Jump to content
Dogomania

Cystoisospora canis


Ann50

Recommended Posts

Od trzech tygodni nie mogę zaszczepić szczeniaka ( druga szczepionka) gdyż wykryto u psa pierwotniaki Isospora. Nie mogę tego świństwa wytępić.Piesio obecnie ma prawie 12 tyg.Psa zakupiłam z renomowanej hodowli FCI,ZKwP.Wioząc psa do domku,nasiusiał mi na kocyk w aucie.Zapaliła mi się lampka,gdyż mocz był bardzo ciemny,śmierdzący i czuć było leki.Pomyślałam, że to wina karmy.W domku już na wieczór oddał luźny stolec,pomyślałam że to stres na nowe otoczenie.Z rana obudziły mnie wymioty więc szybko do Weta.Badania,testy,wenflon,kroplówki,antybiotyki,gdyż z psa już leciała woda.Chorobę opapnowaliśmy,dwa razy była już odrobaczana a cysty jak były tak są.Pomimo ciągłego odkażania,parzenia misek,codziennego prania zabawek,codziennej zmiany posłania,prania kocyków,odkażania podłogi nic się nie zmieniło.Kupki są już normalne,apetyt jest,sierść ładna,brzuszek się już zaokrągla :)))) Moje pytanie do WAS,czy w takiej sytuacji mogę zaszczepić psa? Jak ta Cystoisospora canis ma się do szczepionek? WET powiedział,że najpierw trzeba wytępić cysty a potem szczepić.Myślę,że większość psów i kotów są nosicielami takiego pierwotniaka ale u większości nie ma aktywacji? Jutro następne badanie kupki,ale 5 dni temu cysty jeszcze były buuuuuuuu. ...

Pozdrawiam, może ktoś coś wie na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Jak już nie miałaby pies objawów rósł, rozwijał się, kupkał zdrowo to bym zaszczepiła.

Jest mnóstwo psów w Polsce, które weci szczepią nie pytając o badanie kału i zapewne u większości też by się coś wynalazło w kupie ciekawego.

Link to comment
Share on other sites

U Hodowcy Drontalem, u mnie na Cystoisospore 2x Procox w syropie,teraz mam podawać Aniprazol (już podaję )dziś oddałam do badania kupkę i badanie nareszcie wyszło ujemne,ale pięć dni temu było dodatnie.Czytałam gdzieś że Isospora wysiewa się co 5-10 dni.Tak Wet kazał podawać Aniprazol przez 5 dni,sprawdziłam kartkę.Tak myślę,że będę dawać ten Aniprazol pomimo ujemnego wyniku,gdyż przy pierwszym badaniu miała mnóstwo tych oocyst.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...