Jump to content
Dogomania

śmierć szczeniaka po zakupie z hodowli


emileczka

Recommended Posts

  • 2 months later...

Witam wszystkich zainteresowanych :D 

Sprawa zakończyła się zwrotem pieniążków przez Panią"hodowczynie"  ... Mimo że pani bardzo upierała się przy tym że śmierć psiaka (tętniak serca) jest moją winą , po oficjalnym piśmie z wezwaniem do zapłaty bądź zwrotu szczeniaka . Pani dziś odpisała z prośbą o nr konta na który ma zrobić zwrot pieniążków za psinkę ...Jak by nie mogła tak od razu !! Ostrzegam przed Panią z Żor która ma hodowle buldogów francuskich teraz próbuje sprzedać ponad roczną suczkę marengo która była jej osobistym psem powód nieznany możliwa wada serca !! Warto walczyć o swoje i w taki sposób temperować zachowania opieszałych HODOWCÓW

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
20 godzin temu, cockermanka napisał:

Tak się kończy kupowanie szczeniąt w klubikach...z byle jaką umową...

z tego co wiem nawet osoby kupujące w  zkwp mają problemy z dokładnie tymi samymi wadami i z dokładnie taka samą opieszałością hodowcy.

A umowa jak widać była dobrze napisana skoro odzyskałam kase! 

Link to comment
Share on other sites

emileczka, cieszę sie, ze tak sie Twoja sprawa zakończyła, przestrzegam również każdego przed zakupem psów z hodowli zrzeszonych w innych organizacjach jak zkwp bo to w większości straszne pseudohodowle a co sie w nich dzieje to koszmar dla zwierząt pozamykanych w klatkach i piwnicach. 

Niestety pseudo mają wiele sztuczek w rekawie by oszukać przeciętnego nieobeznanego w kynologii poszukiwacza czworonożnego przyjaciela.

Link to comment
Share on other sites

Najskuteczniejszym sposobem na likwidacje pseudohodowli jest informacja skierowana do Urzędu Skarbowego. Każda hodowla powinna płacić podatek od działalności/ilości psów w hodowli. Jeśli ktoś nie dopełnia tego obowiązku, to Urząd Skarbowy może upomnieć się za swoje  - także kilka lat wstecz -  i nagle okaże się, że nie warto rozmnażać  psów dla zysku.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z wami w zupełności ale  pseudohodowle wystepuja nie tylko w klubach i to wiem po rozmowie z członkiem  zkwp ,niestety puki będą ludzie pazerni na zysk kosztem innych ludzi i zwierzaków i kluby i zkwp będą zagrożeni złą opinią . Najlepszym sposobem jest nie odpuszczać gdy widzimy jakąś nieprawidłowość . A hodowle nie zależnie z jakiej organizacji powinny być bardziej kontrolowane tak jak i kazde ogłoszenie o sprzedaż żywego stworzenia !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam.. Hodowla to Wesołe pulpeciki ... ale z tego co widzę nigdzie nie ma już o niej wzmianki więc albo zmienili nazwę albo pani się wycofała . A jeśli się wycofała to podejrzewam że rodzeństwo mojej Izmuni też musiało mieć wady :(  Już gdzieś pisałam o tej hodowli ale przypomne to buldożki z Żor  ul.K......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...