Jump to content
Dogomania

Ringówka


marciaaa

Recommended Posts

Cześć:) czy ktoś wie gdzie mogłabym kupić ringówkę dla setera? nie znam się na nich a i ciężko jest je dostać oprócz wystaw. Jeśli coś wiecie to napiszcie czy to ma być jakaś konkretna / specjalna wlaśnie dla setera czy nie ma to znaczenia jaka rasa?
:roll:

Link to comment
Share on other sites

My zawsze kupowaliśmy ringówki na wystawach, chociaż w sklepach internetowych tez na pewno są. Wpisz sobie w google sklep ringówka i coś wyskoczy :eviltong: Jednak ja tam wolę kupić na wystawie ringówkę. Możesz spokojnie zobaczyć jak twój pies się w niej prezentuje, jaka grubość jest lepsza itd... My ostatnio przeszliśmy ze zwykłych ringówek na te "łańcuszkowe" i poprawa jest duża :p No i do gordonki mamy łańcuszek z czarnym sznurkiem a do czerwono-białych mamy łańcuszek z brązowym sznurkiem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Warto dobrac ringowke do konkretnego psa i wlasciciela, bo kazdy lubi co innego :) Jeden moj pies lepiej sie wystawia na łańcuszku, a drugi patrzy na mnie z oburzeniem gdy mu go zakladam i czasami robi fochy :diabloti: Osobiscie bardzo lubie "angielskie" ringówki tasiemkowe.

Link to comment
Share on other sites

Ja wole kupować na wystawach - można dobrać co się podoba. Kiedyś zamówiłam w sklepie zoo - mówię , ze ma byc w kolorze złota, beżowym, ostatecznie brązowa najlepiej jasna ale ciemna ostatecznie też może być. Przyszłam za kilka dni po zamówiony towar. I co mi przysłali???? Ringówkę - to prawda, ale granatową... Nie kupiłam oczywiście....

Link to comment
Share on other sites

Ja swoim labom zakładam sznurkowe, takie zwykłe - tyle że pod kolor futra (złoto-bezowa i czarna). Raz psa wystawiałam na łańcuszku, ale on jest bardzo silny i miałam obawy, ze zerwie go. Nawet w tej sznurkowej nie mam żadnych elementów ze skóry (tylko metalowe), żeby nie przerwał.

Link to comment
Share on other sites

Jaki to był łańcuszek ? jak zareagowali sędziowie ?
Doszukałam się jakiś czas temu informacji, że psa można teoretycznie wystawić na wszystkim po za kolczatką i szerokimi obrożami/smyczami, ale na pewnym forum twierdzi się że wystawianie labradora na łańcuszku jest niedopuszczalne i teraz to już zgłupiałam.

Link to comment
Share on other sites

To był zwykły łańcuszek, taki zaciskowy, ale na luz puszczony, bez zacisku. Nic ozdobnego, żadna żmijka. Nie wzięłam mu ringówki z domu po prostu i poszedł jak ten łoś w tym co miał na sobie.... Ze zwykłą smyczą.
Ale widziałam też labka wystawianego na na kolczatce.... raz to było. Ogólnie kolczatki nie są ładne.... A jak pies ciągnie to lepiej kantarek mu założyć nie kolczatkę. No ale nie na ring.

Link to comment
Share on other sites

Jasne kolczatka jest niedopuszczalna.
Moja suka jest silna i czasem ciągnie w obecności psów, przyznam ringówka była dla mnie w ogóle nie poręczna , dlatego pomyślałam o łańcuszku zaciskowym do tego np jakaś cienka smycz skórzana . Czy takie coś byłoby w porządku ?
Sędzia nie zwracał uwagi na łańcuszek ?

Link to comment
Share on other sites

Ja wystawiałam sheltie na łańcuszku, u sędziego żadnej reakcji.
Na ringach jest wiele labków na łańcuszkach. Ja polecam żmijkę:
[IMG]http://i39.tinypic.com/11kf6sj.jpg[/IMG]
(tylko oczywiście smycz musi być silniejsza!^)
[IMG]http://img5.imageshack.us/img5/6108/p1010325l.jpg[/IMG]
(zdjęcia robione na szybko, dlatego kółeczka nie są przełożone)
[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/6139/p1010323o.jpg[/IMG]
Porównanie żmijki i zwykłego łańcuszka^

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.
Mamy ringówkę ale szczerze powiedziawszy wolałabym na łańcuszku w tym roku pokazywać moją sucz i smyczce bo na smyczy jakoś bezpieczniej się czuję ... czyli generalnie nie ma żadnych przeszkód żeby labek pojawił się na ringu w łańcuszku ?

Link to comment
Share on other sites

O dzięki za zdjęcia!!!! Ja wystawiałam mojego sexmacho Bazyla właśnie na łańcuszku podobnym do tego co porównujesz ze żmijką. To jest jego normalny "strój" na spacery. W komplecie wtedy miałam smycz czarną. Nie miałam czasu na szybkie zakupy przed wystawą, bo się bardzo spieszyłam na ring. A sędzia nie zwrócił żadnej uwagi na ten "strój". Przynajmniej tak mi się wydawało.
Sznaucery olbrzymy w takich żmijkach się wystawia - wiele ich widzialam. Ladnie wyglądają w tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']masz rację! Tylko żmijka ma jedną wadę - niestety - cena. A poza tym jest ok!!! też się zastanawiam nad zakupem. Pomyślę, poprzymierzam na jakiejś wystawie jak będę z sierściuchami i pewnie kiedyś kupię. :evil_lol:[/quote]
masz może fotkę z wystawy w łańcuszku ? chciałabym zobaczyć jak się prezentuje na ringu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marciaaa']Cześć:) czy ktoś wie gdzie mogłabym kupić ringówkę dla setera? nie znam się na nich a i ciężko jest je dostać oprócz wystaw. Jeśli coś wiecie to napiszcie czy to ma być jakaś konkretna / specjalna wlaśnie dla setera czy nie ma to znaczenia jaka rasa?
:roll:[/quote]
[url=http://www.grotpro.com/go/_category/?idc=%22id_62%22&sess_id=57d9c9dbf1973bd30dc31e64662ce5cb]Sklep zoologiczny Grot - artyku zadzwoń doradzą CI:)058-621-4571:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...