Jump to content
Dogomania

dwie obroże na kleczsze


areks90

Recommended Posts

Witam. Czy można stosować dwie obroże na kleszcze naraz? Kupiłem miesiąc temu obroże killtix (4,5g propoksuru, 1,013g flumetryny)i nie do końca się sprawdza bo kilka kleszczy tygodniowo znajduje. Dokupiłem obroże happs(permetryna 10%, PBO 0.1%) i nie wiem czy to jest dobry pomysł bo na ulotce jest napisane że łączyć nie można... no ale jak to ulotka.. próbował ktoś kiedyś takiej opcji? Dodam że mój pies to husky i nie sposób po każdym spacerze go całego przejrzeć :(

Link to comment
Share on other sites

Nie,nie mozna łączyć.Spróbuj zmienic obroże na Foresto,np. (a psa przeglądaj,bo to mniej uciążliwe niż babeszjoza.Ja swoją bernardynkę,czyli kupę futra - przeglądam I dajemy radę.)

 

Link to comment
Share on other sites

Niektóre osoby łączą obrożę z kroplami, nie wiem czy to dobry pomysł, wiem że mimo wszystko nie zawsze skuteczny. Znajoma moja miała dla psa obrożę, którą stosujesz plus krople advantix i pies złapał babeszjozę. Ja używam frontlaine i teraz w tym niebezpiecznym okresie dodatkowo psikam łapy i kark permetryną. I kilka razy dziennie sprawdzam manualnie. Kleszcza rzadko, ale znajdę - wkręconego lub napitego już. Mieszkam w lesie i często łażą kleszcze u mnie po podłodze jak z psa spadną. Nie twierdzę, że dobre jest podwójne zabezpieczenie, ale używam takiej kombinacji teraz, gdy kleszczy jest dużo. Panicznie boję się babeszjozy.

Link to comment
Share on other sites

Czasami człowiek staje przed dylematem co wybrać, obydwie decyzje nie są dobre. Różnych  środków próbowałam, żaden nie zabezpiecza w 100%. W tym wiosennym, trudnym okresie znajdowałam na psach lub pod psami po kilka kleszczy dziennie. Podwójne zabezpieczenie stosuję tylko w okresach największego grasowania kleszczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...