Jump to content
Dogomania

Nie wiem co jest mojej suni


themagda

Recommended Posts

Wzięłam sunie z chodowli która sie likwiduje, rasa York ma 8 lat, była mocno zagłodzona , wyliniała, kulała na przednią łapę, połamany ogonek itp. Ale teraz zauważam ze czasem jak biegnie szybko to sie potrafi wykopyrtnąć, jak dłuzej leży to jak wstanie kuleje na jedną łapę prawa przednia i musi się trochę rozchodzic dopiero biega normalnie , wet nie widział nic w tej łapie a ona coraz częściej sie wywala biegnąc. Tez lubi tą łapę lizać ale nic na niej nie ma jak ją oglądam.nPytałam właścicielkę tej chodowli to mi powiedziała ze utuczyłam psa to i łapy nie dają rady ale co to za utuczenie ważyła 1,4 a teraz 2 kg  i wyglądała jak szkielecik a teraz ma normalne ciało wcale nie grube nawet jeszcze trochę widać kręgi nie są juz takie jak u dinozaura ale mogłoby ich nie być widać. Czy może mi ktoś powiedziec co to moze być i gdzie w Warszawie znaleśc dobrego ortopedę od psów.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia miała bardzo podobne objawy - tzn utykała po wstaniu , przebudzeniu się cz dłuższym odpoczyku. Dopiero jak rozchodziła się, to przestawała utykać. Yorki mają predyspozycje do problemów z zwichnęciem rzepek (ja to nazywam "po swojemu" wypadaniem rzepek),tylko że to czuć przy badaniu . U mojej ewidentnie słychać i czuć przeskakiwanie, nawet mi Nasz Wet dał podotykać i pokazał jak, żebym się przekonała o problemie. U nas było to tak widoczne i oczwiste, że każdy wet, który badał Freskę, mówił to samo (w zasadzie problem trwa nadal tylko mała nie utyka już ). Nic Twój wet nie wyczuł przy badaniu ?

Ale piszesz że się wywala biegnąc, tzn biegnie i nagle się przewraca na bok i wstaje znowu czy jak ?

Niestety w Wa-wie nie mam doświadczeń z ortopedą, więc nie podpowiem . Ale gdybyś szukała w Małopolsce, to daję pewny (SPRAWDZONY) namiar:)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...