Jump to content
Dogomania

Padaczka u szczeniaka


Kasia 71

Recommended Posts

Witam , mam suczkę ze schroniska ok 6 msc , w domu okazało się że ma padaczki 2 razy dziennie , pies usztywnia się w karku , zaczyna się ślinić i drżeć , przewraca się na bok i drży cały nie popuszcza w tym czasie moczu ani kału , trwa to ok 30 sek i pies dochodzi do siebie po ok 1 minucie . Lekarz zalecił Luminal 100 mg w dawce 1/5 dwa razy dziennie od niego czasu ataki ustąpiły a pies zmienił się z wycofanego i nieśmiałego w radosnego i aktywnego szczeniaka. Po ok 1,5 miesiąca lekarz postanowił spróbować zmniejszyć dawkę do trochę mniej niż 1/4 raz dziennie , ataki wróciły znowu do dwóch dziennie pomimo , że niezwłocznie wróciliśmy do dawki początkowej z tym , że jestem w stanie te ataki zatrzymać w fazie początkowej masując kark i uspokajając nie wiem czy można zwiększyć dawkę leku czy nie co robić ? Pomóżcie proszę strasznie ją kocham

Link to comment
Share on other sites

Moj beagle choruje na padaczke 4 lata i mial dawke zmieniana wielokrotnie.Leczenie tej choroby jest trudne bo polega na 'zgaduj zgaduli' az sie trafi na odpowiednia dawke. Pozatym Luminal porrzebuje kilku dni a nawet tygodni aby wchlonal sie w krew i zaczal prawidlowo dzialac. Poczekaj, zaufaj wetowi, obserwuj psiaka co powoduje ataki? Moze zapachy? Cos denerwuje? Moj miewal ataki po odrobaczaniu albo nawet tuz po zalozeniu obrozy przeciwko kleszczom. Z tego co mi wiadomo Luminal to aktualnie najbardziej skuteczny lek na padaczke, dostalas wlewy doodbytnicze, ktore stosujesz pieskowi w trakcie ataku zeby go skrocic?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...