Jump to content
Dogomania

Dramat dzikusków zamieniony w cud. Lika, Rudy-Moris, Murzynek-Gucio, Tinka, Czesio w DS. I do tego Gandzia, od której wszystko się zaczęło.


Tyśka)

Recommended Posts

5 godzin temu, WiosnaA napisał:

Wy róbcie tam swoje,a ja śpieszę z nowościami ,

 

Morisek WYSZEDŁ z klatki przy mnie!..co prawda stałam kilka metrów od niego,ale cieszę się jak nie wiem co.

Kurczak i ciastka działają.Porozkładałam ścieżkę,najpierw w klatce i obok ,później dalej.

Powolutku zaczął się wysuwać i kilka razy wyszedł calutki na metr od klatki!...zjadł i oczywiście się schował z powrotem.

 

Aniu wspaniała wiadomość! :) Morisek przekona się ,że po za klatką nic mu przecież złego nie zagraża

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, WiosnaA napisał:

 

Morisek WYSZEDŁ z klatki przy mnie!..co prawda stałam kilka metrów od niego,ale cieszę się jak nie wiem co.

Kurczak i ciastka działają.Porozkładałam ścieżkę,najpierw w klatce i obok ,później dalej.

Powolutku zaczął się wysuwać i kilka razy wyszedł calutki na metr od klatki!...zjadł i oczywiście się schował z powrotem.

 

 

Jak cudnie Rudasek się otwiera, Wiosenko pięknie go czarujesz. 

Mnie też zauroczył Rudasek, ale jak na razie nie potrzebuje deklaracji, to moje 20 zł można podzielić po połowie dla Tinusi i Likuni

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, WiosnaA napisał:

Morisek zjadł kolację z miseczki przy mnie poza klatką.

Bardzo się boi i chodzi delikatnie na paluszkach,ciągle mnie obserwuje,ale zdecydował się ruszyć pupcię.

BRAWO Moris! :) Lepszych wieści nie mogłam sobie wymarzyć.
Czy po jedzeniu też sobie trochę zwiedza dom czy od razu czmychnął do klatki?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Istar19 napisał:

jak dla mnie opłacenie noclegu w hotelu powinno być w "naszej" deklarowiczów kwestii - w końcu było to niezbędne by Morisek został złapany i zabezpieczony. 

To że nie ma rachunku, to mi nie przeszkadza w żaden sposób :) Nie potrzebuje potwierdzenia. 

Moja wpłata na złapanie psiaków była wszakże niewielka, ale jestem za tym by nocleg w hotelu został opłacony z pieniędzy zbieranych na wyłapanie :)

 

Tysia, WiosnaA  jeśli uważacie, że Morisek jest zabezpieczony, to niech deklaracja na niego przejdzie na Likę :)

Bardzo, bardzo cieszę się, że otwarcie to napisałaś :)
Dziękuję.

W takim razie przenoszę na Likunię, bardzo dziękuję.

7 godzin temu, Besia11 napisał:

Proszę podzielić moją deklarację  na Tinusię i Likę . :) 

Dziękuję ślicznie, już aktualizuję :)

6 godzin temu, elficzkowa napisał:

Deklaracja mojej siostry ( 40 zł ) oraz moja ( 30 zł ) przechodzą po połowie na Likę i Tinusię. Jeśli U Morisa pojawią się niespodziewane wydatki będziemy go wspomagać na bieżąco .Moja siostra wpłacała na odłowienie i jest jak najbardziej za tym aby zapłacić z tych pieniędzy za hotel.

Bardzo Ci dziękuję, również Wasze wpłaty już dzielę i umieszczam na pierwszej stronie.

5 godzin temu, Nadziejka napisał:

Podobny obraz

Cuda Wyczarowalyscie

 Dla Lapeczek

 Cuda Prawdziwe

 Niechaj Bedzie Coraz Lepiej

 Niechaj Wszystko Sie Spelni

 W Roku Nowem

 Dla Was Cioteczek

 Dla Lapeczek Podobny obraz

 

 

Nadziejko... dziękujemy ślicznie! Nie udałoby się, gdyby nie Wy....

3 godziny temu, bakusiowa napisał:

Na tę chwilę myślę, że deklarację w kwocie 50 zł dam na Tinę. To jest jeszcze do skorygowania w zależności od tego jakie będą finanse psów. Myślę też, że z kasy zebranej na odłowienie trzeba oddać Wiośnie za nocleg grupy odławiaczy.

Bardzo dziękuję! Już wpisuję w deklarację.
Dziękuję też za wyrażenie zdania odnośnie odłowienia :) Cieszę się, że podzielasz moje zdanie.

2 godziny temu, ona03 napisał:

 

Jak cudnie Rudasek się otwiera, Wiosenko pięknie go czarujesz. 

Mnie też zauroczył Rudasek, ale jak na razie nie potrzebuje deklaracji, to moje 20 zł można podzielić po połowie dla Tinusi i Likuni

Tak, otwieranie się Moriska jest piękne, ten wątek nieustannie zaskakuje :)
Już dzielę Twoją deklarację, bardzo Ci dziękuję.
 

1 godzinę temu, elficzkowa napisał:

Nowe wpłaty na koncie:

Anula - deklaracja za styczeń dla Tinki - 10 zł oraz deklaracja za styczeń dla Morisa - 10 zł

Bogusik - deklaracja za styczeń dla Tinki - 10 zł oraz deklaracja za styczeń dla Morisa - 10 zł

Olena84 - dla dzikich psów - 50 zł

Pięknie dziękujemy  stylowi_pl_nauka-i-natura_czerwone-roze-tapety-kwiat-tapety--41154_48235791.jpg

Dziękujemy ślicznie za wpłaty.
Niedługo pojawią się w rozliczeniu.

Olena84, czy chcesz przeznaczyć swoją kwotę na wybranego psiaczka czy mamy podzielić między naszą kochaną trójeczkę?

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, WiosnaA napisał:

Żadnego zwiedzania domu jeszcze nie ma..,do przynęty tylko wyrusza z budki i wraca z powrotem.

To kwestia czasu... wierzę w to. Ważne, że jeden kroczek do przodu jest! :)

Tymczasem na chwilę obecną deklaracje wyglądają tak:

LIKA u Murki- skarbnik Anula.

Deklaracje stałe:

Istar - 5zł
Besia11 - 10zł
elficzkowa - 15zł
siostra elficzkowej - 20zł
ona03 - 10zł

RAZEM: 60zł
 

TINUSIA u Murki - skarbnik elficzkowa

Deklaracje stałe:
kiyoshi - 20zł
Istar - 10zł
Tyśka - 10zł
Anula - 10zł
Bogusik - 10zł
Besia11 - 10zł
elficzkowa - 15zł
siostra elficzkowej - 20zł
Bakusiowa - 50zł
ona03 - 10zł

RAZEM: 165zł

Link to comment
Share on other sites

To ja rozliczam suńki za grudzień (koszty dla obu suniek są na razie identyczne, więc na końcu rozdzielę na obie suńki):

Wpłaty:

+392 zł elficzkowa

+121 zł Anula

+121 zł elficzkowa

Razem: +634 zł

 

Koszty:

-288 zł hotelowanie

-90 zł transport z Tomaszowa Lub. do lecznicy do Janowa Lub.

-10 zł odbiór z lecznicy

-292 zł koszty wet. (odrobaczenie, odpchlenie, kroplówki, antybiotyk, krople do oczu)

-96 zł szczepienia (wirusówki i wścieklizna)

-140 zł analiza krwi

-6 zł przejazd do lecznicy na szczepienia i pobranie krwi

-10 zł odrobaczenie II

Razem: -932 zł

 

+634 zł - 932 zł = -298 zł

Stan konta na 31 grudnia wynosi -298 zł (Tinka -149 zł i Lika -149 zł).

 

Myślę, że niedługo (chyba najlepiej będzie po sterylizacji) przeniosę niuńki do domu. Niech się oswajają z gwarem domowym, odgłosami itd. 

 

Są u nas cały czas kontenerki elficzkowej, w których suńki przyjechały. Chyba po prostu wyślę je pocztą?

Link to comment
Share on other sites

Ale numer, niesamowite.   gif  puk, puk.gif        Moris kanapowiec     kciuki ok 8.jpg

Czy on tak się ulokował podczas Twojej obecności, czy tak go zastałaś ?  No nie do wiary :) Patrzę, patrzę i oczom nie wierzę :) A jeszcze tak niedawno wiał przed człowiekiem ile sił w łapkach.

Nareszcie facetowi ciepło i wygodnie:)

Wiosenko jesteś czarodziejką  brawo.jpg

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Ale numer, niesamowite.         Moris kanapowiec   

Czy on tak się ulokował podczas Twojej obecności, czy tak go zastałaś ?  No nie do wiary :) Patrzę, patrzę i oczom nie wierzę :) A jeszcze tak niedawno wiał przed człowiekiem ile sił w łapkach.

Nareszcie facetowi ciepło i wygodnie:)

 

Tak zastałam jak zeszłam na dół....nie uciekał do budy jak mnie zobaczył...wróciłam na górę po telefon,zeszłam z powrotem do niego,zrobiłam zdjęcie...posiedziałam trochę,cały czas leżał na kanapie, zgasiłam światło i Morisek śpi w końcu wygodnie.

Mądry z niego piesek...na podłodze przy budce leży koc,położyłam z myślą,że może kiedy zechce sobie tam się położyć,a On od razu wybrał właściwą miejscówkę..hihi

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, WiosnaA napisał:

Tak zastałam jak zeszłam na dół....nie uciekał do budy jak mnie zobaczył...wróciłam na górę po telefon,zeszłam z powrotem do niego,zrobiłam zdjęcie...posiedziałam trochę,cały czas leżał na kanapie, zgasiłam światło i Morisek śpi w końcu wygodnie.

Mądry z niego piesek...na podłodze przy budce leży koc,położyłam z myślą,że może kiedy zechce sobie tam się położyć,a On od razu wybrał właściwą miejscówkę..hihi

I znowu płaczę. :)))
Toć mówiłam, że to najmądrzejszy piesek świata! :)

Dziękuję! Dziękuję, że wypatrzyłaś akurat te oczy i nie spoczęłaś na laurach dopóki nie uratowałaś Moriska! Dziękuję. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, WiosnaA napisał:

Tak zastałam jak zeszłam na dół....nie uciekał do budy jak mnie zobaczył...wróciłam na górę po telefon,zeszłam z powrotem do niego,zrobiłam zdjęcie...posiedziałam trochę,cały czas leżał na kanapie, zgasiłam światło i Morisek śpi w końcu wygodnie.

Mądry z niego piesek...na podłodze przy budce leży koc,położyłam z myślą,że może kiedy zechce sobie tam się położyć,a On od razu wybrał właściwą miejscówkę..hihi

To najlepszy prezent noworoczny Wiosenko, dla nas czytających, a przede wszystkim dla Moriska  dziękuję.png

On musiał kiedyś mieszkać w domu.

Myślę, że jego "oswojenie" nie będzie chyba takie trudne, jak się nam wydawało :) Oby :)

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, elik napisał:

On musiał kiedyś mieszkać w domu.

Myślę, że jego "oswojenie" nie będzie chyba takie trudne, jak się nam wydawało :) Oby :)

Tak, jak pisałam kiedyś - "moje źródło informacji" mi mówiło, że ten pies trafił jakieś 2lata temu jako dorosły albo podrośnięty pies... Nie wiadomo skąd się wziął, ale za malucha go tu nie było - taką przynajmniej informację dostałam (choć WiosnaA z kolei dostała z kolei inną, sprzeczną z tą informację)...
Być może chował się wśród ludzi i miał złe skojarzenia... a może urodził się jako bezdomny, z dala od ludzi i wiedziony instynktem przybiegł za zapachem, której z suń... w końcu to łazęga, robi wiele kilometrów dziennie... nie wiemy, jakie były jego losy. I może to lepiej dla nas, bo inaczej pękłoby nam serce?


Na szczęście to już (jak żył) nie jest takie ważne (bo możemy snuć różne teorie, a i tak się nie dowiemy, co było prawdą). Najważniejsze, że my mamy wpływ na to, jak jego los będzie teraz wyglądał :). Morisku! Ten rok jest dla Ciebie przełomowy. Już nigdy nie zaznasz głodu, zimna ani krzywdy ze strony człowieka :).
 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, WiosnaA napisał:

Tysiu),dla nas Pan /pracownik z budynku nr8 mówił,że tam się urodził,pamięta go od szczeniaka,mówił nawet o  rodzinie Rudego.To wszystko teraz nieważne,ważne,że jest światełko w tunelu....wiem,że Morisek to mądry piesek,oczka Jego to mówią.

Dokładnie tak :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...