Jump to content
Dogomania

Figa. Figa to nic, ale ona to wiele. Wiele emocji, strachu i miłości


elik

Recommended Posts

Słodka Figunia przesyła wszystkim Ciociom słodkie buziaczki :)

Bardzo lubi siedzieć na kolanach. Gdy tylko  się jej pozwoli, to sama wskakuje na kolana :)

20160703_145926.jpg

TZ.jpg

Figa ma na łebku blizny  po ugryzieniach i strupy, czyli całkiem świeże ślady ugryzień :(

Blizny nad oboma oczkami.

Nad prawym oczkiem

20160702_114017.jpg

i w uszku

20160702_114025.jpg

20160702_114028.jpg

Nad lewym oczkiem i w uszku, ale w uszku to już tylko blizna i zdjęcie tego nie pokazuje.

20160702_113946.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Alaskan malamutte napisał:

Ale ona jest śliczna  1286560536.gif

W realu jeszcze śliczniejsza niż na zdjęciach. A jaka delikatna ? Nawet kawałeczki mięsa bierze z ręki bardzo delikatnie. Nawet nie muśnie ząbkami :) Mąż mówi, że gdyby nie to, że Mimoza, to za długie słowo na imie dla psa, chętnie tak właśnie  by ją nazwał :)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

To może Mimi?   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_orig Ona łebek ma jak corgi, tylko łapeńki dłuzsze...

Asiu, super to wymyśliłaś :) Tylkko czy mieszać jej w łepetynce ? A jak  adoptujący zechce nazwać ją jeszcze inaczej ? Ona już ładnie reaguje na Figunia.

Łapeczki ma śliczne :) Takie delikatne i smukłe :)

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Elu, to może szampon musi być specjalny? Wiem, że weci mają w saszetkach, nie ma potrzeby kupować całej butli, bo jeśli to ze stresu, to przejdzie. Pamiętam, ze Nutelcia też tak miała na początku.  

Wykąpałam ją w psim szamponie przeciw insektom, ale jutro będę w kraku więc zadzwonię do mojej wetki może coś poradzi.

Link to comment
Share on other sites

Jaka ona śliczna:)

Elu ostatnio wysyłali książeczki, poczekajmy kilka dni.

Ten łupież to faktycznie może być ze stresu albo zmiany diety.

Spróbuj wziąć saszetkę może pomoże.

Elu przypomnij mi konto.

Link to comment
Share on other sites

Eliku pieski w schronie nie mają imion, to my je tak nazywamy do ogłoszeń.

Ona jest taka malutka i słodka więc została  Figą.

Tak naprawdę do dopiero u Ciebie poznała to imię więc pewnie jej nie zależy:)

Grunt ,że są kolana do wskakiwania i kochane ręce , które głaszczą:):):)

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

I oby tak było!!! Może podpowiedz, aby sprawdzono, czy pies nie ma mikroczipa? Weci mają czytniki, na pewno ekopatrol, u nas tez strażnicy miejscy. Trzymam za psiaka kciuki!!! 

Pytałam czy wet sprawdzał czy psiak ma czipa. Pani powiedziała, że nie sprawdzał. Co za wet !!!! Że hycle nie sprawdzają to normalka, ale wet ???? Z resztą podobno poradził tej pani, żeby zostawiła tego psiaka tam, gdzie go znalazła neguj%25C4%2585cy.gif  Powiedziałam tej pani, że ja już nigdy nie poszła bym do tego weta. Ma dzisiaj jechać z psiakiem i poprosić o sprawdzenie.

 

6 godzin temu, ewu napisał:

Jaka ona śliczna:)

Elu ostatnio wysyłali książeczki, poczekajmy kilka dni.

Ten łupież to faktycznie może być ze stresu albo zmiany diety.

Spróbuj wziąć saszetkę może pomoże.

Elu przypomnij mi konto.

Zdjęcia nie oddają w pełni jej urody :) Do kraka pojedziemy jednak dopiero jutro i powiem o tym łupieżu. Wetka z pewnością coś poradzi.

Konto mogę nie tyle przypomnieć, co powiedzieć :) Każdy psiaczek ma swoje osobowiste konto. Figunia też. Zaraz podeślę i z góry bardzo serdecznie dziękuję :)

Figunia i Mała jedzą teraz karmę, którą wetka poleciła dla Bingusia, ale obie ta karma w ząbki kłuje :)

6 godzin temu, ewu napisał:

Eliku pieski w schronie nie mają imion, to my je tak nazywamy do ogłoszeń.

Ona jest taka malutka i słodka więc została  Figą.

Tak naprawdę do dopiero u Ciebie poznała to imię więc pewnie jej nie zależy:)

Grunt ,że są kolana do wskakiwania i kochane ręce , które głaszczą:):):)

Ona tak pięknie reaguje już na to imie, że  chyba nie będę go zmieniać :) Figunia to w ogóle bardzo pojętna dziewczynka. Do nas można dojść dwoma drogami. Figunia już na drugi dzień bezbłędnie skręcała we właściwą dróżkę. Mądra sunieczka.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Gusiaczek napisał:

Śliczna jest, delikatna, subtelna - sama słodycz :)

Tak, jest wyjątkowo delikatna. Cukiereczek do schrupania :) Mam króciutki filmik, jak wita mojego TZ-ta wracającego ze sklepu. To było na drugi dzień po tym, jak ją przyjęliśmy na DT, a witała go, jakby była u nas kilka lat :) Jak znajdę chwilkę to wrzucę ten filmik.

 

7 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

No po prostu brak słów!!  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,011_Wv_orig Przecież to pierwsza czynność przy znalezionym psiaku!!! Można poprosić ekopatrol, albo straż miejską, oni sprawdzą. 

Asiu, też mną zatrzęsło, jak mi to pani powiedziała. Słowo, ja już bym do takiego weta nie szła, zwłaszcza po tym, jak powiedział, żeby psiaka zostawiła tam, gdzie go znalazła. Kto wie czy przypadkiem nie jest równocześnie hyclem, bo takie powiązania się zdarzają.

Link to comment
Share on other sites

Dobrego dnia Figuniu :)

Nasza Ovolinka też miała ślady po ugryzieniach (maleńtas 5miesięczny pewnie nie mogła do michy z pomyjami się dostać :() i koszmarny łupież też przez jakiś czas nam towarzyszył -niestety nie pamiętam nazwy skutecznego szamponu, który dostałyśmy od wetki, na pewno specjalistyczny. Od czasu do czasu ma nawroty, ale b. niewielkie powodowane emocjami.

Link to comment
Share on other sites

Cały wczorajszy dzień byliśmy w Krakowie, ale niestety nie znalazłam czasu, żeby jechać do mojej wetki -  to na drugi koniec miasta, godzina drogi w jedną stronę :( Ta moja wetka, bardzo dobry człowiek i lekarz. Korzystamy z Jej wiedzy od kilkunastu lat - mieszkaliśmy kilkanaście minut samochodem od Jej gabinetu. Niestety przeprowadziliśmy się na drugi koniec Krakowa i zrobiło się bardzo daleko :(

Jeśli ktoś wie jak się ten szampon nazywa, to bardzo proszę o podpowiedź.

W zoo-sklepie obok kupiłam dla Figulca advantix i Drontal na robale i oczywiście od razu zaaplikowałam.

20160705_201620.jpg  20160705_201702.jpg

 

20160705_203832.jpg  20160705_203859.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Po napisaniu powyższego postu powędrowałam do banku, a tam miła niespodzianka - trzy dyszki od Gusiaczka :)

 Gusiaczku bardzo, bardzo serdecznie dziękuję :)

%25C5%259Ble%2Bdwa%2Bserca.gif

Jeśli nie masz nic przeciwko temu, to kupię dziewczynce bezpieczne szeleczki, takie, z których się nie wywinie. Mam pewne obawy, co do reagowania suni na ruch uliczny. Co prawda byliśmy wczoraj w kraku, ale obecnie mieszkam w oazie ciszy, spokoju i zieleni. Kupując mieszkanie szukaliśmy takiej właśnie okolicy. Sunia nie miała  styczności z ruchem ulicznym, a obawiam się, że może reagować strachem i chęcią ucieczki.

Po tych kilku dniach obserwacji mogę z całą pewnością stwierdzić, że Figunia  to psiak z ADHD i z lękiem separacyjnym posuniętym tak daleko, że sunia panikuje nawet wówczas, gdy z pokoju wyjdzie tylko jedna osoba, a druga zostaje. Sunia biega, piszczy i chce iść za tamtą osobą. Obawiam się,  że sporo pracy przed nami. Nie wiem nawet, czy uda się nam pomóc suni :(

Bardzo was proszę o pomoc, porady. Po raz pierwszy jest z nami sunia z takim lękiem .

 

O 5.07.2016 o 08:59, Gusiaczek napisał:

Dobrego dnia Figuniu :)

Nasza Ovolinka też miała ślady po ugryzieniach (maleńtas 5miesięczny pewnie nie mogła do michy z pomyjami się dostać :() i koszmarny łupież też przez jakiś czas nam towarzyszył -niestety nie pamiętam nazwy skutecznego szamponu, który dostałyśmy od wetki, na pewno specjalistyczny. Od czasu do czasu ma nawroty, ale b. niewielkie powodowane emocjami.

Strasznie biedna są te psiaczki w schronach  p%25C5%2582acz%25C4%2585cy.gif  

 

 

O 6.07.2016 o 10:13, Alaskan malamutte napisał:

Witam Figunię i Ciebie Eliku  29258460516173039360.jpg

I my Ciebie pięknie witamy Joasiu :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...