Jump to content
Dogomania

Pomocy. Pies się ciągle drapie


Cathleen

Recommended Posts

Witam,

chciałabym się doradzić Was, ponieważ wiem, że jest tu sporo osób, które znają się na rzeczy. Ogarnęłam już kilka podobnych starszych wątków, ale chciałabym opisać mój przypadek osobno.

Moja suczka ma lat 14 i jest małym kundelkiem, ważącym 6kg, o średniej długości sierści. Ostatnio ciągle się drapie, oraz gryzie na grzbiecie w okolicach ogona oraz bikini i na łapach. Jest chora na serce, podaję jej Cardisure, Theovent oraz Furosemid. Z okazji ładnej pogody, wychodzimy z nią teraz na długie spacery w okolice lasów i stawów (ale nie kąpiemy jej). Na dworze zdarzyło się jej coś zjeść (ludzie masowo wyrzucają kości z kurczaka, czy Bóg wie, co jeszcze. Musiałam się zaopatrzyć w kaganiec, który też nie jest komfortowy dla mojego psa!). Podaję jej karmę Brit premium senior s. Ale karmę już je, ja wiem, od roku, może dwóch i nic się po niej nie działo. Natomiast gdy jest u mojej mamy, żywiona jest kurczakiem z marchewką i makaronem (cały czas powtarzam, żeby tego nie robiła, ale wiadomo jak to jest). Ja sama ograniczam jej dietę do karmy i warzyw.

Byłam wczoraj u weterynarza i dostała Exspot (Chciałabym również dowiedzieć się więcej na temat tego leku, ponieważ czytałam dużo opinii, w większości negatywnych :/ ). Po podaniu wydaje mi się, że mniej się drapie, ale nadal ją obserwuję. Mam zamiar zmienić weterynarza, chcę się przejść do innego za kilka dni). Niestety nie udało mi się jej wykąpać przed wizytą u weterynarza (a bardzo chciałam, ale on już ciach, podał lek i powiedział, że przez miesiąc kąpać nie wolno... A pies też nie pachnie najlepiej, na dworze tarza się w trawie, więc wydaje mi się, że to od tego).

Chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat. Im więcej się dowiem, przed kolejną wizytą u weterynarza, tym bardziej mi to pomoże :)

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że wet stwierdził, ze sunia drapie się z powodu insektów? Brał pod uwagę alergie np. pokarmowe lub skutki uboczne leków? Nie znam dwóch pierwszych leków nasercowych, ale po furosemidzie może wystąpić  wysypka skórna albo nadwrażliwość skóry na światło np. słoneczne. Jest lato, więc sunia jest bardziej wystawiona na jego działanie. Kasia, ja bym skonsultowała psa u innego weta. Bardzo nie lubię, gdy lekarz "leczy" bez diagnozy i badań. Chociaż wstępne rozeznanie przyczyn objawów wydaje mi się niezbędne. Poza tym podanie preparatu na kleszcze i pchły to nie leczenie wysypki. Ale ja lekarzem nie jestem, więc moja opinia jest tylko moja:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...