Jump to content
Dogomania

Husky załatwia się tylko w mieszkaniu


Mankitifika

Recommended Posts

Dzień dobry
Od tygodnia jestem posiadaczem suczki Husky. Ahri ma 10 tygodni i załatwia się tylko i wyłącznie w domu. Na początku wszędzie, później dywany i od 2 dni maty. Na maty nie załatwia się zawsze, często gdzieś na brzeg maty lub też obok, nawet jak mata leży obok. Zauważyłem, że nie chce zrobić na wcześniej podsikaną mate. 
Na spacery wychodzi często, niektóre wychodzą grubo ponad godzinę, żeby wymęczyć malucha, a i tak nie zrobi niczego na trawce. Dziś nie było upałów to chodziłem z nią po osiedlu ponad dwie godziny. Pod koniec ciągnęła mnie do klatki przez dobre 300m, bo już ma w zwyczaju, że jak wbiega do mieszkania to od razu załatwia swoje potrzeby. Ale nie pozwoliłem jej na powrót, chodziłem i chodziłem, aż zrobiła małe siusiu, tak jakby miała problem z załatwianiem się na powietrzu. Poleciało parę kropel i zaczęła uciekać, nawet nie chciała chrupka w nagrodę. Dziewczyna ma już wizje, że Ahri była trzymana tylko w zamknięciu w hodowli czy była bita za załatwianie się.
W piątek jadę na trzy dni do teściów, jest tam duże podwórko. Mam nadzieję, że jak będzie sobie hasać sama to przyzwyczai się do załatwiania się na trawę.

W czym może być problem? Jak ją nauczyć? Wiem, że tydzień w nowym domu to nie dużo, ale maty sporo kosztują, a do tego za każdym razem musi być świeża.

Link to comment
Share on other sites

czasami jak za długi czas 'robi na matę' to potem nie chce sikać na trawe, takie przyzwyczajenie. można więc zabrać z domu maty, i rozkładać je na trawie, gdy wychodzisz z psem na spacer. potem po 2dniach z przyzwyczajenia bedzie sikać tam gdzie zwykle była mata rozkladana na trawie (mniej wiecej to samo miejsce)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...