Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witam,

czy ktoś z użytkowników forum miał/ma psa z zdiagnozowana inwazją Dirofilaria immitis? Poszukuję nie tyle suchych informacji o diagnostyce czy metodach leczenia i ich skuteczności ale o przypadku "z życia wziętym". Jak wyglądała walka, jak pies znosił leczenie, czy udało się dostać Immiticide w Polsce, czy lek sprowadzano, na jakim etapie zdiagnozowano inwazję i z jakim skutkiem zakończono leczenie. I oczywiście na jakiego rzędu wydatki trzeba być przygotowanym.

Od kwietnia walczę o zdrowie mojego sierściuszka. Ma bardzo niespecyficzne objawy, co potwierdziło kilku weterynarzy. Na chwilę obecną nie będę przedstawiać szczegółowo wyników badań, gdyż nie mam w tej chwili ich przy sobie. Jak wszystko (a przede wszystkim siebie i zarządzanie czasem) zbiorę do kupy to powrzucam. Na chwilę obecna jeszcze jestem na etapie "ufam mojemu wetowi w 100%" więc wierzę również w jego ocenę wyników.

W każdym razie na ten moment padło podejrzenie właśnie inwazji Dirofilaria immitis i to już w w zaawansowanym stadium - aczkolwiek objawy kliniczne też nie są w 100 % specyficzne np. mimo zmian w płucach, widocznych na RTG mój pies nie kaszle. Mój wet (u którego dziś po raz kolejny byliśmy) sam w najbliższych dniach będzie konsultował z innymi lekarzami wyniki, swoje podejrzenia itd. W oczekiwaniu na telefon czekam na informację od Was drodzy forumowicze.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, byłam w zeszłym miesiącu w zakładzie parazytologii zawieźć krew od psów z dirofilariozą i pamiętam jak rozmawiałam na temat Dirofilarii Immitis której do tej pory w Polsce nie zdiagnozowano. Jeśli to Immitis to nie leczy się tego Immiticidem, to by spowodowało zgon. Jak narazie miałam same psy z Dirofilarią Repens. Rozumiem że zrobiliście test Knotta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...