Jump to content
Dogomania

Zwichnięcie stawu biodrowego


Bebusia1987

Recommended Posts

Witam,

Posiadam kundelka, wiek około 10 miesięcy, waga 4 kg. Podczas pobytu u znajomych gdzie piesek swobodnie hasał z innymi psiakami po ogrodzie, dużo chodził po schodach zauważyłam kulenie na lewą, tylną łapkę, biegał sam, nie mogę wykluczyc ze nie doznał jakiegoś urazu. Przy dotyku pies warczał, wyraźnie go bolała. Weterynarz prowadząca podała zastrzyki bodajże przeciwzapalne/przeciwbólowe. Ból ustał ale kulenie nie. Pies w domu nie chce chodzic, ciezko zmienic mu pozycje na stojaca z lezenia, na lapkę nie staje. Dzisiaj wykonalismy rtg i lekarka stwierdziła lekkie zwichnięcie stawu biodrowego. Czy to wyglada bardzo źle? Zalecenia: organiczyc ruch, CIMALGEX 30 mg 1/2 tabletki dziennie, w czwartek kontrola. Bardzo prosze o opinie czy ktoś spotkal się z takim przypadkiem? Czy jest możliwosc całkowitego wyleczenia czy piesek już zawsze będzie miał problem z chodzeniem? 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bezwzględnie zasięgnęłabym opinii drugiego weta,może sprobuj trafic na ortopedę?Problem niekoniecznie musi tkwić w stawie biodrowym....(to taka refleksja po obejrzeniu zdj ęcia,ale zastrzegam,że to tylko moje spostrzeżenie I zdanie - nijak nie wiążące).

Koniecznie ogranicz ruch,a tabletki podawaj,pamietaj jednak,że mają działanie p/bólowe I pies czuje się po nich lepiej,a to znaczy,że moze probować obiążąć łapę - nie mozesz na to pozwolić.

Link to comment
Share on other sites

Ten vet to właśnie chirurg, ortopeda. Mimo wszystko konsultowac sie u kogos innego? Nie spodziewałam się takiej "strasznej" diagnozy, trochę nie wiem teraz co robic, mam straszna nieufnośc do lekarzy, zastanawiam się czy to nie naciągactwo... :-( Z drugiej strony zdjęcie opisywał radiolog a nie ten weterynarz... :/.

Ograniczam ruch, nie jest to trudne (poza spacerami, bo psiak wtedy łapy nie oszczędza) bo w domu praktycznie nie wychodzi z legowiska... 

 

Link to comment
Share on other sites

Diagnoza nie jest taka "straszna",ale ja sie powtórzę...pokaż chociaż zdjęcie drugiemu wetowi.Poza tym - ortopeda nie potrzebuje opinii radiologa,sam potrafi zinterpretowąc zdjęcie,ale to najmniej istotne...Psiak to młody smark I dobrze byłoby nic nie 'zepsuć'.Lec do drugiego weta,ok?

I daj znać.

Link to comment
Share on other sites

Tak zrobię... Pójdę we czwartek na umówiona kontrolę (mam na wieczór umówione dopiero więc i tak badań wtedy nie zrobię), skonsultuje się jeszcze, i wtedy podejmę dezycję... Ortopedy szukac mowisz?

 

PS. napisalaś/es że po obejrzeniu zdjęcia niekoniecznie staw biodrowy... te zdjęcie nie wyglada jakoś tragicznie? Tak się martwimy o psiaka... :(

Link to comment
Share on other sites

Nie wygląda tragicznie,Bebusiu,ale ja nie jestem lekarzem weterynarii,więc czegoś mogę nie dostrzegać.Spopkojnie,będziesz miala dwie opinie,podejmiesz decyzję co dalej.Oszczędzaj małą na razie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...