Jump to content
Dogomania

Flora - niewidzialna sunia


Nette

Recommended Posts

O 5/2/2016o22:13, Poker napisał:

Flora w intymnej sytuacji.

Widzę ,że ma nową, pysiową obróżkę.Faktycznie pasuje do jej postury rozmiarem.

Obróżka pasuje jak ulał :)

Co do diety, to zobaczymy. Za szybko drapanie się rozpoczęło jak na alergię pokarmową, moim zdaniem. Czy drogo? W porównaniu z karmą weterynaryjną składającą się z ryżu i pulpy buraczanej (23,50 zł/kg) surowy kurczak (5-6 zł/kg) to taniocha. Wszystko zależy od punktu widzenia.

Oto wieści z dzisiaj:

Dzisiaj znowu wydłużyłyśmy spacer Emotikon smile Aż się Florka zmęczyła i musiała na chwilkę położyć. Widać, że kondycji nie ma. Tylko nie myślcie sobie, że ciągam ją kilometrami. Nie wiem czy pół kilometra zrobiłyśmy Emotikon winkNatomiast zmiana trasy z pewnością się jej spodobała Emotikon smile Podbiegała i nawet się uśmiechnęła! Florka bardzo się drapie, wiem, ze niektórzy podejrzewają alergię pokarmową. Raczej ją odrzucam, ponieważ drapie się od początku i mam wrażenie, że dzisiaj mniej. Stawiam na reakcję na szampon albo stres. Od 3 dni podaję jej ziołowe tabletki stres-up, być może dlatego drapie się mniej. W każdym razie, aby Was uspokoić jeśli w ciągu dwóch dni nic się nie zmieni, zmienię jej dietę, aby wyeliminować podejrzenie pokarmówki. Kąpać, na razie, jej nie chcę, bo to z pewnością nadszarpnęłoby i tak nikłe zaufanie do mnie.

13164271_1560773647550651_35225049506968

13096249_1560773644217318_56750452872934

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Tak, kurczak szczególnie uczula. Ona je na dodatek surowego kurczaka. Musi chyba drogo wynosić taki sposób karmienia.

A w jakiej formie i jakie, hmmm, części kurczaka ona je?

Mój pies też jest uczulony na kurę.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że to są zmielone całe kurczaki.

Jeżeli szybko się nic nie poprawi, na pewno trzeba jej będzie dietę zmienić, ale przecież większość suchych karm (a taką jadła w schronisku) zawiera kurę. Stawiam na szampon, ale zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Nette napisał:

Wydaje mi się, że to są zmielone całe kurczaki.

Jeżeli szybko się nic nie poprawi, na pewno trzeba jej będzie dietę zmienić, ale przecież większość suchych karm (a taką jadła w schronisku) zawiera kurę. Stawiam na szampon, ale zobaczymy.

Ale całe w formie patroszone, czy całe w formie: wnętrzności, pióra, kości?

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Nette napisał:

Nie wiem :) Ale raczej oskubane :)

A to też może mieć wpływ na poziom alergenu w mięsie?

Po jedzeniu karm gotowych, taka zmiana, zwłaszcza dla psa starszego może mieć wiele złych skutków.

Pióra, czy wnętrzności dla psa, to niedobre jedzenie.

Jeżeli ktoś karmi barfem, to powinien takim prawdziwym, z mieszanką mięs, owoców, warzyw, ziół. I niestety należy pilnować mikroelementów, bo potem zaczynają się choroby.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że Flora po przyjeździe do hotelu dostała suchą karmę, ale nie wyraziła zainteresowania. Surowe mięso zjadła chętnie. Zdaję sobie sprawę, że to dla niej duża zmiana, ale nic mi nie wiadomo o tym, żeby jej układ pokarmowy się buntował.

 

Link to comment
Share on other sites

Wiem, mój pies jest chory na niedoczynność tarczycy. Flora jest obecnie narażona na stres, ma nową karmę, nowe otoczenie, to wszystko może odbić się na jej samopoczuciu. Na pewno będzie pod obserwacją. 

Link to comment
Share on other sites

Anetko ja tez jestem zdania ze lepiej byloby suni zmienic diete na jajas lzejsza Mozna sprobowac jednak jakas sucha karme antyalergiczna jesli nie chce jej chrupac to mozna zalac jakims bylionem i ciutke rozmiekczyc

Jakos nie wierze w dobre dzialanie samego surowego miesa 

 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj była w hotelu pani weterynarz i podejrzewając u Flory świerzb pobrała zeskrobiny. Dzisiaj się okazało, że świerzbowców co prawda nie znalazła, ale odkryła mnóstwo jaj wszołów :( Pewnie dorosłe pasożyty wyniosły się po założeniu obroży, a jaja zostały... Dzisiaj zostanie zaaplikowany Advocat. Mam nadzieję, że to rozwiąże problemy ze swędzącą skórą.

Aha, pani doktor oceniła Florę na max 4 lata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...