Jump to content
Dogomania

Augustów CWC '03 i... proby uciagu


Miśka

Recommended Posts

Najpierw slow pare o wystawie, potem krotkie pytanko...

W ubiegla niedziele w Augustowie odbyla sie krajowa, szpice sedziowala M.Semik. Pelny katalog powystawowy i wyniki znajduja sie na stronie zwiazku www.zkwp.bialystok.tiu.pl wiec ja skrotem tylko napisze:

CWC, NSwR, BOB, BOG - Snowy Grove's BLISSFUL BROWNIE (czyli nasza Bajka)

CWC, NPwR - EVAN Fortunatus, rudo bialy syn Poor Lonesome Cowboy of Baker Lake i Calin Fortunatus (tez z Olsztyna)

w mlodziezy tytulow nie bylo, jedynie dosk.I - HAGIS NIKE z Pierwszej Ręki, czarno-biały syn NIKE EXPLORING of Nordica i NIAGARY Fortunatus, a w sukach - ANABELLA Księzycowy Pył, czekoladowa, po Cowboy'u i Fancie Polny Myszołap.

Korzystajac z okazji zapraszam na www.hauken.w.pl gdzie sa nowe zdjecia (porterty) Bajki, Viki i Vivy.

zaprzegi.jpg

A teraz druga rzecz - ie wiem czy macie nowe ASko, lub orientujecie sie w wynikach niedawnych prob uciagu w Dziergowicach (?? rany, nie pamietam jak dokladnie ta miejscowosc sie nazywa). Chodzi mi o to czy rezultaty podane w ASko sa prawdziwe - suka husky ponad 1700 kg, pies malamut - 3500kg... Nie zebym watpila osobiscie, ale juz chyba 3 razy spotkalam sie z osobami poddajacymi w watpliowsc te informacje i chce sie zwyczajnie upewnicimg][img]%7Boption%7D

Link to comment
Share on other sites

odsyłam cię Miśka do dwóch topiców o Dziergowicach tu na forum. Jest to całkiem normalne, choć imponujące i nie jest to mistrzostwo świata. Rekordzista świata ciągnie 5.5 tony.

3.5 tony w ciągu kilku sekund osiągnął piękny rudy malamut z Chech, już nie pamiętam jego imienia (waga 44.5 kg). Zrobił to z palcem w ...... - chciałoby się powiedzieć ;-)

Mistrz polski Alf z Wadowic uciągnął w Krakowie 3017 kg i jest to oficjalny rekord Polski.

jeżeli chodzi o SH - to mistrzynią Polski Jest suczka Alaska Agnieszki Biernackiej, która w Krakowie uciągneła 1800 kg. Najlepszego wyniku psa nie pamiętam, bo klasy dodatkowo podzielone są na kategorie wagowe. (poza konkursem LUkas Grzesia z foruma uciągnął 2000 kg w Krakowie, pryz wadze bodaj 31 kg)

W Dziergowicach np. mój Morfeusz uciągnął 1548 kg, przy swojej wadze 20 kg, co daje 77.5 krotność ciągnięcia własnej wagi. Bo wyniki uciągów dzielą się na te w kategoriach i te bezwzględne czyli według przelicznika, co jest bardziej miarodajne.

Link to comment
Share on other sites

w skrócie, żeby tylko rozwiać twoje wątpliwości - i ja tam byłam i miód i wino piłam ;-))

poza tym konkurencja rozgrywała się naprawdę w zgodzie z regulaminem, ciężar był ważony i liczony co do pół kg, a ustawienie wózka prawidłowe - pod lekkim kątem.

Prawdpodobnie w pryzszłym roku Dziergowice zostaną włączone w Puchar Europy w uciągach.

Link to comment
Share on other sites

Miśka, ja również potwierdzam wyniki osiągnięte na zawodach w uciągu.

Też byłem w Krakowie i mój Lukas (SH ten z emblematu) uciągnął podczas zawodów 1500 kg, a następnego dnia poza konkursem 2000 kg.

W Dziergowicach mnie nie było (czego bardzo żałuję :( ), ale jestem pewiem, że podawane wyniki są wiarygodne.

Zawody w Krakowie odbywały się na wykładzinie dywanowej, w Dziergowicach na trawie, co napewno miało wpływ, że tam psy uzyskiwały lepsze rezultaty.

Ewaka na wystawie w Ustroniu spotkałem Tomka Radłowskiego - we wrześniu mają w Dziergowicach organizować jakieś zawody i ma być klasa velo.

Jak dostanę od niego zaproszenie (ma mi wysłać) to napiszę coś więcej. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie można - przynajmniej w regulaminie jest napisane, że klasa velo to jazda z jednym lub dwoma psami.

Natomiast na zawodach bywa rożnie (zależy od regulaminu zawodów).

W Wysokiej można było tylko z jednym, natomiast w Morsku i Rogóźnie można było z dwoma.

Niektórzy twierdzą, z jednym jest łatwiej jechać (wykonywanie komend, różne tempo biegu dwóch psów itp.).

Myślę, bedzie można startować z dwoma, przecież nie będą to zawody rangi mistrzowskiej. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...