Jump to content
Dogomania

Psy i koty z Buku - mają już nowe schronisko. Nam pozostał dług.


supergoga

Recommended Posts

5 godzin temu, Xibalba napisał:

Podpisane i skomentowane. Będę wracać do tematu i na pewno wyślę maile. A może ktoś ma pomysł na jakąś ogólną treść takiego maila? Wiem, że to ułatwia akcje mailingowe. Wiadomo, dobrze jest pisać własną treść, ale wiem też, że wiele osób rezygnuje z wysyłania maili, bo nie mają pomysłu albo nie mają weny, aby tworzyć własną wiadomość (choć dziwnie to brzmi). 

Ja, niżej podpisany/a, jako człowiek myślący nie tylko o własnym dobrobycie, zwracam się z serdeczną prośbą do Osób i wszelkich Instytucji, mających siłę decyzyjną w sprawie Przytuliska dla Zwierząt w Buku, o zastanowienie się i włączenie w ratowanie tego Miejsca.

Link to comment
Share on other sites

O 11.06.2016 o 09:03, anica napisał:

I ja podpisałam i też mocno zaciskam kciuki, nie wiem tylko co piszecie w mejlach? czy jest jakiś krótki apel? czy wystarczy w każdym mejly

tylko napisać :

... zwracam się z prośbą o pozostawienie przytuliska w Buku i pod opieką Iwony, Pawła i  Animalii. Nie zamykajcie tego przytuliska!!!!

 

Wystarczy własnymi słowami, wtedy będą wiedzieli, że to nie nakaz od góry od nas tylko własne zdanie i przemyślenia. Dziekuję

Link to comment
Share on other sites

23 godzin temu, rozi napisał:

Ja, niżej podpisany/a, jako człowiek myślący nie tylko o własnym dobrobycie, zwracam się z serdeczną prośbą do Osób i wszelkich Instytucji, mających siłę decyzyjną w sprawie Przytuliska dla Zwierząt w Buku, o zastanowienie się i włączenie w ratowanie tego Miejsca.

Bardzo dziekuję za podpowiedź. tekst idealny.

My teraz drukujemy w nocy petycję i jutro rano jedzie do gminy. We wtorek od 17.00 prosimy o kciuki - jedziemy na komisję

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, supergoga napisał:

Bardzo dziekuję za podpowiedź. tekst idealny.

My teraz drukujemy w nocy petycję i jutro rano jedzie do gminy. We wtorek od 17.00 prosimy o kciuki - jedziemy na komisję

Będziemy trzymać!  już zaciskamyspoko.gif

....wszystkie dobre moce niech będą z Wami:zakochany2: 

.... dalej piszę mejle , Rozi , dziękujemy buziak.gif

.....

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Piszcie kochane ciocie mejle bo wygląda na to ,że czasem ktoś przeczyta prośbę o pomoc! dostałam już jedną odpowiedź :)

nie wiem jak u was ale mi wszystkie adresy mejlowe nie wyświetlają się??  te które mi się udało ,to napisałam :)

czy tu są adresy wszystkich radnych?

 

Dzień dobry.
Bądźmy dobrej myśli.
Jestem akurat tą drugą stroną, autorem artykułów na Bukowskim Liderze oraz innych publikacji.
We wtorek głosowanie moich wniosków na komisjach.
Niech moc będzie z nami :-)
Rozumiem, że maila dostali wszyscy radni.
W razie pytań, proszę o kontakt.
Tomasz Giełda
Radny MiG Buk
796064410
 
Link to comment
Share on other sites

... chyba nie wszyscy radni mają mejla?   dostałam odpowiedź na moją ,że nie wiem , czy do wszystkich napisałam ale poproszę o sprawdzenie i szukanie adresów mejlowych gdzie tylko można :)

i odpowiedź...

Dostali Ci, co maile mają, bo w 21 w nie każdy posiada. To aż dziwne, ale...

Pozdrowienia.

T.G.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, supergoga napisał:

Bardzo dziekujemy. Jutro posiedzenie Rady. Dostałam właśnie maila od jednej z Radnych czy mogłabym przyjechac osobiście na posiedzenie. Oczywiście będziemy tam w miare silna grupą. Kciuki wskazane do jutra wieczór.

Trzymam kciuki! I jestem z Wami. Jeszcze muszę odwiedzić Wasze wydarzenie na FB. I bądźmy dobrej myśli. Może uda się wyparcować jakiś kompromis. Pan Plewa, odpisał, że na razie przytulisko zostaje bo uchwała obowiązuje jak wiadomo do końca roku, ale program na kolejny rok to już inna sprawa, dobrze, że temat został podniesiony wcześnie, bo jest czas na działanie. Choć pewnie trzeba będzie do niego wrócić kiedy będzie podejmowana uchwała na kolejny rok. Choć mam nadzieję, że już teraz władze zrozumieją jak złą decyzją byłaby likwidacja przytuliska. Oni mogą się upierać, że ustawa mówi o schroniskach, ale i na to są sposoby. Powodzenia! 

Link to comment
Share on other sites

Wiemy że ma być schronisko i w tym cały problem. Mieli dać kasę na projekt w tym roku a w przyszłym miała być przebudowa i modernizacja aby dostosować do małego schroniska. Fundacja nasza zobowiązała się projekt opłacić sama i partycypować w kosztach tej przebudowy, tylko nie wiem na ile oni będą ta partycypacje widzieli. Bo na cały schron nie mamy środków - jesteśmy niewielką organizacją.

Będę musiała robić zbiórki i żebraninę, ale oby było na co.

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, supergoga napisał:

Wiemy że ma być schronisko i w tym cały problem. Mieli dać kasę na projekt w tym roku a w przyszłym miała być przebudowa i modernizacja aby dostosować do małego schroniska. Fundacja nasza zobowiązała się projekt opłacić sama i partycypować w kosztach tej przebudowy, tylko nie wiem na ile oni będą ta partycypacje widzieli. Bo na cały schron nie mamy środków - jesteśmy niewielką organizacją.

Będę musiała robić zbiórki i żebraninę, ale oby było na co.

No właśnie żeby tak się dało, żeby z Przytuliska zrobić małe schronisko, żeby się nikt nie czepiał. Tylko jak zwykle chodzi o pieniądze :( Trzeba by ich przekonać że rozbudowa przytulisko w małe schronisko może być dla gminy opłacalna, bo wtedy można by zawrzeć umowę z kilkoma gminami ościennymi i gmina Buk miałaby z tego pieniądze, a Wy moglibyście dać wkład własny i zająć się prowadzeniem schroniska, bo teraz to chyba jest Zakład Gospodarki Komunalnej o ile dobrze zrozumiałam. Sorry, jeśli coś pomieszałam. Bardzo Wam kibicuję i trzymam kciuki!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 14.06.2016 odbyło się posiedzenie Komisji Rady Miasta i Gminy Buk. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Animalia oraz przyjaciele Bukowskiego przytuliska. W sumie było nas 13 osób. Bardzo dziękujemy za przybycie i wsparcie.

Podczas posiedzenia Radni przyjęli wnioski Radnego Tomasza Giełdy, dotyczące

-zobligowania Burmistrza Miasta i Gminy Buk do wstrzymania rozmów z międzygminnym schroniskiem dla psów w Posadówku,  oraz w ogólnym zarysie wyrażenia zgody na prowadzenie rozmów przez Burmistrza Miasta i Gminy Buk z Fundacja dla Zwierząt Animalia w zakresie projektu budowy schroniska dla zwierząt w Buku a także ujęcie na posiedzeniu Komisji w dniu 23 sierpnia zagadnienia budowy schroniska.

Z wypowiedzi Wiceprzewodniczącego Rady Gminy p. Tomasza Plewy wynikało jednak, że na sierpniowym posiedzeniu oczekiwania Państwa Radnych dotyczą konkretów – Fundacja ma przekonać Radnych, że wariant schroniska w Buku jest lepszy od przekazania opieki nad bezdomnymi zwierzętami schronisku międzygminnemu czy tez utworzenie w Buku „Przechowalni” dla jednego ze schronisk. Wyraziliśmy jednak przekonanie, że Fundacja nie ma możliwości wydatkować środków finansowych na projekt nowego schroniska oraz jego kosztorys, nie mając przysłowiowego „zielonego światła” na rozpoczęcie konkretnych prac i akceptacji Rady na utworzenie w Buku małego gminnego schroniska dla zwierząt.

Wobec tego sprawa nadal otwarta. Obecnie zgodnie z przyjętym wnioskiem spotkam się z Burmistrzem Gminy Buk w celu omówienia propozycji budowy schroniska oraz ewentualnych partycypacji w kosztach. Chociaż mam wrażenie że dla Radnych partycypacja znaczy pokrycie wszystkich kosztów. Z tego tak wynika. Mam wrażenie że nie sa uczciwi tylko miłe uśmiechy i nic poza tym.

Mamy więc już prośbę – apel. Z pewnością będziemy poszukiwali kogoś, kto pomoże nam zaprojektować to małe schronisko a przede wszystkim pomoże sporządzić wstępny kosztorys prac, które będą konieczne. Postaramy się w najbliższym czasie zebrać wszystkie informacje jakie warunki musimy spełnić, co jest nam potrzebne.

Będziemy z pewnością prosili w którymś momencie o wsparcie – choćby drobnym groszem – naszych działań oraz może pomocą w uzyskaniu w formie darowizny lub po cenach preferencyjnych materiałów budowlanych które będą niezbędne do przebudowy schroniska. Może uda się zebrać grupę chętnych do prac – konkretnych już, aby koszty tej inwestycji były jak najniższe.

Nadal wierzymy w sukces, w to, że bukowskie schronisko powstanie, dzięki Wam wszystkim. Wierze też nadal w zrozumienie i wspieranie naszych działań przez Radnych, na których terenie to schronisko, jako inwestycja na długo – pozostanie.

Czyli podsumowując – na początek: POSZUKUJEMY POMOC W SPRAWIE ZEBRANIA WARUNKÓW NIEZBĘDNYCH DLA UTWORZENIA TYPOWEGO SCHRONISKA, PROJEKTU TAKIEGO MAŁEGO SCHRONISKA ORAZ WSTĘPNEGO KOSZTORYSU.

Za przyjazd do Buku w celu oględzin posiadanych warunków i określenia możliwości rozbudowy postaramy się zwrócić poniesione koszty.

Jednak uczucia mam cały czas mieszane, boje sie że próbują nas wyciszyć i uspokoić. nadal ważne sa maile i pisma do Burmistrza, Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie znam bezpośrednio osób, które mogłyby zająć się projektem :( ale obiecuję w dalszym ciągu "molestować" decydentów mailami. Ja jeszcze dziś rano dostałam kolejnego maila od p. Wiceprzewodniczącego, więc może coś tam w środku i w głowie drgneło. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki.

Tutaj są wszystkie namiary

http://www.bip.buk.gmina.pl/content.php?cms_id=18||m=1

http://www.bip.buk.gmina.pl/subcontent.php?cms_id=66

http://www.bip.buk.gmina.pl/subcontent.php?cms_id=1

http://www.bip.buk.gmina.pl/content.php?cms_id=34||m=3

http://www.bip.buk.gmina.pl/subcontent.php?cms_id=66

W piątek idziemy na spotkanie z p. Burmistrzem. Mysle, że maile nie zaszkodzą. Dzięki Wam za wsparcie. Łatwo jednak nie jest.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...