Jump to content
Dogomania

Szczeniak niejadek


florrie

Recommended Posts

Mam problemy z moim 3-miesięcznym ON-kiem, otóż bywają dni, kiedy praktycznie nie podchodzi do miski. Trafił do mnie mając 7 tygodni, zaszczepiony i odrobaczony oczywiście. Na początku nie chciał jeść w ogóle, zrzuciłam to na nowe środowisko. Potem chętnie jadł gotowaną pierś z kurczaka, jednak też nie duże ilości oraz karmę Royal Canin Maxi Junior, która po 3 dniach mu się znudziła. W hodowli był karmiony Joserą oraz właśnie gotowanym mięsem itp., więc zakupiłam mu Joserę - trochę zjadł i koniec. Weterynarz powiedział, że u psa nie widzi niepokojących objawów, zalecił stawiać psu miskę co 3-4 godziny na 20 minut, jeśli nie zje, to odstawić. To też się nie sprawdziło. Zmieniłam mu miskę, karmiłam z ręki, podrzucałam chrupki, żeby jadł w czasie zabawy, trochę pomogło, ale na krótko. Teraz jest na karmie BOSH Junior Maxi, wg. tabelki na opakowaniu powinien dostawać ok. 430g dziennie co po zważeniu na wadze kuchennej wyszło mi ok. 4 szklanek. Są dni, kiedy zje karmę z 2-3 szklanek, a są też takie, kiedy z trudem udaje mi się "wcisnąć" mu chociaż 100-130g. Na początku dosmaczałam mu oliwą z oliwek (kilka kropel) i jadł, teraz nawet to nic nie daje. Przedwczoraj szczeniak był 3 raz odrobaczony, żadnych robaków w odchodach nie zauważyłam, poza tym jest żywy, rozrabia i wszędzie go pełno, cały dzień mógłby biegać, dlatego zastanawia mnie, dlaczego nie chce jeść. Wodę pije normalnie. Ostatnio zaczął podkradać kotom suchą Joserę z miski, też niewielkie ilości, ale przecież nie będę karmić psa kocią karmą :) Teraz chcę zamówić kilka mniejszych opakowań karm suchych, może jakaś mu podpasuje: Joserę Young Star, Purizon Puppy, Concept for Life i Wolf of Wilderness, aczkolwiek przy tej ostatniej nie jestem pewna, ponieważ jest to karma dla dorosłych psów, ale wydaje mi się, że ma dobry skład, a i tak daję maluchowi witaminy dla szczeniaków. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...