Jump to content
Dogomania

Psy i koty z Buku - mają już nowe schronisko. Nam pozostał dług.


supergoga

Recommended Posts

Dzięki wsparciu miłośników psów, sympatyków bukowskich zwierzaków - sprawa jest otwarta. Nadal walczymy, na argumenty i na ekonomię. W tym tygodniu musimy przedstawić wstępny szkic modernizacji przytuliska tak aby mogło spełniać rolę schroniska dla zwierząt, małego, gminnego ale z sercem, klimatem i szacunkiem dla zwierzaków.

Prowadzimy rozmowy z producentami tego wszystkiego co byłoby nam potrzebne.

No i zbieramy środki na zakupy - bo taki był warunek kontynuowania rozmów. Spora część od nas.

Zaczynam więc bazarki, za chwile pierwszy z nich, ciuchowisko gigantyczne.

Linki do bazarków będę umieszczała w pierwszym poście.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mamy już wstępny projekt i kosztorys. Po naszej stronie zostaje około 50.000 zł. Jeszcze nie wiem jak to uzbieramy, ale na głowie stanę i błagać będę o każdą złotówkę.

Czekam teraz na "zielone światło" bo tego niestety nie mamy.

Wywiązaliśmy się z terminu i zobowiązania - teraz krok po stronie p. Burmistrza.

 

Proszę piszcie jeszcze apele o pozostawienie schroniska, o zgodę na jego modernizację. Tylko o kwotach na razie nie piszcie. To nasza wewnętrzna sprawa na razie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Rozmowa i ustalania z urzędami to jakiś horror.

Chcemy pomóc przebudować schronisko gminne, dla gminy. Byłoby ich wizytówka. Chcemy zapłacić za projekt i za część wyposażenia. Nie mogę uzgodnić aby zlecili geodecie mapę projektową. Mają takiego na miejscu juz dla nich coś robił, ale to także mamy załatwiać i opłacać my. A ja powinnam stale brać urlopy na załatwianie formalności dla urzędu. Czasami nie wierzę w to wszystko. gdyby nie te psie oczy!!!

Link to comment
Share on other sites

Ten wpis to nasze błaganie o pomoc. Ruszamy z projektem, Urząd mył ręce. Spojrzałam na te psy w niedzielę, nie zostawię ich. Fundacja nie ma prawie pieniędzy. Sami nie damy rady.

Proszę - umieścicie ten tekst (wstawię go też w pierwszym poście) na swoich stronach FB, prześlijcie znajomym. Brakuje mi prawie 30 tys. złotych - nie wiem skąd wziąć choćby część tej kwoty.

Każdy grosz jest na wagę złota.

Uratujmy ich los - niech zostaną tam, gdzie są bezpieczne. To tekst

 

Pomóżcie nam uratować Schronisko w Buku.

W 2017r. musimy rozpocząć przebudowę przytuliska w Buku, aby spełniało wymagania określone dla schronisk oraz zostało zaakceptowane przez Powiatowego Lekarza  Weterynarii. Zgodnie z naszym zobowiązaniem Fundacja musi pokryć koszt projektu przebudowy schroniska a do tego okazało się, że musimy sami zlecić wykonanie mapy projektowej w geodety – Urząd odmówił załatwienia mapy. Koszt mapy, którego nie braliśmy pod uwagę to 700 zł netto.

Mamy problemy finansowe, w ostatnim okresie trafiło pod naszą opiekę sporo zwierząt wymagających kosztownego, długotrwałego leczenia. Nie wiem jak poradzimy sobie bez pomocy.

Byłam niedawno w Buku, spoglądałam w psie oczy. One czuja się tam bezpieczne i mimo że bezdomne – są szczęśliwe. To małe, kameralne Schronisko, gdzie na pierwszym miejscu stawia się dobro zwierząt. Jeśli nie wystarczy nam pieniędzy – wszystkie psy trafia do schroniska międzygminnego, gdzie znikną w setkach innych psów. Jak mam patrząc na nie, na małego radosnego Rona wracającego ze spaceru z gimnazjalistami, na pełną energii Rumbę, którą biegacze z Buku lubią ze sobą zabierać na treningi – na to pozwolić.

Przebudowa nie wymaga wiele, a dla tych psów, dla kotów którym chcemy zapewnić odpowiednie pomieszczenie – to może być sprawa życia lub śmierci.

Niewiele możemy. Tylko prosić!

Błagam – pomóżcie nam i im. Pomóżcie nam uzbierać środki aby Schronisko mogło działać. Każda złotówka przekazana na nasze konto z dopiskiem – na psy z Buku – przybliża je do posiadania miejsca w którym spokojnie będą oczekiwać na własne domy pod troskliwą opieką naszych wolontariuszy. Takich miejsc w kraju nie ma wiele – to przytulisko jest wyjątkowe. Pomóżcie nam, aby było jeszcze lepsze. Byliście z nami, gdy trzeba było walczyć o decyzje władz Gminy, gdy potrzebna była petycja. Zrobiliśmy sporo, a teraz potrzebujemy Waszej pomocy.

Fundacja dla Zwierząt Animalia

53 1440 1286 0000 0000 0453 3704

z dopiskiem na psy z Buku – ratuje bukowskie czworonogi i przybliża nas do zapewnienia im bezpiecznego i przyjaznego schroniska.

DZIĘKUJEMY!!!

 

DSC00054.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meldujemy o postępach działań. Prace ruszyły. Geodeta robi mapę, myślę, że niebawem będzie. We wtorek spotykam się na konkretnych ustaleniach w Pracowni projektowej - od tego spotkania wiele zależy. Trzymajcie kciuki.

A ponieważ wszystko cały czas krąży wokół finansów - nadal prosimy Was o wspieranie psiaków.

Mamy kolejny bazarek - różności dla psów - w tym nowe. Może jakiś prezent się wybierze.

Zapraszam serdecznie

http://www.dogomania.com/forum/topic/337714-legowiska-akcesoria-dla-ps%C3%B3w-super-nowe-psie-rzeczy-na-psiaki-z-buku-do-1012/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A teraz pora przedstawić naszych rezydentów, którzy najdłużej mieszkają w przytulisku - końcu to ich wątek:

Tommy - niemłody i z problemami trzustkowymi - na weterynaryjnej karmie - juz kilka lat z nami mieszka, nikt nie dał mu szansy

Tommy 2.JPG

 

Roki - wielkopies o wspaniałym charakterze, mądry i zrównoważony. Także juz mijaja 2 lata - i nic

 

1.jpg

 

Rumba, młoda, 2 letnie sunia siedzi prawie półtora roku. Najwspanialszy pies w schronisku - z temperamentem ale wpatrzona w człowieka, posłuszna. Z wolontariuszami chodzi na dalekie spacery, puszczona ze smyczy przybiega na zawołanie. Biegała w maratonie. Jej matka w typie labka - Wenus juz ma dom, a Rumba czeka. Nie jest duża, taki średniak.

 

Rumba wreszcie doczekała się swojego domu

 

 

 

Rumba 09.2015.2.jpg

 

Groszek, nasz najstarszy pies - spory i taki niestety z charakterem, ale bardziej do niesfornych psów niż do ludzi - lubi spokój. Chodzi na spacery i od tego czasu bardzo się zmienił. Także kilka lat w przytulisku.

 

Groszek.jpg

 

Rys - maleńki staruszek - kilkanaście lat - wrócił z adopcji bo ugryzł człowieka. Niestety jest humorzasty i taki raczej niepewny. Szkoda, bo teraz nikt go już nie przyjmie do siebie.

 

Niestety domu nie doczekał. Mały już za TM.

 

2 - Kopia.jpg

 

Jutro kolejna odsłona.

Link to comment
Share on other sites

Nowe wieści:

Alarm dla psiaków z Buku – pod naszą opieką.

Są poważne zakusy aby – „ponoć tylko do końca roku” przewieźć psy do międzygminnego dużego schroniska. Przyczyna to negatywna decyzja Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na Program opieki nad bezdomnymi zwierzętami gminy Buk – nie mamy schroniska tylko przytulisko.

Dla przypomnienia – jest już wykonany na zlecenie Fundacji Animalia projekt, teraz wykonujemy kosztorys i wysyłamy całość do Urzędu w celu nadania biegu. Niestety na negatywna decyzje nikt nie złożył zażalenia, a były argumenty aby dano nam kilka miesięcy na modernizację. Mam już sporo rzeczy zamówionych.

Teraz PSY – mamy ich 10  na dzisiaj. Co robić, aby nie musiały tam jechać. Mogę maksymalnie 2 umieścić w hotelu – na więcej nie mamy środków.

Szukamy domów tymczasowych, choćby w kojcem, budą – aby je przechować. Jeśli pojadą – nie wrócą do nas. Nawet nie dowiemy się, co z nimi.

Wszystkie są na naszej stronie www fdz-animalia.pl – to Demon, Nowa, Rumpel, Roki, Rumba, Tommy (musi otrzymywać lecznicza karmę – kto mu tam ja poda), Murzyn, Zuza, Rys, groszek.

Proszę ogłaszajcie – termin wyjazdu – koniec czerwca, 01 lipca.

Błagamy o pomoc!!!

 

Link to comment
Share on other sites

No właśnie zawierają umowę bo muszą niby - nie dadzą ani grosza poza tym. Im na psach nie zależy. To nasza Fundacja będzie płacić za większość prac i wyposażeń ich gminnego schroniska, jeśli w końcu dopniemy tego.

Musze coś wykombinować?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2017 o 19:42, supergoga napisał:

No właśnie zawierają umowę bo muszą niby - nie dadzą ani grosza poza tym. Im na psach nie zależy. To nasza Fundacja będzie płacić za większość prac i wyposażeń ich gminnego schroniska, jeśli w końcu dopniemy tego.

Musze coś wykombinować?

ile kasy potrzeba na 6 m-cy na wszystkie pozostałe psy ?

Link to comment
Share on other sites

7 psiaków x 6 miesięcy x hoteli (hm 350 zl??? najmniej) ponad 14 tysięcy. Straszny koszt. Chyba że znajdę tańszy hotel. Szukam. Szukam tez tymczasów - za karmę np.

Kombinujemy jak możemy żeby nie wyjechały. Mam juz tymczas dla Rumby. Na pewno Tommy pojedzie do hotelu z jeszcze jednym psem.

Rys i Murzyn sa małe, ale niestety mało adopcyjne. Murzyn wycofany bardzo, Rys - staruszek z humorami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...