Jump to content
Dogomania

wyjazd z psem do norwegii


selma5

Recommended Posts

Hej Wszystkim Dogomaniakom!

Mam pytanie czy ktoś może w ostatnim czasie wyjeżdżał ze swoim psiakiem lub kociakiem do Norwegii ? Mam w wytycznych, że pies po przekroczeniu granicy musi zostać poddany kontroli granicznej w wytyczonym punkcie co mnie po prostu rozbraja bo tenże punkt jest czynny od 9-13 a z promu zsiadam o 15 czyli w praktyce musialoby to oznaczać koczowanie na granicy przez dobę ! I tak sobie kombinuje czy tam sie jakoś można prześlizgnąć mimochodem tudzież zrobić to może w innej miejscowości dzień później. 

Z góry dzięki !

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie !

Link to comment
Share on other sites

Byłam na urlopie dwa lata temu w Norwegi z dwoma psami. Nam się udało na granicy, bo kontrola graniczna nie zaglądała do auta.

Mieliśmy też kontakt z policją, bo pies koleżanki broniąc swojego terenu lekko ugryzł Norwega. On zgłosił to na policję. Przyjechali zrobili protokół  o dokumenty z granicy się nie pytali sprawdzili tylko książeczkę ze szczepieniami.Kolega zapłacił Norwegowi za wizytę u lekarza i na tym sprawa się zakończyła.Jednak gdyby drugi raz ten pies ugryzł kogoś w Norwegi to został by uśpiony tak nam to wytłumaczyli policjanci. Znam też zdarzenie z Norwegii, że pies biegał samopas po polach i faktycznie został zastrzelony.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli płyniesz promem to jedyne kontrole dokumentów i ewentualnie psa odbywają się przy wjeździe na prom i przy zjeździe z niego. Jeśli w tych punktach nikt się o nic nie pyta i nic od ciebie nie chce to jedziesz dalej i nie czekasz na żadną inną kontrolę. W praktyce wygląda to najczęściej tak, że kontrolujący dokumenty zerka tylko w paszport psa i tyle. Czasem jak się pokazuje paszport tylko ludziów to nawet o paszport psa nikt nie zapyta. Także spokojnie, bez paniki :) Miłego pobytu w Norwegii!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witam.Mam pytanie,bo nigdzie,nikt nie potrafi odpowiedzieć konkretnie,Nawet w konsulacie.Czy 24h przed wyjazdem do Norwegii,badanie psa tzw.przegląd wykonuje zwykły lekarz weterynarii i jest to koniec formalności,czy wymagane jest jeszcze poświadczenie z inspektoratu weterynarii tzw.zaświadczenie wywozowe ?.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kiedys pytałam,ale nikt nie odpowiedział co i jak.

Od tamtego momentu jeżdziliśmy już ok 7-8 razy.Prom i samochód.Przed wjazdem na prom,nikt nic nie sprawdza,zero dosłownie.Na granicach również nie.Pies jest widoczny jak najbardziej i poza Pl jeżdzi w swojej ,,budzie" Oczywiście mamy paszport z potwierdzeniem aktualnego szczepienia na wściekliznę i wbite w paszport odrobaczenie tasiemcowe na 24h przed wyjazdem.Poza tym czip i to wszystko.

Ogólnie zero problemów w naszym przypadku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...