Jump to content
Dogomania

Figa. Figa to nic, ale ona to wiele. Wiele emocji, strachu i miłości


elik

Recommended Posts

43 minut temu, Gusiaczek napisał:

Elik, wiesz najlepiej na co wydać, a ja się cieszę, że mogłam grosik wysłać :) Serdeczności.

Niestety, dobrej rady żadnej nie mam, bo z Ovo  poległam w pewnych tematach, ale na pewno Cioteczki z doświadczeniem pomogą ;)

Gusiaczku ogromnie dziękuję za sympatię,  zaufanie i pomoc z%2Bkwiatuszkami.gif

 

Bardzo dziękuję również Alaskan malamutte za pakę z fantami, których zdjęcia już zrobiła, obrobiła i gotowe do wstawienia na wątek już mi przysłała. Zrobię bazarek po części także dla Figuni  z%2Bkwiatuszkami.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jestem u pięknej imienniczki mojej olkuszanki :)

Elu, moja Figa na początku też bała się zostawać sama. Musiałam ją wszędzie ze sobą zabierać. Po ok. 2 miesiącach jej przeszło. Samo.

Podobno wszystkie Figi mają szczęście dostać się do wspaniałego domku. Mam nadzieję, że i w tym przypadku tak będzie.

Jak wystawisz bazarek, to daj znać. Bardzo będę chciała coś zakupić :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, ania68 napisał:

Jestem u pięknej imienniczki mojej olkuszanki :)

Elu, moja Figa na początku też bała się zostawać sama. Musiałam ją wszędzie ze sobą zabierać. Po ok. 2 miesiącach jej przeszło. Samo.

Podobno wszystkie Figi mają szczęście dostać się do wspaniałego domku. Mam nadzieję, że i w tym przypadku tak będzie.

Jak wystawisz bazarek, to daj znać. Bardzo będę chciała coś zakupić :)

Witam Cię Aniku serdecznie :)  Moja Figunia nie zostaje zupełnie sama, bo ma do towarzystwa rezydentkę Małą,. ale i tak dzikuje :(

Właśnie tworzę bazarek, ale ciągle brakuje mi czasu, żeby go dokończyć. Postaram się zrobić opisy dzisiaj w nocy i może jutro ruszę :) Oczywiście podrzucę Ci link :)

19 godzin temu, ewu napisał:

Elu najlepsze szelki to guardy. Ja kupuję na sieci psiakom ze schronu  w tym sklepie http://www.sklep.petsmile.pl/produkt/344/produkty-dla-psow-trixie-nylonowe-szelki-dla-psa-typu-guard-czerwone-s-xl.html. Tanie a dobre.

Figa pewnie się boi ,że jak Was straci z oczu to znowu  będzie jej źle.

Ja też szelki typu guard uważam za najbezpieczniejsze z tych cenowo dostępnych :)

Kupuję w zooplusie, bo tam są chyba najtańsze.

http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/szelki_dla_psa/skorzane/285804

Ja myślę Basiu, że to jej ADHD i lęk separacyjny były powodem jej bezdomności :( Ludzie zamiast pomóc, porzucili :(

Link to comment
Share on other sites

O 6.07.2016 o 01:28, ewu napisał:

Elu najlepsze szelki to guardy. Ja kupuję na sieci psiakom ze schronu  w tym sklepie http://www.sklep.petsmile.pl/produkt/344/produkty-dla-psow-trixie-nylonowe-szelki-dla-psa-typu-guard-czerwone-s-xl.html. Tanie a dobre.

...

Okazało sie, że w zooplusie minimalna kwota zamówienia to:

Uwaga: minimalna kwota zamówienia (nie wliczając kosztów przesyłki) wynosi 49,00 zł

W tej sytuacji zamówiłam w Twoim sklepie :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Okazało sie, że w zooplusie minimalna kwota zamówienia to:

Uwaga: minimalna kwota zamówienia (nie wliczając kosztów przesyłki) wynosi 49,00 zł

W tej sytuacji zamówiłam w Twoim sklepie :)

 

Ojej jakie dziwne zasady....

Kupowałam w tym Petsmile i też na Allegro ale na Allegro trzeba trafić na okazję.

Szukałam nawet teraz ale nie znalazłam.

Eliku ja tego dużo kupuję bo każdego psiaka , który opuszcza schron wyposażam w guardy i adresówkę.

Ma bzika na tym punkcie.

Niestety nie mam śmiałości się upomnieć o zwrot i wiesz jak jest... może trzy razy spytano mnie ile to kosztowało.

W związku z tym szukam jak najtańszych a na Zooplus nie wpadłam. Parę złotych różnicy ale pomnożone przez ilości daje ładne kwoty.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ewu napisał:

Ojej jakie dziwne zasady....

Kupowałam w tym Petsmile i też na Allegro ale na Allegro trzeba trafić na okazję.

Szukałam nawet teraz ale nie znalazłam.

Eliku ja tego dużo kupuję bo każdego psiaka , który opuszcza schron wyposażam w guardy i adresówkę.

Ma bzika na tym punkcie.

Niestety nie mam śmiałości się upomnieć o zwrot i wiesz jak jest... może trzy razy spytano mnie ile to kosztowało.

W związku z tym szukam jak najtańszych a na Zooplus nie wpadłam. Parę złotych różnicy ale pomnożone przez ilości daje ładne kwoty.

Też szukałam dzisiaj na allegro, ale były tylko jedne, używane, za 20,00 zł i nie pasowały na Fifi - za duże.

Do kupowanych w sklepie internetowym trzeba doliczyć jeszcze koszt przesyłki. W Petsmile zapłaciłam 12,90 zł :(  Jeśli kupujesz jedną, to bardziej opłaca Ci się kupić w Petsmile,  nie przez internet - Ty masz taką możliwość :) W sklepach w Krakowie i w Bochni nie widziałam takich szelek. Skazana jestem więc na zakup internetowy.

W Petsmile zapłaciłam:

...........21,90 zł   szelki

...........12,90 zł   dostawa  -  prawie 1/2 wartości szelek :(

======================

...........34,80 zł

Link to comment
Share on other sites

Figa przytyła już i zaokrągliły się jej boczki. Cały czas ma duży apetyt i nadal wchłania wszystko co wg niej nadaje się do zjedzenia. To cieszy, ale martwi jej lęk separacyjny, przez który niszczy różne rzeczy i wchodzenie na  ławę , a nawet na stół.. Przedwczoraj podczas naszej nieobecności wyszła na ławę i nasikała. Kilka dni wcześniej potargała serwetę podczas naszej godzinnej nieobecności. Kiedyś weszła na stół w kuchni i poczęstowała się mięsem z rosołu, które wyjęłam, żeby wystygło przed włożeniem do lodówki. Zjadła 1/2 dużej nogi indyczej, 1/4 kaczki i ogryzła mięso z kostki wieprzowej, a pomimo tego nadal miała ochotę na jedzenie.

Problem w tym, że ona to robi podczas naszej nieobecności i zanim wejdziemy do domu, to ona zdąży zejść na podłogę i bardzo wylewnie nas wita. Trudno w takiej sytuacji ostrym tonem mówić, że -nie wolno-, bo pewnie zrozumie, że witać nie wolno, a nie wychodzić na meble. Co robić ? Jak dać jej do zrozumienia, że tak nie wolno ?

Dobrą wiadomością jest to, że sunia nie ma już łupieżu :) Z tego wnoszę, że obecną sytuację przyjęła za constans i nie obawia się już złych sytuacji.

 

Link to comment
Share on other sites

Też martwią mnie jej ekscesy, zwłaszcza, że nie mam pomysła, jak jej pomóc, żeby nie cierpiała :(

Jak myślisz Basiu, jak długo czekać na zaświadczenie o szczepieniu p/wściekliźnie i na książeczkę ?

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Gusiaczek napisał:

Zaglądam od czasu do czasu, przepraszam, ale staram się być na bieżąco. Serdeczności zostawiam z nadzieją, że Figa się opamięta ;)

Witaj i nie przepraszaj :) Każda z nas ma multum obowiązków osobistych i multum psiaków do "obrobienia" na dogo :) Ja sama niezbyt często tu bywam, bo czas mi się strasznie skurczył z powodu osobistych obowiązków. Na szczęście widać już napis - koniec wyścigu :)

Dzięki za to, że wpadasz gif%2Bdaje%2Br%25C3%25B3%25C5%25BC%25C4% To bardzo miłe z Twojej strony :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...