Jump to content
Dogomania

Proszę o rady !!!


Wisienka-pieskowa

Recommended Posts

Mój pies ma osiem lat dzisiaj byłam na polu mokotowskim gdzie była organizowana impreza poświęcona głównie psom .Bardzo mi tam spodobaało i chciałabym zabrać następnym razem mojego psa .Mam problem jeden!!!Mój pies jest negatywnie nastawiony do innnych psów nie może się z nimi dogadać .Niestety kiedyś ugryzł mnie pies i trochę się boje gdy mój pies zaczyna się "kłócić"z drugim .I tu nasuwa się pytanie jak nauczyć psa kontaktu z innymi psami ??Ps W cześniej byłam zbyt mała na wychowanie mojego psa

 

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od tego, kiedy będzie ten "następny raz" - jeśli się obawiasz, załóż psu kaganiec i nie pozwalaj na bezpośredni kontakt z innymi psami.

Sama mam psa, który teraz jest w podeszłym wieku i za psami nadal nie bardzo przepada, a jak był szczeniakiem nikt go nie wychował (ja również byłam wtedy za mała, miałam 6 lat). Na Twoim miejscu zaczęłabym od sporej odległości od innych psów i ćwiczyła ignorowanie - skupiasz na sobie za pomocą jedzenia i/lub zabawki. Ja najpierw uczyłam psa reagowania na imię, tj. po jego usłyszeniu pies miał na mnie spojrzeć. Potem wprowadzałam to na spacerach, najpierw w większej odległości od psów (żeby nie zaczął się nakręcać), później coraz bliżej, aż przechodziłam przy psach w odległości kilku metrów, skarmiając psa smakołykami.

Bardzo ważne jest, żeby nie zmuszać psa do kontaktu z psami - pies wcale nie musi kochać innych osobników swojego gatunku. Ważne jest, żeby po prostu ich nie atakował.

A tak zapytam, jakiego masz psa? Jakiejś konkretnej rasy, w typie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...