Jump to content
Dogomania

Dziwne zaczerwienienie skórne w kąciku oka


TomoS

Recommended Posts

Witam

Mój Cocker Spaniel (suczka ma już ponad 8 lat) miała w kwietniu zabieg usunięcia krostki na powiece (w miejscu wystającej szewki rozpuszczalnej na zdjęciu) i po kilkunastu dniach w prawym i lewym rogu oka (na powiece) pojawiło się takie zaczerwienienie przypominające ludzką febrę. Oko psa wydziela drobną ropień (podejrzewam że to przez szew, który jeszcze się nie rozpuścił i jest pod powieką). Nie wiem czy to normalne po zabiegu i być może rana się goi czy to jakieś powikłanie po zabiegu. Przemywam te kąciki wacikiem z letnią wodą. Ktoś miał podobną sytuację i wypowie się na ten temat? Mnie się wydaje że to przez szwy bo 13 kwietnia miała zabieg a do tej pory szwy się nie rozpuściły o czym świadczy wystający szew

AUtqUMK.jpg

yCExcy3.jpg

4pVnAe3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie pokazywałem tego jeszcze bo myślałem że to normalne po zabiegu. Po zabiegu powiedział mi że szwy się rozpuszczą (nie powiedział ile czasu to zajmie) ale jak widac niteczka wisi jeszcze, od drugiej strony też jeszcze jest. Poczekam jeszcze troche, jak nie bedzie poprawy to wtedy podejmę kroki. Tylko dziwie się skąd się wzięły te wybroczyny po boku z obu stron. Tam nie miała nic robione.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, TomoS napisał:

Tylko dziwie się skąd się wzięły te wybroczyny po boku z obu stron. Tam nie miała nic robione.

Głownie z tego powodu zapytałam o wizytę u weta.Tu chodzi o oczy psa,nie o pazury...Najpewniej jest infekcja bakteryjna,świadczy o niej ropna wydzielina I zmiany na skórze.

Idz do tego weta jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Byłem dzisiaj u weta i powiedział że rana po zabiegu ładnie się zagoiła, wyciągnął też szew prezycyjnym ruchem (nie rozpuściła się od zewnątrz i pod powieką z drugiej strony) a na to ropienie z kącika oka dał krople Dicortineff-Vet. Kazał stosować od 3 do 5 dni (3 razy dziennie). Jak nie bedzie poprawy kazał przyjść ponownie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...