szczeniaki zostały odpchlone i odrobaczone, mają zrobione szczepienia. W przyszłym tygodniu będziemy powtarzać to, co konieczne.

Pieski według weta wyrosną na średnie- ok 10-15kg. Są zdrowe, rozbrykane i mają wyjątkowe apetyty :) Niestety nie dopisuje nam ostatnio pogoda, ale jak tylko będzie okazja spróbujemy zrobić jakieś lepsze zdjęcia. Mam też nadzieję, że po niedzieli kupimy im szelki i zaczniemy naukę chodzenia na smyczy. 

BestMe_20160702160501_1.jpg

BestMe_20160702160900_1.jpg

Gapa.jpg

IMAG0355_1.jpg

Timi i Pysia.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, doris66 napisał:

Śliczne sa . Na zdjęciach wygladają tak jakby miały urosnąc wieksze niz 15kg.

Timi szczególnie wygląda mi na dużego! Ale o nim właściwie nic poza obserwacją nie wiemy. No i sunia Zuza- ona ma takie grube łapki. Ale dwa pieski znowu są takie bardziej jamnikowate, więc totalny miszmasz :) Przy kolejnej wizycie będziemy je ważyć, zobaczymy ile przybyło.

Miałam kilka telefonów z zapytaniami, ale nic szczególnego jak do tej pory- albo dzieciaki, albo zakochany młodzian chce zrobić dziewczynie niespodziankę, nie mówiąc już o tych, którzy o sterylizacji nie chcą słyszeć :(

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja... :)

Rozpływam się,takie słodkie maluchy...na pewno migiem znajdą domki,ale najważniejsze żeby to byly odpowiedzialne domy,które jak szczeniak urośnie to go nie odda bo coś tam...

Też coś na nie wpłace,ale to za jakiś czas,na razie nie dam rady :)

Link to comment
Share on other sites

Zagladam do serduszeczek

zagladam z pozdrowieniem stokroc

 juz czytam

juz czytam

 i deklaracyjka bedzie od Nadzioejkow

 jeno poczytam i zorientujke

 w soim funansowem ,,bogactwie ,, hihi

 widze patrze przecudne stokroc

Link to comment
Share on other sites

Agnesiulko

 num konta Twoj gdzies mam przeciez

 zaraz poszukam

 i dzis jeszcze postaram wplacic ale malunko

 wiecej bedzie dopiero w przyszlym tygodniu

 urocze malenkie urocze graphics-diddl-769226.gif

 jak dobrze ze maja Was

polecialy od Nadziejoow 2 dyszki

pozdrawiam ogromnie

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Nadziejka napisał:

polecialy od Nadziejoow 2 dyszki

pozdrawiam ogromnie

Nadziejko, pieniążki już są na koncie, bardzo dziękuję! Zaraz biegnę uzupełniać rozliczenie.

 

3 godziny temu, Tola napisał:

Jestem u maluszków, cudna gromadka http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,031_hC_orig.gif

Karma zamówiona, mam nadzieję, ze będzie smakowała :)

Witaj Tolu, dziękujemy za pomoc, szczylki są takimi łasuchami, że wszystko im smakuje :)

20 minut temu, kinga_kinga7 napisał:

Jestem na zaproszenie u słodziaków ! :) WSPANIAŁE kluski :)

W imieniu klusków witam :)

Miałam dzisiaj pierwszy sensowny telefon z zapytaniem o Lolusia- Pani szczególnie akurat na nim zależy. Rodzinka z bliska, bo Białystok, małżeństwo i dwoje już dorosłych dzieci, chcieli przyjechać nawet dziś. Umówiliśmy się, że podjedziemy do Państwa jutro popołudniu porozmawiać. Można trzymać kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Lolek rozrabia w swoim domku, a nasza czwóreczka dostała dostawę pyszności od Fundacji Zea :)

puszki.jpg

Muszę jutro nagrać filmik z ich wspólnego posiłku, bo opisać się nie da jakie są "nienażarte" ;)

Z telefonów nic godnego zwrócenia uwagi... Fochy na "wymuszanie" kastracji, no i poszukiwania psa "podwórkowego", żadnych fajnych domków dla pozostałych maluchów jeszcze nie słyszałam. One akurat nie sprawiają wrażenia zmartwionych tą ciszą, cieszą się z poprawy pogody i szaleją w ogrodzie. 

Szeleczki kupione, uczymy się chodzić na smyczach i wcale nieźle nam idzie ;) Nawet Zuza już ogarnęła, że tego się nie da zjeść :) Jutro się weźmiemy w garść i porobimy nowe zdjęcia i nowe ogłoszenia.

Odnotowałam też (z opóźnieniem) wpłatę od Nesiowatej- dziękujemy serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...