Jump to content
Dogomania

Szczepienie, pomocy!


Alben

Recommended Posts

Witam, mam duży problem.

Mam szczeniaka 2miesiecznego. 14 lipca wyjeżdżam do Angliii wiem, że potrzebny jest paszport czip i szczepienie na wscieklizne.  Zalecane jest żeby szczepic psiaka po 3 miesiącu, a od szczepienia paszport jest ważny dopiero po 3 tygodniach więc za tydzień maksymalnie muszę mu zrobić szczepienie. Wiecie coś może na ten temat? Nie mam pojęcia co robić..

Link to comment
Share on other sites

Alben, jest tak jak piszesz. Na terytorium Wielkiej Brytanii mogą wjechać tylko i wyłącznie zwierzęta zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Dodatkowo potrzebny jest paszport. Aby wszystko było ważne zwierzę musi być identyfikowalne czyli musi mieć wszczepiony czip. Czip wszczepia się co najmniej 24 godziny przed szczepieniem przeciwko wściekliźnie, Szczepienie uznaje się za ważne po upływie 3 tygodni. Dodatkowo na nie mniej niż 24 godziny przed wjazdem a nie więcej niż 120 godzin, zwierzak musi być odrobaczony czymś co zawiera prazikwantel. Nie wiem jakiego masz psa ale na terytorium Wielkiej Brytanii nie zostaną wpuszczone :  Pit Bull Terrier, Japanese Tosa Dogo Argentino, Fila Brasileiro. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...