Jump to content
Dogomania

Karma dla starszego psa po zapaleniu trzustki


krejzololo

Recommended Posts

Chyba za wcześnie się pochwaliłam, bo pies znowu strajkuje -_- Tak jak wcześniej zjadała całe miski (jeszcze jak mieszałam ze starą karmą), tak teraz rano zje pół miski, wieczorem nic... Chyba faktycznie ten Brit Care mało apetyczny. Na dodatek jeszcze zmagamy się w tej chwili z przetoką gruczołu okołoodbytowego i naszła mnie taka myśl - czy może to być spowodowane zmianą karmy, czy raczej nie ma to wpływu na tego rodzaju przypadłości? I albo mam już urojenia, albo psu zaczęły trochę ropieć oczy. Teraz już sama nie wiem, czy to sprawka nowej karmy, obecnego problemu z gruczołami, czy może jedno i drugie albo żadne z nich...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja polecam Ci karmę farmina gastrointenstinal właśnie dla psów z takimi problemami. Tylko cena niestety jest wyższa: 12 kg w necie kupuję za około 180 zł. Ale po niej nie ma żadnych problemów, pies na niej nawet leków nie musiał łykać a wcześniej to biegunki, wymioty itd.. Tylko mu się trochę utyło teraz, ale to przez brak ruchu i starszy wiek..

Też z tej firmy jest tańsza linia cibau lamb&rice. Na tej karmie pies był wcześniej i też było ok.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam

Mamy dwóch klientów z "trzustkowcami", którzy ( z różnych powodów ) nie chca zdecydować się na karmy weterynaryjne i ich pieski wciągają Fitmin For Life Light&Senior. I są zadowolone :)

Przestawienie na nową karmę może trwać nawet i miesiąc - stopniowo zwiększamy w posiłku udział nowej karmy. W tym czase mogą się pojawić chwilowe sensacje...

Pozdrawiam i życze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Chciałam trochę odkopać wątek.

Poszukuję bardzo pilnie karmy o niskiej zawartości tłuszczu z dobrym składem, najlepiej bezzbożowa. Jednocześnie o niezbyt wysokiej zawartości białka. Cenowo do max 300 zł za 10 kg.

 

Mam na oku: Farminę Vet Gastro Intestinal, 1st Choice Hypoallergenic - ale nie są ideałami.

Ewentualnie Acana Light&Fit (ale za dużo białka).

 

Pomóżcie proszę!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...