Jump to content
Dogomania

jak namówić mame na drugiego psa?


weronika447

Recommended Posts

hej,

od dluzszego czasu mam psa, chcialabym zaadoptowac kolejnego, zeby mial wiecej ruchu, ale mama nie chce sie zgodzic. nie wiem jak ją namowic, dobrze sie ucze, wychodze z psem, karmie go, kupuje mu jedzenie. za okolo poltora roku bede sie wyprowadzac, wiec zjedziem jej z glowy. ma ktos jakis pomysl co moge zrobic?

Link to comment
Share on other sites

"Więcej ruchu" dla rezydenta to nie jest chyba dobry powód do adopcji kolejnego psa...A koszty utrzymania tych dwóch psów kto poniesie ?  Może mama po prostu patrzy na ten pomysł od strony praktycznej (w tym finansowej). A jak się wyprowadzisz to będziesz samodzielnie się utrzymywać i weźmiesz te dwa psy ze sobą i też im zapewnisz niezbędne minimum ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Do ruchu nie potrzebny jest drugi pies, a więcej trzeba poruszać głową, by zwiększyć psu dawkę ruchu. Można z psem biegać, wędrować, uprawiać różne sporty i wymyślać różne rzeczy. Naciskanie mamy na drugiego psa nie jest właściwe, ona wie lepiej dlaczego nie zdecydować się na drugiego.

Link to comment
Share on other sites

 .... człowiek nigdy nie da psu tego, co da mu drugi pies .... dla mnie 2 psy to minimum, a jeszcze lepiej mieć 3, wtedy to już stado, a obserwacja wzajemnych relacji między psami jest dla mnie nieustająco zachwycającym zajęciem
 

Link to comment
Share on other sites

Generalnie wychodzę z założenia, że jeśli rodzic musi się zgodzić na psa, to nie ma co "wpływać" na niego tylko zasiąść do wspólnych rozmów i zdecydować wspólnie. Autorka wątku prawdopodobnie nie jest jeszcze samodzielna co oznacza, że utrzymanie psa i odpowiedzialność za niego spadnie właśnie na rodziców. Mogą nie być zachwyceni, toż to nie kolejna zabawka tylko żywe stworzenie.

Link to comment
Share on other sites

Ja też mamę namawiałam na drugiego psa swego czasu i wiem że to nie byłby dobry pomysł. Może jak się wyprowadzisz z jednym psem weźmiesz sobie drugiego.

Dlaczego?

A no dlatego że teraz mieszkam sama i mam 2 psy. Z jednym da się jakoś łatwiej żyć, a dwa to już no trzeba więcej wydać, tym bardziej że jeśli dwa psy w tym samym czasie mają do weta to koszta rosną. Karma- każdy inna ( niestety ) A spacery- podwójna para oczu dookoła głowy :P

Z mojej perspektywy to pewnie gdyby drugi pies to była moja decyzja, na tę chwilę nie podjęłaby się tego.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...