Jump to content
Dogomania

Pytania odnośnie maltańczyka


Magda127

Recommended Posts

Witam. Jako że być może w te wakacje u mnie w domu zamieszka maltańczyk , chciałabym zadać parę pytań odnośnie nich. Jeśli nie wiecie odpowiedzi na jakieś pytanie to pomijajcie.

1. Którą z podanych poniżej karm najbardziej polecilibyście dla maltańczyka. Jeśli znacie jeszcze inną dobrą karmę dla tej rasy to także piszcie. 

- 1ST CHOICE Dog Puppy Toy & Small Breed

- Orijen Puppy

- Acana Puppy Small Breed

2. Co sądzicie o mokrej karmie BELCANDO Junior. Próbował ktoś ? Znacie inne dobre, mokre karmy ?

3. Jakie szampony dla szczeniąt tej rasy ? Można stosować takie dla dorosłych psów, lub specjalne do białej sierści ? Czy u szczeniaka można stosować szampon summerwinds ? Znacie jakieś dobre ?

4. Czy szczeniorkowi można przecierać zacieki płynem od zacieków i czy one w ogóle je mają ? Przy okazji jeśli znacie jakiś godny polecenia to napiszcie (słyszałam że niektóre wysuszają włos przy oczach).

5. Jakie są dobre (składem i smakują psu) smakołyki ?

6. Czy opłaca się kupić kliker ? jakie są wasze wrażenia ?

7. Czy myć szczeniaczkowi ząbki i jaką pastą ?

7. Co doradzilibyście mi jeszcze kupić, a co odradzili ? Moja lista :

- karma

- miski

- obroża

- smycz

- szelki

- podkłady higieniczne

- płyn do zacieków (?)

- płyn do czyszczenia uszu (?)

- kliker (?)

- kocyk

- legowisko

- kong dla szczeniąt

- szampon

- odżywka

- grzebień, średniej wielkości ząbki

- sznur bawełniany

- piłeczka z pianki

- małe pluszaki

- zabawka z piszczałką

- transporter

- przysmaki

- adresówka

- zestaw do mycia zębów (?)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1.acana albo orijen - bez różnicy

2.nie znam

3. kup najdroższy na jaki Cię stać

4.na razie nie myj zacieków bo nie będzie takiej potrzeby, ale możesz w ramach ćwiczeń z psem poćwiczyć coś takiego, że suchym wacikiem dotykasz w okolice oka a zaraz po tym dajesz psu smakołyk aby pies się do tego przyzwyczajał

5. karma może być nawet jako smakołyk stosowana, ja używam gotowanego mięska, żółtego sera, albo karmy półwilgotne

6.jak wiesz jak używać to kup, a jak nie wiesz, to nie będzie Ci potrzebny. Wystarczy narazie, że pochwalisz psa mówiąc 'dobrze, brawo, super' i dasz w nagrodę smakołyk.

7.ja bym nie był mu zębów.

8. płyny do uszu i zacieków i mycia zębów sobie odpuść,

kup psu zabawkę KONG PUPPY - to gumowa zabawka którą napełniasz jedzeniem i smakołykami i dajesz psu aby pies to gryzł (gdy gryzie zabawkę to wylatuje z niej jedzenie).

http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/kong_dla_psa/classic/140097

do listy bym dołożył długą smycz 5metrów, aby na spacerach nie chodził tylko na krótkiej ale też na długiej.

poza tym nie widzę na liście gryzaków naturalnych typu suszone ucho wieprzowe.

 

Pozdrawiam

Michał
www.szkola-doberman.pl

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
O 6.06.2016 o 19:45, Magda127 napisał:

Witam. Jako że być może w te wakacje u mnie w domu zamieszka maltańczyk , chciałabym zadać parę pytań odnośnie nich. Jeśli nie wiecie odpowiedzi na jakieś pytanie to pomijajcie.

1. Którą z podanych poniżej karm najbardziej polecilibyście dla maltańczyka. Jeśli znacie jeszcze inną dobrą karmę dla tej rasy to także piszcie. 

- 1ST CHOICE Dog Puppy Toy & Small Breed

- Orijen Puppy

- Acana Puppy Small Breed

2. Co sądzicie o mokrej karmie BELCANDO Junior. Próbował ktoś ? Znacie inne dobre, mokre karmy ?

3. Jakie szampony dla szczeniąt tej rasy ? Można stosować takie dla dorosłych psów, lub specjalne do białej sierści ? Czy u szczeniaka można stosować szampon summerwinds ? Znacie jakieś dobre ?

4. Czy szczeniorkowi można przecierać zacieki płynem od zacieków i czy one w ogóle je mają ? Przy okazji jeśli znacie jakiś godny polecenia to napiszcie (słyszałam że niektóre wysuszają włos przy oczach).

5. Jakie są dobre (składem i smakują psu) smakołyki ?

6. Czy opłaca się kupić kliker ? jakie są wasze wrażenia ?

7. Czy myć szczeniaczkowi ząbki i jaką pastą ?

7. Co doradzilibyście mi jeszcze kupić, a co odradzili ? Moja lista :

- karma

- miski

- obroża

- smycz

- szelki

- podkłady higieniczne

- płyn do zacieków (?)

- płyn do czyszczenia uszu (?)

- kliker (?)

- kocyk

- legowisko

- kong dla szczeniąt

- szampon

- odżywka

- grzebień, średniej wielkości ząbki

- sznur bawełniany

- piłeczka z pianki

- małe pluszaki

- zabawka z piszczałką

- transporter

- przysmaki

- adresówka

- zestaw do mycia zębów (?)

 

 

 

 

Moim zdaniem trzeba bawić się z psem a nie kupować mu dużo zabawek. Wystarczy jedna, ale do wspólnej zabawy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...