Jump to content
Dogomania

Pierwszy Pies. Jaki??


maxxx222

Recommended Posts

Witam. Poszukuje porady jakiego psa kupić jako pierwszego. Chce aby to był średniej wielkości pies. Na początku rozglądałem się za labradorem lecz wyczytałem ze bardzo się leni i jest z tym duzo zachodu. Myślałem również nad pittbul,em. Jestem aktywnym człowiekiem. Bieganie,rolki,rower wiec pies bedzie miał wystarczająco ruchu. Mieszkam w mieście na pierwszym pietrze wiec pies bedzie musiał sobie poradzić ze schodami. Niedaleko jest duzy park w którym pies bedzie miał odpowiednia ilość atrakcji. Chciałbym psa rasowego. Nie musi mieć rodowodu. Nie bedzie jeździł na zawody. Pomóżcie bo nie chciałbym psa z którym sobie nie poradzę.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam elaborat o tym, że labrador nie jest leniem i że potrzebuje różnych form aktywności. Potem zastanowiłam się, że to "tak dużo zachodu" z tym leniem labkiem i zaświtała mi myśl, że może chodzi Ci o linienie, czyli zrzucanie sierści przez psa? :))))

 

Link to comment
Share on other sites

Witaj.Labrador się leni?Tzn.jest leniuchem tak?Czy może chodzi Ci o linienie?Pittbul - świetna rasa,ale jak w Media Markt - nie dla każdego :)A te atrakcje w parku?To takie przeznaczone dla psa?Bo zwykle w parkach,gdzie biegaja dzieci I wypoczywają seniorzy - pies musi być na smyczy.Dalej - pies rasowy,to taki który MA rodowód.

Twoja wiedza (przynajmniej ta zaprezentowana w wątku założonym przez Ciebie) świadczy o tym,że nie masz fiołkowego pojęcia o psach.Max,poczytaj o rasach,o potrzebach,poszukaj,moze przejdz się do schronu,gdzie jest mnóstwo psów,do wyboru do koloru,moze któryś chwyci Cię za serce.Zeby wychować I ułożyć psa - trzeba duzo pracy I wiedzy,Zdobądz ją na początek. Pozdrawiam,M.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie o Linienie mi chodziło. Jest specjalna część w parku która jest przeznaczona dla ludzi z psami. Czytam ciągle bo chce podjąć dobra decyzje. "Rasowy" w sensie ze nie mieszaniec ani kundel :) Co masz na mysli mowiac ze jest jak media markt??

Link to comment
Share on other sites

maxxx222, rasowy to pies z rodowodem - czyli taki, którego pochodzenie znane jest kilka pokoleń wstecz. Czy faktycznie zgłosisz się do związku i będziesz wyrabiał oficjalny rodowód, to już Twoja decyzja, ale pies rasowy ma przynajmniej metryczkę.

To tak gwoli wyjaśnienia.

 

Jeśli chcesz tylko psa, który wygląda, jak rasowy, to znajdziesz od groma psów "w typie" (czyli takie rasowe, ale bez papierka, bo po co to komu) najpopularniejszych obecnie ras w schroniskach. Wystarczy poszukać :)

 

Odnośnie Twoich pytań a propos psa nadającego się na pierwszego psa: 

Są psy bardziej i mniej nastawione na pracę z człowiekiem, bardziej i mniej aktywne. Są duże, są małe.

Naprawdę przez te kilkaset lat wyhodowaliśmy bardzo dużo zróżnicowanych ras, każdą w konkretnym celu - obawiam się, że nie unikniesz poczytania i poszukania trochę na właśną rękę. 

 

A tak już zupełnie przy okazji - nawet najbardziej przyjaznego i "łatwego" psa można źle wychować. Żaden nie wychowa się sam - miej to na względzie :)

Link to comment
Share on other sites

każdy pies będzie Ci gubił sierść, nie ma znaczenia czy to labek czy jakiś ttb. ile godzin dziennie zamierzasz poświęcić psu? samo bieganie nie wystarczy, pies musi mieć też zajęcie umysłowe.

a pudla byś nie chciał?

Link to comment
Share on other sites

Nie podoba mi się wogole pudel :p Czasu? Minimum godzina dziennie na spacer, bieganie i ogólnie wyjście na dwór, czesto jest tak że dużo więcej spędzam czasu na dworze więc pies również będzie że mna i oczywiście czas poświęcony w domu na właśnie wychowanie i szkolenie psa. Chcę aby był posłuszny a wiem że na to trzeba czasu. 

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj hodowli staffordshire bull terrier, tylko koniecznie z rodowodem i z porzadnej hodowli.

zobacz jak koncza sie przypadkowe zakupy, bo taniej i blizej

Szanuj psa i swoje nerwy. Poszukaj hodowcy dla ktorego psy to najwyzsza wartosc, bada psy pod katem chorobn genetycznych, szczepi i przede wszystkim kocha. Wtedy pies z takiej hodowli jest naprawde doskonałym przedstawicielem swojej rasy i wart jest niemałych pieniedzy. Dobry hodowca nigdy nie zostawi cie na lodzie, przeciwnie zawsze bedzie w kontakcie i w razie czego pomoze.

A jak żal ci kasy poszukaj pieskow do adpocji.

https://www.facebook.com/bullowate

 

 

Link to comment
Share on other sites

Polecasz staffika laikowi, który ma do dyspozycji godzinę dziennie? Czemu tak chłopiny nie lubisz? ;)

Staffiki są psami totalnie aktywnymi, kombinującymi, "przekornymi". Wieczne dzieci. Potrzebują mnóstwa ruchu i mnóstwa zajęcia - inaczej znajdą go sobie same. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Max, wpisz w przeglądarkę internetową hasło "zanim kupisz...tu dowolna rasa" i poczytaj opis psa przygotowany przez hodowcę lub właściciela. Napisane trochę z humorem, ale przede wszystkim z uwzględnieniem "wad" danej rasy, tak aby przyszły właściciel, będący często w fazie totalnej euforii, mógł nieco otrzeźwieć:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

godzina dla psa dziennie to mało i ani labek ani pitt nie będzie szczęśliwy w takich warunkach i może się skończyć agresją czy demolowaniem mieszkania.  do tego każdy pies będzie Ci zostawiał sierść (noi piach, błoto, w zależności od pogody). jak bym na Twoim miejscu poszukała jakiejś rasy ozdobnej. będziesz miał pieska, któremu wystarczy tyle ruchu ile oferujesz, noi będziesz mógł go przystrzyc i znacznie ograniczyć walające się kłaki po mieszkaniu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Polecam owczarka szkockiego collie ;) Idealny pies dla lajka. Ale też trzeba wychowywać bo inaczej będzie bezczelny ;) Trzeba zwrócić uwagę, że to pies długo włosy co oznacza czesanie raz w tygodniu a w czasie linienia częściej no i linieją na potęgę :D Są też bardzo szczekliwe, ale za to jak się dobrze wychowa to stają się prawdziwymi przyjaciółmi ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że powinieneś na początku poświęcić dużo czasu na lekturę, poczytać nawet tu na forum. I zadać sobie pytanie po co Ci ten pies?, czy tylko z potrzeby serca, czy do jakiś konkretnych działań - wystawy, hodowla, sporty obronne, tropienie itp.

Każdy pies jednak pochłania sporo, pieniędzy / może być chory np. /, czasu i uwagi. Często wymaga również poświęcenia i to też trzeba uwzględnić.

Link to comment
Share on other sites

to będzie Twój pierwszy pies-pit odpada.to jest pies,który ma korbę na to,by atakować inne psy.skupianie na przewodniku w obecności drugiego psa to byłaby ciężka praca z pitem w rękach nowicjusza.

odradzałabym psy gończe[np.słodki i uroczy i ostatnio popularny beagle]-porządne wyuczenie takiego psa komendy przywołania to ciężka i żmudna praca.

sama w rodzinie mam beagle'a.to ciężkie do współpracy,niezależne psy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...