Jump to content
Dogomania

golden lablador sierśc


malutkitiny

Recommended Posts

witam wszystkich na forum. Mam duży problem ze swoją 6 letnią golden labladorką LUNA. Moja kochana sunia w ostatnim czasie bardzo mocno gubi sierść, do tego stopnia iż boję się ją czesać bo sierść wychodzi garściami. nie zmieniałem jej menu w żywieniu, dostaje suchą karmę pedegree jak również mokrą karmę. sunia nigdy nie była dopuszczana, bardzo się martwię stanem jej sierści. Wcześniej Luna traciła sierść po zimie ale nie w aż takim stopniu/ zmieniałem jej nawet legowisko ale to też nie pomagało.może jakieś witaminy albo lekarstwa na wzmocnienie sierści. pomóżcie proszę

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze - nie wiem o jakiej rasie piszesz. Nie ma czegoś takiego jak "golden lablador". Jest albo labrador retriever albo golden retriever. Dostaje pedigree? No to masz po części odpowiedź, dlaczego dzieje się tak a nie inaczej. Pedigree jest opisywana jako kompletna karma, niby ma te 20% białka ale całkowitej zawartości mięsa jakoś producent nie podaje. Poza tym pierwszym wymienionym składnikiem na etykiecie są zboża, co oznacza, że jest ich w karmie przewaga. Na miłość boską, pies to nie szczur, on potrzebuje przede wszystkim mięsa! Dlatego radziłabym poszperać na forum w celu doedukowania sie na temat karm dla psów i zmienić markę! Jedna prawdopodobna przyczyna -nieprawidłowe odżywianie- odhaczona. W tym wypadku również radziłabym zadbać o kondycję skóry i sierści - zaopatrzyć się w preparat bogaty w kwasy Omega 3 (np.OmegaTrin) oraz preparat z biotyną, z domowych sposobów - polecam siemię lniane oraz surowe żółtko jaja kurzego. Pies może gubić sierść również z powodu stresu. Czy w ostatnim czasie zaszła jakaś radykalna zmiana w otoczeniu psa? 

Link to comment
Share on other sites

Może chodzi o mieszańca tych dwóch ras. Tak zrozumiałam.

Jak nie będzie efektu po zmianie karmy i dodaniu suplementów to proponuje wizytę u weta. Może to niedoczynność tarczycy? Objawem może być m.in. przerzedzenie sierści, łupież albo łojotok.

O 15.06.2016 o 21:56, malutkitiny napisał:

...sunia nigdy nie była dopuszczana...

I niech tak zostanie:)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...