Jump to content
Dogomania

Pies, którego ciężko wyciszyć...


Paulina94

Recommended Posts

W ogłoszeniu było napisane, że hodowla domowa, szczenięta doskonale zsocjalizowane... Hodowcy odnosili się do psów w miły sposób, po rozmowie można było stwierdzić, że znają się na psach.

Poza tym są hodowle gdzie jest dużo psów i dużo pozytywnych opinii.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie jesteś jedyną osobą, która ma psa z tej hodowli, który ma jakieś schizy...

Z własnego doświadczenia powiem tylko, że warto poszukać dobrego szkoleniowca, przy psie lękliwym i trudnym do wyciszenia podstawą jest nauczenie właściciela jak ma się zachowywać, żeby pies się nie nakręcał. Do tego często wrzuca się odpowiednią dietę, żeby psa trochę wyciszyć.

Na PW wysyłam Ci namiary na szkoleniowca, który pomagał mi przy mojej poprzedniej suczce, która była bardzo lękliwa, łatwo się pobudzała i reagowała agresją na stresujące ją sytuacje. Nie wiem czy jeszcze podejmują się pomagać ludziom z Poznania, ale może kogoś Ci polecą jak coś :)

Co mnie zaskoczyło podczas tych spotkań to przede wszystkim opieprzenie mnie za karmienie jej karmą z dużą ilością białka i poinformowanie o konieczności bycia twardym przewodnikiem psa, a nie rozlazłą kluchą, która się użala nad psem, bo miał słaby socjal i braki. Oprócz dużej ilości smakołyków, pochwał głosowych, nakręcania na zabawki były też korekty (na szelkach), ostre karcenie za silne emocjonowanie się na widok zabawki (ignorowanie psa i chowanie zabawki nie pomagało) i za wszystkie wyskoki, w tym te spowodowane po prostu lękiem. Wcześniej na fali zachwytu metodami pozytywnymi uważałam, że wydarcie się na psa czy szarpnięcie smyczą sprawi, że nasz kontakt się osłabi i pies tak naprawdę będzie się mnie bał, a jednak efekt był wręcz przeciwny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...